A ​tizennégy Dalai Láma 2 csillagozás

A reinkarnáció szent öröksége
Glenn H. Mullin: A tizennégy Dalai Láma

„Közel ​harminc éve már, hogy Glenn H. Mullin Dharamsalába érkezett, és érdeklődni kezdett a Dalai Lámák munkássága iránt. Nagyra becsülöm azt az állhatatosságot, amellyel megpróbálta kielégíteni tudásvágyát, és időnként eltűnődöm, vajon nem tud-e többet róluk, mint én magam. Sokaktól hallottam már: könyveiben képes úgy rávilágítani a Tibettel kapcsolatos dolgokra, hogy azok minden olvasó számára érthetővé és befogadhatóvá válnak. Ennek okán örömömre szolgál a Dalai Lámák élettörténetét és legjelentősebb írásaik bizonyos részleteit bemutató könyv megjelenése. Remélem, az olvasók találnak benne inspirációt saját belső békéjük megteremtése érdekében folytatott munkájukhoz.” (Őszentsége, a XIV. Dalai Láma)

Közel hatszáz éve a Dalai Lámák Közép-Ázsia legfontosabb spirituális vezetői, körülbelül három évszázadon keresztül az ő kezükben összpontosult a Tibet feletti hatalom. Guruként, tanítóként segítették a mongol kánokat és a kínai császárokat, a kisebb királyságok uralkodóit… (tovább)

JLX, 2012
574 oldal · ISBN: 9789633052976 · Fordította: Habony Gábor, Szántai Zsolt

Őszentsége a Dalai Láma

Lehoczky_János>!
Glenn H. Mullin: A tizennégy Dalai Láma

Glenn H. Mullin: A tizennégy Dalai Láma A reinkarnáció szent öröksége

A könyv fele el volt ázva brutál módon. Mások kidobták volna de én hazavittem és több hétig wcpapirral itattam szárítgattam nyomtam le hogy végül olvashassam.
Nagyon érdekes könyv. Meglepő információk vannak benne és észre se veszed de Tibet történelmét olvasod a Lámák életén keresztül.

bazsalikom>!

A Nagy Tizenharmadiknak is megvolt a maga kidolgozott terve, amelynek alapján kiépíthetett volna egy erős és független Tibetet, hogy a jövőben az ország nemzedékeken keresztül biztonságos maradjon. Azonban nem sikerült cselekvésre bírnia népét. Elzártsága és a kemény életkörülmények miatt Tibet régóta biztonságos országnak számított lakói számára, azonban a modern technológia leküzdötte az akadályok java részét és lehetővé tette az ellenséges megszállást. A Nagy Tizenharmadik előre látta a pusztítást, amely a tétlenségből fakadt a történelem e fontos keresztútjában, s nem kívánta öregemberként megélni azt. Ennek okán a szükségesnél két évtizeddel korábban eltávozott, hogy egy fiatal és életerős Dalai Láma nézhessen szembe a vörös veszedelemmel, mert így meglesz a szükséges ereje és kitartása Tibet és kultúrájának megmentéséhez.

Kapcsolódó szócikkek: Őszentsége a Dalai Láma
bazsalikom>!

Ezt a világot úgy látjuk, mint egy festményt, amely egy csapongó gondolat ecsetje nyomán született, és benne vagy rajta semmi valóban létezőt nem lehet találni, mert a szamszárában és a nirvánában semmi sem egyéb, mint mentális címke, mint kivetítés. Aki ezt tudja: ismeri a valóságot. Aki ezt látja: látja az igazságot.

bazsalikom>!

A bölcsesség szintjének növekedésével, és a tudatlanság erőinek csökkenésével párhuzamosan a lények egyre nagyobb mértékben képesek kontrollálni az újbóli megszületés kerekét, és végül a birtokába jutnak annak az erőnek, amely lehetővé teszi a számukra, hogy ne a karma kényszerítő erői által mozgatva létesüljenek ismét, hanem a saját tudatos törekvéseiknek és altruista irányultságuknak megfelelően úgy, hogy a világ hasznára legyenek. Az ilyen lények az árja bódhiszattvák, akik képesek arra, hogy akaratlagosan lépjenek be a világba annak érdekében, hogy vezéreljék azokat, akik készen állnak a tudás befogadására.

bazsalikom>!

A végére mindenki úgy határozott, hogy Őszentsége márpedig nemzeti kincs, és nem csupán egy személy. Ha ez a helyzet, akkor nem az ő dolga eldönteni, hogy a következő életében is Dalai Lámaként születik-e újjá. Mint minden nemzeti kincset – legalábbis ez az elmélet –, őt is az egész nép birtokolja, és nem egyetlen személy, beleértve őt magát is. Ennek okán a népe rendelkezik a döntés jogával, hogy e tekintetben hogyan alakulhat a jövője.
Őszentségét illendően értesítették minderről, s ezzel rendezettnek tekintették az ügyet.

Kapcsolódó szócikkek: Őszentsége a Dalai Láma