Lázadó ​angyalok 2 csillagozás

Giuseppe Tomaselli: Lázadó angyalok

Tomaselli ​atya, aki Olaszországban élt, (1902-1989) felteszi a kérdést: „Ki a Sátán?" – és világos választ ad erre a kérdésre. Evangéliumi illetve egyháztörténeti példákkal illusztrálja és elemzi a gonosz ellenség működését: a megszállottság formáit, és a szabadulás lehetőségét az exorcizmus segítségével.

A tapasztalt ördögűző lelkipásztor nyomatékosan felhívja figyelmünket, milyen veszélyekkel jár a sátánnal való kapcsolat-felvétel: „Mivel az ördög Isten ellensége, nem szabad irányában a legkisebb tiszteletet sem tanúsítani." Ő is megerősíti az ismert mondást: Aki kisujját nyújtja az ördögnek, annak ő az egész karját kéri.
Kiderül ebből az írásból, hogy az ember mivel teszi ki magát leginkább az ördög támadásának: a tétlenséggel, a tisztátalansággal, a rossz társasággal és a kétes élvezetekkel. Megtudjuk, hogyan állhatunk ellen a kísértésnek, ami még a szenteket sem kerüli el.

Ha belegondolunk, hogy az ördög egyik csalása, hogy elhiteti a mai emberrel, hogy… (tovább)

Eredeti cím: Die aufständischen Engel

Eredeti megjelenés éve: 1981

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Marana Tha

Marana Tha 2000, Budapest, 2012
110 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789639281981 · Fordította: Pete-Pikó Erzsébet

Himitsu P>!
Giuseppe Tomaselli: Lázadó angyalok

Megérte levadászni, református létemre római katolikus kegytárgyboltba is besétáltam érte (csak ott volt elérhető). A könyv rövid összefoglaló a bukott angyalokról egy katolikus pap tollából, aki maga is végzett ördögűzést. A könyvben van egy kis történelem (hogyan kerültek a bukottak a Mennyből a Pokolba, ügyködésük a Földön), vannak ördögűzéssel kapcsolatos történetek egészen Jézus korától napjainkig, és részletezve van, hogy milyen úton-módon tudják kísértésbe ejteni az embert, és miért nem jó ötlet a szellemidézés és a jóslás. Érdekes ismertető.:) Elbírtam volna még több tartalmat, de így is tetszett. Téma iránt érdeklődőknek ajánlom, hasznos kis könyv!

Kollográd>!

A pokol nemcsak hely, hanem állapot is. A démonok a pokolban tartózkodnak, de a világban is körüljárnak. A pokol kínjait azonban akkor is érzik, amikor a világunkban bolyongnak, mivel állandóan magukon viselik Isten ítéletének terhét.

Az Anyaszentegyház tudatában van ennek, ezért előírta, hogy a pap minden szentmise végén mondja el a Szent Mihály imát: „Te pedig, mennyei seregek vezére, a Sátánt és a többi gonosz lelket, akik a lelkek vesztére körüljárnak a világban, Isten erejével taszítsd vissza a kárhozat helyére!” (Sajnálatos módon a szentmise új liturgiájából kimaradt ez az ima, mint ahogy sok más minden is.)

Kollográd>!

Joggal mondta egy szentéletű ember: „Minden erkölcstelen könyv, amit megsemmisít az ember, olyan, mintha a sátánt újra a pokolba taszítanánk.”