Bujaság (A 7 főbűn) 1 csillagozás

A megismerés szenvedélye
Giulio Giorello: Bujaság

A bujaság mindenekelőtt a megismerés szenvedélye is, a szó legtágabb értelmében. Ezért alkothatja egy nyílt és szabadelvű társadalom magját, mely nem tűri megszilárdult dogmák egyetlen csoportját sem. Így a könyv lapjain a bujaság tettestársaiként a legváratlanabb személyek tűnhetnek fel: Dante, Shakespeare, Giordano Bruno, Mozart, Buñuel… De vitathatatlanul a főszereplő mindig egy marad: Don Giovanni, aki újra egy örökös útra hív a bujaságon mint hatalmon, mint élvezeten, mint hazugságon és mindenekelőtt mint szabadságon keresztül.

Typotex, Budapest, 2012
232 oldal · ISBN: 9789632797465 · Fordította: Horváth Csaba
Typotex, Budapest, 2012
228 oldal · ISBN: 9789632797465 · Fordította: Horváth Csaba

MrDatalogin>!
Giulio Giorello: Bujaság

Giulio Giorello: Bujaság A megismerés szenvedélye

Nagyon meglepett a könyv. Egyrészt a feléig annyira unalmasnak éreztem, hogy majdnem befejeztem. Aztán valahogy eljutottam addig a fejezetig, míg A fegyencgyarmatonból kezdtek idézni, és akkor jöttem rá, hogy évek óta gondolkodtam ezen az elbeszélésen, hogy kinél olvashattam. Elborzasztott, még gyakran álmodtam is vele. Amúgy Kafka, de én ezt valahogy igyekeztem kitörölni az emlékezetemből. Jó 15 éve, hogy olvastam, és most valahogy helyükre kerültek a dolgok, talán nem kísért többet ez a sztori.
Aztán egy következő fejezetben meg a semmiből előjött a Filozófia a budoárban. Sade márki eme becses műve a tulajdonomban van, rejtegetem itt-ott, – polcok törlése közben felbukkan olyan könyvek között, amiket soha, senki nem fog elolvasni, – nehogy a gyerek megtalálja és ebből világosodjon fel. Úgy jutottam hozzá, hogy vettem egy kupac filozófia könyvet egy antikváriumban, ezt meg hozzádobta ingyen a tulaj, mint ajándék. Mikor itthon belelapoztam, hát azt gondoltam: fúj. Aztán feldobtam egy képet róla poénból instára, rajtam kívül egy olasz srác érezte úgy, hogy ezt a könyvet meg kell osztania a világgal, ismerősök is lettünk. Egy régi filozófia tanárom pedig csak annyit írt, hogy válogassam meg jobban, hogy mit olvasok. XD Valahogy mégsem volt szívem csak úgy kukába dobni. És tessék, most egy tanulmányt olvasok, ahol együtt említik Spinozával meg Hegellel. Amilyen unalmasnak indult ez a Bujaság, a végén én tényleg jobban érzem magam, mint mikor elkezdtem. Van, hogy az idő tényleg helyére teszi a dolgokat…XD