Panni ​és a váratlan vendégek (Panni) 14 csillagozás

Giulietta Fiore: Panni és a váratlan vendégek

Ennek a könyvnek nincsen fülszövege.

Eredeti megjelenés éve: 1992

Juventus, Budapest, 1992
28 oldal · keménytáblás · ISBN: 9637791167 · Fordította: Ballér Judit · Illusztrálta: Maria Grazia Boldorini

Emmi_Lotta I>!
Giulietta Fiore: Panni és a váratlan vendégek

Egy olyan félelemre nevelő meséről van szó, amely elmagyarázza, hogyan védekezzenek a gyerekek az ajtón-ablakon át behatoló idegenektől. Deszkával be kell szögelni az ablakot és ládákat, bútorokat tolni a bejárati ajtó elé. Talán az ilyen mesék hatására alakul ki az a típusú, felnőtt korban is kísértő álom, amelyben illetéktelenek be akarnak törni a lakásba, de végül a zárak valahogyan megóvnak tőlük, mielőtt jön a megmenekítő ébredés és a megkönnyebbülés.
Az eszmei mondanivaló azonban valamit jóvá tesz az ijesztő tartalomból, hiszen kiderül, nem mindenki rém, aki éjjel bekukucskál az ablakon, és sárgán világít a szeme.

Juventus, Budapest, 1992
Aurora_Michaelis P>!
Giulietta Fiore: Panni és a váratlan vendégek

Ez a mese jobban tetszett a másik Panni-mesénél. Ez is elég egyszerű, és sok értelme sem volt. Végül nem tudtuk meg, hogy ki nyerte a tortát, és azt sem, hogy Ciprián, a törpe miért visz ajándékokat a többieknek. A szerző, úgy látszik, kedveli a riasztó elemeket a meséiben, amire Panni viszont szerintem nem igazán jól reagál. Nem egy túl kedves teremtés.

imma P>!
Giulietta Fiore: Panni és a váratlan vendégek

Aranyos, de valahogy se füle, se farka. A borítón nyílnak a virágok, a történet télen játszódik. A szereplőkről nem tudunk meg semmit. Ki ez a Panni?

Ercsusz>!
Giulietta Fiore: Panni és a váratlan vendégek

Anno ovis ballagásra kaptam, ha jól emlékszem és akkoriban nagyon szerettem. Emlékszem úgy olvastam, hogy minden nap csak egy oldalt, hogy minél tovább tartson. Bár nem biztos, de mintha olvasónaplót is írtam volna hozzá :)