Péter 25 csillagozás

Giuditta Fabbro: Péter

Egy borongós őszi napon születtem, még abban a korszakban, amikor nem volt ultrahangos vizsgálat, így azt sem tudták a szüleim, hogy fiúk vagy lányuk lesz. Apám fiút akart, anyám… nos, ő szintúgy, miután apám viccesen közölte vele, ha nem fia lesz, haza sem hozza a kórházból. Anyám végigimádkozta a terhességet, hogy fia szülessen, és az imái meghallgatásra találtak. Az általános iskolás éveim eseménytelenül teltek, nem voltam eminens diák, de nem is a legrosszabb tanuló, közepes átlaggal elcsordogáltam a nyolcadik osztályig. 1991-et írtunk akkor. Ez az év örökre bevésődött az elmémbe, sok minden megváltozott akkor, ami kihatással volt a későbbi életem alakulására. Ott, akkor végleg eldőlt a sorsom és így lettem Péter, a budapesti éjszakai élet vérszomjas vezérének, Il Caponak a jobb keze.
Szentesi Péter vagyok, és ez az én történetem.
Vigyázat! Ez a rész is kegyetlenül maffiás és piszkosul erotikus.

Eredeti megjelenés éve: 2021

NewLine, Bakháza, 2021

szentesi_katalin P>!
Giuditta Fabbro: Péter

Na, hát az van, hogy jó volt, de nem eléggé. Van összehasonlítási alapom bőven, valószínűleg ezért érzem a történetet gyengébbnek.
Ezt a könyvet kezdő olvasónak ajánlanám. Nem volt benne semmi extra. Nagy ugrások voltak az időben, nekem olyan volt mintha egy visszaemlékezést olvasnék.
Egy-két mondattól néha frászt kaptam, az „iszonyúan” szótól pedig már rosszul voltam. A csajozós részeknél megint fogtam a fejem.
Maga a sztori nem volt rossz, szeretem a maffiás történeteket, jó volt olvasni Péter apja iránt érzett érzelmeiről, hogyan nőtt fel, és lett tagja a családnak.
Láttam van „folytatás”, nem vette kedvem, hogy majd valamikor elolvassam azokat is.

Giuditta Fabbro: Péter

Ez valami brutálisan jó volt! Felkavaró, megrázó, szívet tépő történet. Az ember elkezdi, és képtelen abbahagyni, mert egyszerűen annyira magával ragadják a sorok.

Miután befejeztem a könyvet, kellett némi idő, míg összeszedem a gondolataimat, mert igencsak felkavaró volt számomra ez a történet.

Olvastam az írónő Bérgyilkosság olasz módra című sorozatának minden megjelent részét, amelyekhez Péter sztorija kapcsolódik, így nem volt idegen ez a világ tőlem, mégis volt egy pont, ahol bizony eleredtek a könnyeim, annyira szívet tépő volt olvasni.

Miről is szól a könyv?

Érzelmekről, lélekről, fájdalomról, szeretetről. Arról, hogy egy fiatal férfit hogyan változtat meg az élet kegyetlensége, a fájdalom. Hogyan lesz egy hétköznapi vagány fiatalemberből a maffia első embere.

Részletesebb vélemény a blogomon:

Vtusoro P>!
Giuditta Fabbro: Péter

Most ismerkedem az írónő munkásságával és így elsőre ez a könyv igazán tetszett. Végig kísérhetjük Péter felnőtté válását, annak minden szép és csúnya velejáróval együtt. Érzelmekben gazdag, de mégis megmaradt férfinak a főszereplő. Sok írónő elmegy abba az irányba, hogy egy férfit (ráadásul egy erős férfit) már szinte női érzésekkel ruház fel, de itt tényleg minden a helyén maradt és számomra ez nagyon pozitívan hatott. Péterben leginkább a családja, az apja iránt érzett szeretetét tiszteltem. Persze sok mindenben kiemelkedett, de mindenhez meg kellett érnie, illetve volt, hogy más kárán tanulta meg, hogy ideje valamit máshogy csinálni. A maffia egy fontos része a történetnek, de a központi téma Péter jellemének kiforrása, hogyan lesz egy ártatlan gyerekből, egy nagyhatalmú és nagyon veszélyes férfi. A bosszúja volt a legdurvább rész, ezen kívül nem volt nagy vérengzés.
Jó volt végig menni ezen az úton Péterrel, izgalmas és pörgős könyv.

oliviabrice I>!
Giuditta Fabbro: Péter

Az első könyvem az írónőtől, és be kell valljam, hogy nagyon tetszett. Kíváncsi vagyok a sorozat többi részére, amiket mindenképpen beszerzek.
A legjobban azt kedveltem ebben a könyvben, hogy a 90-es évek világát hozza vissza, amiben én is felnőttem, ahol érték volt egy Golf:)

Giuditta_Fabbro I>!
Giuditta Fabbro: Péter

Köszönöm, hogy elolvastad és megtisztelsz vele, hogy véleményt írsz a könyvemről.

simike75>!
Giuditta Fabbro: Péter

Második könyv, amit a szerzőtől van szerencsém olvasni, és eddig mindkettő nagyon tetszik. Ajánlom mindenki figyelmébe.

inci81 P>!

A fájdalom csak a miénk. Csak mi élhetjük meg, és ha idővel csillapodik is, elmúlni sosem fog.

inci81 P>!

Ezen az estén végleg megváltozott valami bennem. Ezek után a szememben már senki nem érdemelt kegyelmet. Elvettek tőlem mindenkit, aki fontos volt az életben és ezzel eltörtek bennnem valamit, ami egész idáig bezárva tartotta azt a brutális szörnyet, aki nem ismert kíméletet.