Harmónia ​és életöröm 3 csillagozás

Giovanni Boccaccio – Geoffrey Chaucer – Francesco Petrarca: Harmónia és életöröm

Ennek a könyvnek nincsen fülszövege.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Populart Füzetek

Interpopulart, Budapest, 1994
96 oldal · puhatáblás · ISBN: 9638069260 · Fordította: Kardos Tibor, Révay József, Kormos István
Interpopulart, Budapest, 1993
96 oldal · puhatáblás · ISBN: 9638069260 · Fordította: Kardos Tibor, Révay János, Kormos István

gybarbii

Petrarca levelei számomra egy kicsit nehéz nyelvezetűek voltak, bár lehet, hogy nem javasolt hajnalban olvasni őket. :) Leginkább a Boccaccióhoz írt A szegénységről c. írása tetszett.
Giovanni Boccaccióról elég sokat hallottam már a középiskolában is, már akkor megfogadtam, hogy egyszer elolvasom a teljes Dekameron-t, erre sajnos mindeddig nem került sor, de most három novellát megismerhettem, ami megint csak megerősített abban, hogy ezt a művet ismernem kell!
A kötet harmadik szerzője Geoffrey Chaucer, akitől a canterbury mesék egyikét választották ki a szerkesztők, méghozzá A törvényhozó meséjét. Chaucerről korábban nem sokat tudtam, de a hosszú-hosszú várólistám alján a Canterbury mesék is szerepeltek. Most hogy egy kicsit közelebbről is megismerkedhettem vele, a mű egyértelműen átkerült a közeljövőben olvasandó listámra. :)

tgorsy

Chaucer meg Boccacciot már olvastam, de Petrarca levelei újdonság volt.
Emlékszem, h. azt tanultuk: ő volt az első, aki „meglátta”, vagy legalábbis szóvá tette, gyönyörködött a természet szépségeiben.
Valóban erről (is) szólnak a levelei.