Mit ​mond a bagoly? (Lukas lapozók) 17 csillagozás

És a többi állat?
Giovanna Mantegazza: Mit mond a bagoly?

Ennek a könyvnek nincsen fülszövege.

Kolibri, Budapest, 2013

Boglárka_Madar P
Giovanna Mantegazza: Mit mond a bagoly?

Jópofa kis könyv ezekkel a lyukakkal! Dóri az első lapozásnál le is ragadt a lyuknál , nem egészen értette hogy is van ez. De aztán örömmel püfölte, nézegette, majd meg is csócsálta az egyik oldalt. Szerencse hogy kemény papíros könyv. :D
A versecskék néhol kicsit tényleg erőltetettek, de ez szerintem egy gyereket sem zavar. Itt az érdekes a lyukas rész és az állathangok. Dórinak a béka-tigris-macska hármast ábrázoló oldal tetszik, valószínű mivel a brekegést és nyávogást már korábban is bemutattam neki. :P
Az hogy az állatok színe, mérete, hangja esetleg nem mindig valósághű – hát, azt kell mondjam 5 hónap alatt már megedződtem, ilyeneket fel se veszek.
(Dóri kedvenc plüss állata egy olyan kutya, aminek extra hosszú, átellenes páronként kék és rózsaszín csíkos lábai vannak, zöld és lila testtel, nyak nélkül, 3 szarvacskával (hajszállal?) a feje búbján.)

A könyvért még egyszer köszi kedves @szerda és @sztimi53! :)

Ninácska P
Giovanna Mantegazza: Mit mond a bagoly?

Kevés szöveg, viszonylag gyenge illusztrációk és ez az uncsi fehér háttér… Nem igazán tetszett a könyv, de a kisgyerekek biztosan élvezni fogják a „Lukas-könyvek” minden kötetét. :)

deardurr
Giovanna Mantegazza: Mit mond a bagoly?

Szerintem tetszett nekünk. Nekem tetszett. Jók a rímek, jó rikítóak a képek, különösen a hal fogta meg a kisfiunkat. Na, majd később megnézzük majd még.

Algernon +SP
Giovanna Mantegazza: Mit mond a bagoly?

Ez eléggé bénácska lapozó, a bagoly be van tépve ilyen szemekkel, és fura az egész, a versikék is erőltetettek, meg sem közelíti a Emanuela Bussolati: Csillag, kis barátom szintjét, amelynek lelkes hirdetője vagyok, és már 3 kisgyermekes családot megfertőztem vele :)

Sicc
Giovanna Mantegazza: Mit mond a bagoly?

Annyira jól ki van találva formailag, képileg ez a könyv, de a szöveg….hagy kívánni valót maga után.

naravna
Giovanna Mantegazza: Mit mond a bagoly?

Elég béna a szöveg, de a gyereknek úgyis az a lényeg, hogy legyen mit rágni. Az állathangok nagyon tetszettek neki, de az inkább az én páratlan előadásomnak köszönhető. Praktikus, mert elég nagy ahhoz, hogy miközben rágja, tudom olvasni meg lapozni :)

pepita_ofelia
Giovanna Mantegazza: Mit mond a bagoly?

Andris nyilván ötösre értékelné ezt is, mert mindenevő (egyelőre csak a könyveket falja ilyen bőszen :D ), de azért a szövegtől én nem voltam elragadtatva. (A férjem szerint az író herbálozott. :D Mondjuk, a képek is elég furák.) Érdekesség, hogy a kisfiamat először nem a képek vagy a lyukak érdekelték, hanem a fehér háttérre feketével nyomtatott szöveg. Kontrasztosdolgokforevör.

Juci P
Giovanna Mantegazza: Mit mond a bagoly?

Nekem a dizájn meg a rajzok tetszenek, de a szöveg béna.

Honey_Fly P
Giovanna Mantegazza: Mit mond a bagoly?

A versikék két csillag, de a csökkenő méretű szemek tök jópofák és a gyerekek szívesen nézegetik a könyvet.
No és hogy mit mond a kabóca? Kirik, ezt mondja.

Elithia
Giovanna Mantegazza: Mit mond a bagoly?

A kislányom a kezdetektől, 1.5 éves kora óra szereti ezt a könyvet.