Jambusok ​és epodoszok / Másféle rímes versek – Giambi ed epodi / Rime nuove 0 csillagozás

Giosuè Carducci: Jambusok és epodoszok / Másféle rímes versek – Giambi ed epodi / Rime nuove

„…hittem, hogy mint az olaszok poéta-váteszének, dalom az új kor kardja lesz, vagy mint láng villan égnek, hogy szárnyal énekem…”

Hite valóra vált. Ebben a könyvben az olvasó Carducci két verskötetét találja. Az első, a Jambusok és epodoszok Olaszország egyesítése utolsó évtizedének története versben, a hazafi vallomása: szenvedélye a költőé és egyben a nemzetéé, amellyel eggyé vált, amellyel együtt érzett, s így részese lett győzelmének is. A második, a Másféle rímes versek, az előző folytatása: az ember vallomása, az emberi lét értelmének kutatása ugyanolyan szenvedéllyel.
Száz évvel a Nobel-díj után, kilencvenkilenc évvel a költő halála után nem emlékezésnek szánta a kiadó ezt a Carducci-művet: hazaszeretete és embersége ma is érvényes, érvényesebb, mint bármikor.
A kötet minden darabját Simon Gyula fordította, e munkájának Carducci tanulmányok sora, Carducci-monográfia, s a Barbár ódák fordítása az előzménye.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Eötvös Klasszikusok Eötvös

Eötvös, Budapest, 2006