A ​legkiválóbb festők, szobrászok és építészek élete I-II. 26 csillagozás

Giorgio Vasari: A legkiválóbb festők, szobrászok és építészek élete I-II. Giorgio Vasari: A legkiválóbb festők, szobrászok és építészek élete I-II. Giorgio Vasari: A legkiválóbb festők, szobrászok és építészek élete I-II. Giorgio Vasari: A legkiválóbb festők, szobrászok és építészek élete I-II. Giorgio Vasari: A legkiválóbb festők, szobrászok és építészek élete I-II. Giorgio Vasari: A legkiválóbb festők, szobrászok és építészek élete I-II. Giorgio Vasari: A legkiválóbb festők, szobrászok és építészek élete I-II.

„Kiváló ​és hőn szeretett művészeim! Miközben legjobb tudásom szerint munkálkodtam az ábrázolás nemes művészetének javán, a munkámmal járó haszon és megbecsülés mellett oly nagy gyönyörűségben volt részem, hogy nemcsak a művészet hírének terjesztésére, dicsőítésére és erőm szerinti felmagasztalására támadt heves vágyam, hanem igaz szeretet ébredt szívemben azok iránt, akik ugyancsak ismerik ezt a gyönyörűséget, s akik talán nálam nagyobb sikerrel gyakorolták e hivatásukat. Így hát szeretetem, de még inkább kiváló tehetségetek iránt érzett tiszteletem, nemkülönben természet adta hajlamom, amelyet a tudatos választás fölöttébb megerősített, mindig azt az érzést táplálta bennem, hogy köteles vagyok mindannyiótoknak támogatást és segítséget nyújtani, ha úgy ítélem, hogy valamilyen módon valamiben örömöt szerezhetek vagy hasznot hajthatok nektek. E cél érdekében adtam ki 1550-ben legjobb és legnevesebb művészeink életrajzát. Fogadjátok tehát jó szívvel fáradozásomat, bármily kevéssé… (tovább)

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Pro Memoria: Történelmi és művelődéstörténeti zsebkönyvtár Európa

192 oldal · ISBN: 9635962568 · Fordította: Zsámboki Zoltán
192 oldal · ISBN: 9634970053 · Fordította: Zsámboki Zoltán

cashews>!
Giorgio Vasari: A legkiválóbb festők, szobrászok és építészek élete I-II.

Vasari itt-ott elrugaszkodik a valóságtól. Igaz, mikor elbeszéléseit írta, azok, akikről írt, már elismert művészek vagy a legtöbb esetben halottak voltak, tehát nem véletlen az ő elfogultsága. Remek válogatás reneszánsz képekből ami jó minőségben, színesen került a kötetbe!

Mary_J>!
Giorgio Vasari: A legkiválóbb festők, szobrászok és építészek élete I-II.

Régóta tartogatott könyv, de sajnos nem hozta az remélt élményt. Borzasztóan bosszantott a sok hiányosság, a nyúlfarknyi, össze vissza csapongó kis életrajz töredékek, amik sorról sorra helyesbítve is voltak. Értem az eredetihez való hűséget, de sajnos kiöregedtem abból, hogy egy ismeretterjesztő könyvet úgy olvassak, hogy sorról sorra helyesítésre szorul, ráadásul alapvetően eléggé bosszantanak a hibák olvasás közben legyen bármilyen természetű. A képek legalább némi vigaszt nyújtottak olvasás közben, de sajnos nem hiszem, hogy túl sokszor kézbe venném a jövőben.

Nienna001 P>!
Giorgio Vasari: A legkiválóbb festők, szobrászok és építészek élete I-II.

Mivel én csak a rövidített, képekkel illusztrált verziót olvastam, nem alkothatok teljes képet róla. Azonban még így is látszik, hogy mennyire jó, hogy annak idején a szerző vette a fáradságot és megírta, mert enélkül szegényebb lenne a történelemről, azon belül a művészettörténetről való tudásunk.