늑대소년 ​(Neugdaesonyeon) 1 csillagozás

김미리 (Kim Miri): 늑대소년 (Neugdaesonyeon)

매력적인 외모와 안정적인 연기로 여성 팬들의 인기를 한몸에 모으고 있는 배우 송중기와 「과속 스캔들」에서 감칠맛 나는 연기로 많은 이의 사랑을 받았던 ‘국민 여동생’ 박보영의 출연으로 개봉 전부터 비상한 관심을 모으고 있는 「늑대소년」의 동명 소설이 출간됐다. 세상에 존재하지 말았어야 했던 ‘괴물’ 소년과 세상에 마음을 닫은 순수한 소녀의 애틋한 사연은 편견과 폭력, 탐욕과 증오로 가득 찬 세상에서 기적적인 사랑의 진정한 의미를 가슴 뭉클하게 전해준다.

소설은 영화가 보여주는 로맨틱한 분위기, 코믹한 요소, 긴장감 넘치는 전개를 그대로 가져오면서도 이미지와 소리로만 묘사된 영화 속 배경이나 인물들의 감정 등을 문학적으로 표현했다. 송중기와 박보영의 팬이라면, 또 영화를 보고 감동하고 재미를 느낀 관객이라면 같은 이야기에서 다른 모습으로 탄생한 소설 『늑대소년』을 읽으며 다시 한 번 그 재미와 감동을 경험할 수 있을 것이다.

이숲, 서울, 2012
200 oldal · puhatáblás · ISBN: 9788994228501 · Illusztrálta: 유혜인 (Yu Hyein)

Daniella78>!
김미리 (Kim Miri): 늑대소년 (Neugdaesonyeon)

Dél-Korea egyik legromantikusabb története a 2012-ben filmre is vitt Farkasfiú, ami minden kliséje ellenére óriási sikert aratott. A történet ugyanis valóban nagyon sablonos, már-már unásig ismert: adott egy betegeskedő, vidékre szakadt, szomorú lány és egy hallgatag, erős, farkasösztönökkel megáldott fiú, akik egymásra találnak. Mégis sikerült Jo Seonghui (조성희) rendezőnek olyan különleges hangulatú, vonzó filmet készíteni belőle, köszönhetően a kiváló operatőri munkának és a fantasztikus színészeknek, hogy én magam már tízszer is megnéztem, és bizony mind a tízszer megsirattam ezt a történetet.
A filmről írok, pedig a könyvről kellene. Ennek egyik oka, hogy a könyvet szinte egy az egyben, mondhatni sorról sorra adaptálták a filmre. A filmbe nyilván több poénos jelenetet is belecsempésztek, és néhány apróbb változtatást is kieszközöltek, ezek egyike a farkasfiú, Cheolsu által olvasott könyv, ami nem a filmbeli Hóember, hanem az Én, a lepke c. kötet, ami csak azért érdekes, mert a szerző, Kim Miri másik saját könyvéről van szó. A regény azonban kicsit bővebben ír Suni családjáról, vagy a kulcsszerepet játszó gitár történetéről, az epilógusban pedig megtudhatjuk, hogyan reagált Cheolsu Suni távozására. A másik ok, ami miatt a filmről többet lehetne beszélni, hogy a könyv, mely egyértelműen szórakoztató irodalom, önmagában messze nem lenne olyan érdekes, ha nem lett volna mögötte a film, a színészek arca, és a filmben megfestett hangulat.
Összességében tehát egy jól követhető történet, különösebb mély jellemábrázolás nélkül, ugyanakkor meglehetősen plasztikus és romantikus jelenetekkel, szeretnivaló karakterekkel, ezzel együtt talán az egyik leggyorsabban elolvasott koreai nyelvű könyvem lett. A kötet nagyon szép, színes illusztrációkat tartalmaz és Suni dalának teljes szövegét.