49. legjobb sci-fi könyv a molyok értékelése alapján

A ​próbák palotája (Időfutár 3.) 126 csillagozás

Hanna naplója hiába kerül vissza a barátai kezébe, mert mielőtt megtudnák belőle, pontosan hol is keressék őt térben és időben, a napló megszakad. Budapesten kétségbeesés lesz úrrá a csapaton, és közben még az országos fizikaversenyen is helyt kell állniuk a fiúknak. Hanna viszont egyre inkább belebonyolódik a tizennyolcadik századi bécsi életébe, ahol nemcsak Georg Metzler és Benedict az ő szerelméért folytatott küzdelme köti le, de a titkosrendőrség fejének is tervei vannak vele. De ha valaki hirtelen föltalálná a féreglyuktelefont, vagy Bulcsúék eljuthatnának Genfbe a CERN-be, ahol a világ legnagyobb időgépe található… talán mégis rátalálhatnának egymásra a múltban és a jelenben élők. Talán…

Tilos az Á Könyvek, Budapest, 2014

Benedikt Schack · Bulcsú · Kalász Hanna · Szabika · Sándor · Pusztai Tekla · Arató Tibor · Edina · Wolfgang Amadeus Mozart · Hanna néni · Kalmár Ervin · Johann Georg Metzler · Pusztai professzor · Gotthardi Ferenc

Szeged · Bécs

nagara

Egyre izgalmasabb ez a sorozat! Mikor volt időm olvasni, már le se tudtam tenni… Pörögtek az események, sokasodtak a problémák, érdekelt a szituáció, tetszettek az idősíkok…

Felixa P

Eseménydús, pörgős, kalandokkal teli, szórakoztató, meglepő és váratlan…
Az nem kérdés, hogy folytatom-e…

Paulina_Sándorné

Már megint függővég. Idegesítő vége (?) lett. Tibit és Zsófit továbbra is imádom. Edina nem semmi, amennyit az tud nyafogni. A történet pörgős és érdekes volt. Zajlanak az események rendesen. Hanna néni se kutya hölgyemény. Vele kapcsolatban van egy sanda gyanúm.

Uzsonna

Ezt is felfaltam gyorsan. Érdekesen alakultak az események már megint, a múlt és jelen eseményei mellé a jövő (a nem is távoli, de annál katasztrofálisabb) is bekapcsolódik. És a zárójelenetben készül összecsapni múlt és jövő, komoly erkölcsi problémákat fölvetve. Hogy kire osztatnak ki a szerepek ebben, bennem már halvány gyanú motoszkált, de kilétük maradjon most jótékony homályban a történetet nem ismerők számára. Csak egy a baj, hogy nincs itt a negyedik kötet… addig furdalhat a kíváncsiság, hogyan alakult ez a nagy találkozás… :-(
Ebben a kötetben kap legnagyobb hangsúlyt Szeged: itt játszódik egy országos fizikaverseny az egyetem épületében, a Béke Tanszéken ebédelve nosztalgiázik Ervin anyukája, ugyanis itt járt egyetemre anno, és megemlítődik pár iskola, no és az épülő lézerközpont. (Hanna néni, tessék küldeni rá a pénzt! :-))

Camelia

Egyre izgalmasabb lesz, egyre több ,pörgősebb esemény lesz mint a első kettő részben volt, ez is sokat dobott a dolgon, ezért is jobban tetszett ez a könyv mint az első 2. És egyre több idősíkba keveredünk, olyannyira hogy néha már azt sem lehet érzékelni hol is vagyunk valójában…

Beatrice8

Ez a sorozat egyre és egyre jobb!
Én Benedictnek szurkolok.
Bulcsú zseniális.
Újraolvasás után:
Na, itt kezdenek bonyolódni a dolgok. Jobban szeretem a múlt megváltoztathatatlan értelmezést, mert ez így túl sok kérdést vet fel túl sok a pontatlanság. Jó, ez is az időutazás egy értelmezése, de én mindig a másikat preferáltam. Ebben a könyvben tovább „rontja” a helyzetet a féreglyukteló. Ugorjunk át rajta, hogy mivel működik és nézzük csak magát a telefonálást. Beírja az időkoordinátákat edddig ez szuper. De direkt mindig azt a napot hívják, amit épp ők is élnek? Felhívhatnának egy másikat is.
A múlt megváltoztatása és a Varázsfuvola. Ezért problémás dolog az idő paradoxon. Az első könyvben eljátszották a darabot, világhíres, mindenki ismeri. Aztán Hanna véletlenül majdnem szabotálja az ősbemutatót és a jelenben minden feljegyzés megváltozik róla. De a barátai még mindig emlékeznek rá! Eszerint nyilván az egész világ. Az emberek fejéből miért nem törlődött? Vagy miért nem volt az, hogy nem is észleltek változást hiszen Hanna nemsokára megoldotta?
Szó mi szó nem az Időfutár segítségével fogok az időutazáson merengeni. :D
A történet továbbra is nagyon izgalmas, folyamatosan minden idősíkban történnek a dolgok.
A szereplők szerethetőek Tekla szuper új szereplő, azonnal megszerettem és shippelem őket Bulcsúval.
És, hogy mit meg nem tudok ebből a sorozatból mindenről! Általános műveltséget ver a fejemben.
Imádom!
A vége pedig emlékeket idézett bennem. Ugyanis a legnagyobb függővége a sorozatból ennek a könyvnek van. Anno annyira kiborultam rajta, hogy elkezdtem kikeresni a rádiójátékból ezt a részt, hogy megtudja mi fog törénni. Nem emlékszem, hogy sikerült-e :D. Mostmár annyira nem akadtam ki rajta.

meseanyu MP

Fú, ez most megint nagyon pörgős volt, szerintem izgalmasabb, mint a második rész. Na és a vége! Naná, hogy tovább kell olvasni.

Habók P

Szórakoztató, kalandos, teli apróbb-nagyobb ötletekkel, jó olvasni. Ja, és imádom Bercit!

Anó P

Ezt a részt is élveztem! De vajon hány rész lesz még?? Mert persze trükköznek, az ember rákényszerül, hogy a következőt is megvegye!
Most is jókat derültem, jó a jellemábrázolás – a szexuális beállítottságú, vad Hanna néni, a földbuta Edina, az érzéketlen Búné, az okostojások – mindet bírtam! De persze kedvencem a bugyuta szerelmespár, Tibi és Zsófi, akik vagy épp félreértik egymást és szenvednek, vagy bámulják egymást üdvözülten….Ha ugyan Zsófi…? De ezt még majd meglátjuk!

Sweety

– De hát az a Metzler egy öreg csóka, legalább húszéves!
– Huszonegy – pontosított Hanna, és lehetett hallani a hangján, hogy közben kajánul vigyorog. […]
Hanna ezután válasz helyett csak tompa puffanásokat hallott a telefonban.
– Ez most mi?
– Ervin csapkodja a fejét az asztalba – közvetített vidoran Szabika, hogy kivételesen nem az ő fejével történik valami kellemetlenség.

Kapcsolódó szócikkek: Johann Georg Metzler · Kalász Hanna · Kalmár Ervin · Szabika
Sweety

– Akkor kattogjál nyugodtan…, droid! – vetette oda Ervin, feltépte az ajtót és elviharzott.
– Most mi van? – nézett utána értetlenül Bulcsú.
– Én is legszívesebben elrohannék, csak én épp itthon vagyok – morogta Tibi.

Kapcsolódó szócikkek: Arató Tibor · Bulcsú · Kalmár Ervin
Jesper_Olsen

– És csak most szólsz? – hördült fel Ervin. – Összetörtem Vali néni vázáját és majdnem megöltem Szabolcsot!
– Hát a vázáért, mondjuk, kár volt…

Kapcsolódó szócikkek: Kalmár Ervin
_Vivcsu_

– Ervin! – kiáltott hátra Tibi.
– Mi van?
– Keres a csajod.
– Melyik?
– Ezt hogy érted?
– Melyik idősíkból?
– A jelenből.
– Akkor tagadj le!

Jesper_Olsen

– Tanuld meg fiam, hogy a szerelem vak! – legyintett Hanna néni.
– Vagy legalábbis felemás szemű – jegyezte meg rosszmájúan Szabi.

Kapcsolódó szócikkek: Hanna néni · Szabika
PetiteCurie

– Nézd, Wolfi. Wolfikám… tanítok én neked egy szép vidám magyar dalt. Hogyaszongya… – és az öreg teli tüdőből üvölteni kezdett – Elindultam szép hazámbúúúl… Híres kis Magyarországbúúúl…
(…)
– Visszanéztem… félutambúúúl… Szememből a könny kicsordúúúl.
– Te Sándor – kezdte Mozart, majd csuklott egyet. – Ez nem valami víg.
– De szépnek szép – mondta az öreg, és gyengéden hátbavágta a komponistát, hogy elmúljon a csuklása.

192. oldal, 17. fejezet - Tessék vigyázni az oroszlánnal!

Kapcsolódó szócikkek: Sándor · Wolfgang Amadeus Mozart
Jesper_Olsen

– Mit keres itt ez a hulla?
– Melyik? – kérdezte Sándor.
– Miért, maga hány hullát lát itt?

Kapcsolódó szócikkek: Sándor
Gregöria_Hill

– Hagyja csak! Nekem is van egy tizennégy éves lányom. Tekla is megállás nélkül kérdez.
Tesla??!! – kérdezte hitetlenkedve Bulcsú.
– Tekla, nem Tesla – nevette el magát Pusztai. – De különben nyugodtan szólíthatod majd Teslának, biztosan nem veszi zokon.

Kapcsolódó szócikkek: Bulcsú · Nikola Tesla · Pusztai professzor · Pusztai Tekla
Jesper_Olsen

Anya mindig azt mondogatta, hogy súlyosnak kell minősíteni a helyzetet, ha egy férfi önkritikát gyakorol.

Időfutár sorozat · Összehasonlítás

Említett könyvek