47. legjobb sci-fi könyv a molyok értékelése alapján

A ​királynő palástja (Időfutár 2.) 330 csillagozás

Gimesi Dóra – Jeli Viktória – Tasnádi István – Vészits Andrea: A királynő palástja

„Nem ​emlékszem az utazásra. Az utolsó kép, ami megmaradt, hogy behúzom a mattot a sakktáblán, aztán minden elsötétül…”
Hová tűnt Hanna? Mindenki őt keresi. Zsófi és Tibi egész nyáron nyomok után kutat, de mikor nem jutnak eredményre, kénytelenek bevonni az okostojás Ervint és Bulcsút a keresésbe. Sőt, még az a nyávogós Edina is rájuk akaszkodik, a mitugrász Szabikáról nem is beszélve. De nem elég, hogy meg kéne találni Hannát, még az üldözőket is le kell rázni! Hanna eltűnése és az időgép ugyanis a Felemásszemű fantáziáját is megmozgatja. Ráadásul a rendőrség is sejti, hogy Tibiék többet tudnak, mint amennyit elárulnak. De Hannának sem sokkal könnyebb az élete a 18. században. A varázsfuvola próbáiba csöppenve (ezúttal az igaziba!) a színházban inaskodik, Mozart után kajtat a kocsmákban, sőt előbb-utóbb megtanulja, mi is az a kiskacaj. Senki sem az, akinek látszik. Sem Bécsben, kétszáz évvel ezelőtt, sem Budapesten, 2012-ben. Vajon ki a barát, és kitől kell tartani? Mindenki… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2013

358 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789635871728 · Illusztrálta: Szabó Vince

Bulcsú · Benedikt Schack · Kalász Hanna · Sándor · Szabika · Arató Tibor · Charlotte · Edina · Hanna néni · Kalmár Ervin · Géza bá' · Rogyák Mária

kratas P>!

Na ez már teljesen megérdemli az ötöst!
De hogy lehet megint ilyen függővéget hagyni a végén?
A szereplőknek ez jutalomjáték volt, pezsegtek, éltek, a történet izgalmas volt, ötletes és Hanna néni meg hatalmas :) Sok boldogságot neki :D

Futóhomok>!

Ez egy pörgős regény. Pont annyira, amennyire vibráló környezet veszi körül a mai tizenéveseket. Megtisztelő felkérésre került a kezembe: a kiskamasz fiam szerette volna, ha a szülei elolvasnak két olyan könyvet, amik a saját olvasmányélményei közül szerinte kiemelkedőek voltak. A farkasos krimi szerencsére a férjemnek lett leosztva. Így direktbe megkérdezhettem, miért sikerkönyv ez a célközönség számára? A gyermek válasza: vicces, valamint szerepel benne egy nagyon jó osztály. És ezzel meg is van a sztori egyszerűsített üzenete: a jó közösséget változatos egyéniségek teszik azzá, ami; beletartozik éppúgy a plázakislány, a nagymama által nevelt túlsúlyos csóró fiú, a mindene megvan budai srác stb.
A regény nyelvezetéről annyit, hogy egészséges mennyiségben van benne szleng, az elbeszélés módja is izgalmasan váltakozik E/3. személyről E/1. személyre skype párbeszédekkel tarkítva. A történet vázában egyedül a második napló felbukkanását éreztem kimódolt ötletnek: ez a szöveg ugyanis Egyiptomba is elrángatja az olvasót – az első napló a 18. századba visz el –, közben ad némi felületes információt a korról*. Meglehet, a fiatal könyvmoly boldog, hogy jé, balzsamozás fahéjjal, ez benne volt az ötödikes töri tankönyvben; én kifejezetten eröltetettnek, igénytelennek éreztem ezeket a részeket.
A kötet befejezése persze egy félbehagyott naplóbejegyzés, hogy mindenképpen el akarjuk olvasni a következő kötetet. És akiknek íródott, azok olvassák is. Ez pedig jó.**

*Ráadásul ezen a ponton erősen felsejlett előttem egy szintén fiataloknak szóló kiváló sorozat, amiben hasonlóan időutazással jutnak el különböző korokba a gyerekszereplők, az olvasók pedig számtalan érdekességet tanulhatnak meg észrevétlenül az igényesen megírt detektívtörténeteken keresztül.
Pl: http://moly.hu/konyvek/fabian-lenk-osszeeskuves-a-holtak-varosaban
**És az is jó, hogy van olyan nyolcadikos osztály Budapesten, ahol kötelező olvasmány az Időfutár.

PKatica>!

Aztaaaa! Hát, ilyen könyvet is ritkán olvas az ember, humoros, pörgős, izgalmas! Most már a szereplők ismeretével olvastam, és ahogy a vége felé jutottam, úgy gondoltam, hogy tudom, mi lesz. De nem tudtam… Ráadásul Charlotte elég titokzatos… Az írók jellegzetes írásmódját már kiismertem, de azért ez még mindig új…

Aniramemm P>!

Ugyanolyan szórakoztató volt, mint az első rész. Tele volt rejtéllyel és izgalommal. Főleg, hogy Hanna a 18. századba került és próbált kapcsolatba lépni a barátaival a jelenben. Nagyon frappánsan oldotta meg, és a társai pedig ügyesen nyomoztak. Az különösen tetszett, hogy minden osztálytársa sokkal több szerepet kapott, így sokkal színesebb volt a történet és megint nagyon sokat tudtam nevetni. A tanároknak is megvolt a külön kis mellékszála mindenféle drámával. Búné helyett az ügyben nyomozó rendőr vette át a nem szimpatikus szerepet, eléggé viccesen próbálta előadni a kemény zsarut. Fél csillagot azért vontam le, mert a kitalált naplót én eléggé időhúzásnak éreztem, igaz, hogy érdekes volt, de jobban örültem volna, ha gyorsabban haladunk előre. Összességében nagyon jó kis ifjúsági sci-fi ez :)

Kicsibogár>!

Még mindig kedvenc, mert széles vigyorral olvastam végig, a benne lévő gegek és viccek miatt. Feltűnnek új szereplők is, és a régiek is hozzák a formájukat, de vannak viccesen meglepő fordulatok is. Számomra még mindig az a legjobb benne, hogy a mérhetetlen mennyiségű hülyeség értelmes történetté áll össze, ez a bűbája a sztorinak. No persze az „ordas cliffhanger” sem maradhat el, szerintem a szerző-kvartett szintén sorozatrajongó és tudják, hogyan kell fokozni a feszültséget. Persze enélkül is tovább olvasom majd a történetet, főleg, ha instant jókedvre lesz szükségem.

Beatrice8>!

Imádtam! Mozart, Varázsfuvola, időutazás, Pozsony! Izgalmas, vicces és jobb az elsőnél, pedig már azt is szerettem.
Újraolvasás után:
Ezek meddig veszik a Felvilágosodás korát töriből? Mi is nemsokkal azután vettük, hogy elolvastam volna és csalódottan észleltem, hogy az az anyag csak egy pár óra! Ők meg hónapokon át ezt veszik és aztán a következő év elején is?! :DD Igazán elárulhatnák, hogy hogyan csinálják, mert akkor a kedvenc témáimat én is elhúznám :D.
Bár az előző részt is nagyon szerettem az új környezet, másik idősík behozásával komoly javulás ment végbe.
Hannával nem mindig tudtam egyetérteni. Ha én utaztam volna vissza az időben, akkor biztos, hogy inkább hallgatnék, mint hogy valami korba nem illőt mondjak és eszembe se jutna elővenni a telefont. :D De ez csak én vagyok, ő meg gondolom még sokkos volt. A javára mondom, hogy szépen alkalmazkodott. :)
Mindenhol titkok, nem tudod mi miért történik, azt meg végképp nem, hogy kiben bízhatsz.
A humor továbbra is nagyszerű az egyik kedvenc mondatom:
“– Néha úgy érzem magam, mintha egy korhatáros ifjúsági rádiójátékban lennénk!”
Na nee?! És honnan származik ez a különös érzésed? Egyébként is sületlenség, mert szerintem ti egy korhatáros ifjúsági rádiójátékból készült regényben vagytok. :’D
Ha valami negatívumot kéne említenem akkor ebben a részben a több naplót mondanám. Nem rossz ötlet, de hihetetlen, hogy bárki is elhitte. A Hanna nénis dolog viszont oltári. :D
A függővégnek csak elsőre kéne idegesítenie, amikor még nincs meg a következő rész. Ez már újraolvasás és megvan az egész sorozat mégis annyira olvastam volna tovább, hogy azonnal elkezdtem a következő részt is újraolvasni.

sztinus>!

Vaaa, sokkal jobban bírtam, mint az első részt. Humoros, pörgős, könnyen olvasható, mai, magyar, imádom.

Szamღca>!

Ez a rèsz is nagyon jó volt! Pörgős, vicces, jópofa! Nagyon jól van felèpìtve a törtènet. Mind a jelenben, mind a multban játszòdò rèszek nagyon izgalmasak ès szórakoztatòak.
A fiamnak ès nekem is nagyon tetszik. Megint függővèg. De szerencsère nálunk van a 3. rèsz. :))))

nagara>!

Tetszett, mert pörgős, izgalmas és vicces. A cselekmény több szálon fut. A kamu kitalált részek nem igazán jöttek be, pedig bírom Egyiptomot. És hát izgalmas résznél végződik a könyv, én meg csak reménykedhetek, hogy minél hamarabb ki tudom valamelyik könyvtárból kölcsönözni a következő részt…

Farkas_Éva P>!

Hű, hát ez valami hűűűű….
Nagyon izgalmas volt :D Imádtam a napló olvasását és a csapat összefogását. Okosak, hogy egy új spoiler a felnőtteknek, ezzel is megvédve Hannát.
Érdekes volt a történelmi részeket olvasni és néha ilyenkor eszembe jut, hogy miért is nem szerettem én anno a törit? Tök izgiii…. Na jó azért nem tanulni, de így igen :D
Kezdek egyre jobban gyanítani valamit a történet folyásával kapcsolatban, kíváncsi leszek bejön-e majd :D
Vannak a szívemnek kedvesebb szereplők és vannak olyanok akik néha az agyamra mennek a hülyeségeikkel, de persze jó értelemben!
Géza bá és Rogyák tanárnő szenvedése… istenem ilyen bolond felnőttekkel ne verjen az isten :D
Bujdosónét még mindig nem tudom hová tegyem. Egyik pillanatban jó fej, a másikban kiderül, hogy végig spoiler.
Tibinek és Zsófinak nagyon drukkolok… Cukik együtt :)
És Jézusom Edina tényleg ennyire sötét?????
Hanna néni pedig egy igazi férjfaló boszorka :D :D :D spoiler – na majd kiderül….
A történet izgalmas, pörgős és letehetetlen! Remélem a gyerekek hamar rájönnek, hogy tudják Hannát vissza hozni a jelenbe, mert szegény Niki néninek nagyon hiányzik a lánya és szörnyű lehet úgy várni a karácsonyt, hogy egy spoiler azt hiszed addigra majd haza tér!

Sweety>!

Mit tanultunk a nemes kisasszonyok illendő viselkedéséről?
– „Jó modorral mérsékelt emberi tartózkodás, pallérozott gusztus, tisztességet oltalmazó őrizkedés” – hadarta gépiesen Hanna.
– Vagyis?
– Kussolok, pislogok, kiskacagok.
– Pontosan – súgta Charlotte.

Kapcsolódó szócikkek: Charlotte · Kalász Hanna
Sweety>!

– Én ezt már olvastam. Nem ugorhatnánk? Olyan uncsi – szólt közbe ekkor Edina. Hanyatt feküdt Ervin ágyán és egy magenta színű párnát dobált a plafon felé. – Nem értem, mit vagytok úgy oda a könyvekért. Én a Harry Pottert se bírtam elolvasni…
– Ez, mondjuk nem a Harry Potter hibája… – jegyezte meg Szabika.

Kapcsolódó szócikkek: Edina · Szabika
Nocharity>!

– Bocsi, bocsi, sokat késtem?!
– Ááááááááá, inkább keveset – morogta a dalek.

163. oldal, 14. fejezet - Mozart

Kapcsolódó szócikkek: Bulcsú · Doctor Who · Edina
Lynn>!

– […] Tényleg beszélned kell! Mit tudsz?
– Miről?
– Tedd hozzá, hogy cica, különben nem érti!

110. oldal, Vallatások

halványlila_dunszt P>!

– És kik vagytok? – kérdezte a varrónő kedvesen.
Kétségbeesetten sandítottak egymásra. Bulcsú szája széle dühösen rángani kezdett.
– A kis… ööö…
– …földműves…
-…gazdálkodó…
-…őstermelő…
-…ivadékok.
A varrónő először gondterhelten ráncolta a homlokát, majd a felismerés örömével kiáltott fel.
– A kis parasztok!
A fiúk megadóan sóhajtottak.

Futóhomok>!

– Jól van, nyugi, nyugi! – emelte fel a kezét Szabi. – Ne izgasd fel magad, mert bajom esik.

Kapcsolódó szócikkek: Szabika
Nocharity>!

– Tibikének picit nehéz napja van. Én ápolom. Egy teát, csillagom? – érdeklődött sugárzó képpel [Szabika].
– Arcodat mindjárt betöröm! – morogta Tibi és visszaült a helyére. Ervin felhúzott szemöldökkel figyelte a jelenetet.
– Asszem elértük a megfelelő tesztoszteron szintet most, hogy egy lány sincs jelen – közölte.

254. oldal, 20. fejezet - A némber

Kapcsolódó szócikkek: Arató Tibor · arc · Kalmár Ervin · lány · Szabika · tea
halványlila_dunszt P>!

– Dilettáns tökfej – dünnyögte Mozart az orra alatt.
– Mondtál valamit, Wolfi? – fordult hozzá Schikaneder.
– Egy szót sem. Csak vezényeltem. Kihallatszott? – szólt Mozart ártatlanul.
– Némiképp – fintorodott el Schikaneder.

Nocharity>!

Hit és kitartás! Ennyi az egész titok.

329. oldal, 26. fejezet - Az eljegyzett időgép

Kapcsolódó szócikkek: Géza bá' · hit · kitartás · titok