A ​körző titka (Időfutár 1.) 402 csillagozás

Gimesi Dóra – Jeli Viktória – Tasnádi István: A körző titka Gimesi Dóra – Jeli Viktória – Tasnádi István: A körző titka

Hanna nemrég költözött Budapestre, minden szokatlan: új lakás (egy hetedik kerületi gangos bérház), új iskola (a Sigray), új tanárok, és persze új osztálytársak.
Ha ez még nem lenne elég: úton-útfélen egy fura öregemberbe ütközik, megbolondul a számítógépe… és az egésznek valahogy köze van ahhoz a rozsdás körzőhöz, amit az utcán talált.
Vajon miért kell mindenkinek ez a körző? Mit akar vele kezdeni Sándor, a vén ócskás, és miért nem tud Hanna sem megválni tőle? És mi köze mindennek Bécshez, a Sakkozó törökhöz és Bujdosónéhez, a töritanárhoz?
A rejtélyek kinyomozásában segít Hannának Zsófi, a szuperokos szegedi barátnő, és Tibi, a kicsit lassabb eszű, de hűséges osztálytárs. A kalandok szüneteiben pedig arra is van idő, hogy barátságok szakadjanak meg és szülessenek újjá, no és persze szerelmek is szövődnek…
A Gimesi-Jeli-Tasnádi-trió rádiójátéka végre regényformában is!
Letehetetlen, izgalmas, vicces, mai!

Eredeti megjelenés éve: 2013

Tagok ajánlása: 12 éves kortól

Tilos az Á Könyvek, Budapest, 2014

Bulcsú · Kalász Hanna · Szabika · Sándor · Arató Tibor · Edina · Dr. Bujdosóné Dr. Bakonyi Edit · Géza bá' · Kalmár Ervin · Vali néni (Időfutár) · Rogyák Mária

Szeged

Kikiriki>!
Gimesi Dóra – Jeli Viktória – Tasnádi István: A körző titka

Rossz időben kezdtem bele, ez volt az egyetlen baj. És emiatt több, mint 3 hónap kellett ahhoz, hogy kiolvassam.
Nincs baj a könyvvel, se a történettel. Egyszer más körülmények között újra elkezdem olvasni a sorozatot, de ezt most biztos, hogy nem fogom folytatni.
Sajnálom, hogy nem tetszett annyira, mint vártam. :/
Humoros, vicces meg minden, de ahogy mondtam, rosszkor kezdtem.

Navi P>!
Gimesi Dóra – Jeli Viktória – Tasnádi István: A körző titka

Régen nevettem ennyit könyvön :)
Nagyon jó humorú, izgalmas, mai, fiatalos könyv, sok, de emészthető történelemmel, szuper Varázsfuvola adaptációval.
Nagyon kíváncsi vagyok a folytatásra :)
Sándor Bá, Tibi, Zsófi, Géza bá, Rogyák Mari, Dementor, … Hatalmas :)

Uzsonna >!
Gimesi Dóra – Jeli Viktória – Tasnádi István: A körző titka

Izgalmas, pergő, fiatalos, humoros, jó a történelmi szál benne, csak ajánlani tudom!
És meghallgatom a teljes rádiójátékot, hogy körmeimet ne kelljen lerágni a folytatás (hiánya) miatt! :-)

meseanyu P>!
Gimesi Dóra – Jeli Viktória – Tasnádi István: A körző titka

Fú, asszem ezt a sorozatot muszáj lesz ledarálnom egyben! Nagyon jó! Vicces, izgalmas, rendkívül összeszedetten, feszesen megírt, letehetetlen. Élvonal.

pat P>!
Gimesi Dóra – Jeli Viktória – Tasnádi István: A körző titka

Hát, én nem tudom, fog-e tetszeni a célszemélynek, de hogy megkapja a folytatásokat, az tuti! Mert ez után a befejezés után én egészen biztosan el akarom olvasni őket, viszont bizonyos (térrel, idővel és anyaggal kapcsolatos*) problémák miatt csak ajándékozás céljából engedélyeztem magamnak a megvásárlásukat. :)
Vicces könyv ez, szerethető, beleélhető, és a vége! Hát, felnőtt könyveken se szoktam ennyire izgulni és így meglepődni, annyit mondhatok. Nagyon jó arányérzékkel sikerült ezt összerakni: kifejezetten ritkán látom például, hogy a paródia-jellegig vicces jelenetek és karakterek nem érvénytelenítik a drámai események drámaiságát és megélhető feszültségét, hanem ezek ilyen szépen rakosgatják át meg át az olvasót a kívánt tudatállapotokba. :)

*A könyvek tárolásához szükséges térrel, az elolvasásukra fordítandó idővel és a beszerzésük megkívánta anyagi javakkal kapcsolatos problémák, egészen konkrétan.

Cs_N_Kinga>!
Gimesi Dóra – Jeli Viktória – Tasnádi István: A körző titka

Istenem!!!! Ez nagyon jó volt, azt nem mondom, hogy sírva nevettem, de ritkán kacagok ennyit egy könyvön, a kisfiam kijött a szobájából, hogy min nevetek ennyire, a férjem már azt kérdezte mi bajod van :DDDDD. Tetszik hogy itthon játszódik (jó a nagy része), tetszik hogy nagyrészt a magyarokról szól. Tetszik benne az összes helyszín. Tetszenek benne a karakterek még a főgonoszé is, imádom hogy utálhatom :DDD. Tetszik mit tetszik IMÁDOM benne a humort. Biztos hogy ha a sorozat ilyen marad végig fogom olvasni. A történet is egész jó, bár ezzel picike gondjaim akadnak, de az előbbiek bőven feledtetik. De mivel egy kezdőkötetről beszélünk, így nagy reményekkel várom a folytatást, hogy az is felnőjön a többihez. De hogy a történetről is essék szó spoiler

Oláh_Zita P>!
Gimesi Dóra – Jeli Viktória – Tasnádi István: A körző titka

A recept a következő: végy egy jó ötletet, és két további írót magad mellé. Adj hozzá sok-sok humorkoncentrátumot, ez adja majd a történet fő vázát. Vegyél jó pár mindennapi karaktert a környezetedből, akik egyéniségek, csodabogarak és épp ezért is szerethetőek. Miután ezt jól összekeverted gyújtsd alá, és csepegtess hozzá pár történelmi tényt, egy kis kaland-esszenciát. Miután összeforrt, érleled egy kicsit, majd mindezt helyezd Budapest és Bécs érdekes látnivalói közé és kész is a történet.

kratas P>!
Gimesi Dóra – Jeli Viktória – Tasnádi István: A körző titka

A bécsi kirándulásig nekem nehezen csúszott, jó sok időre félre is raktam, aztán a mai nap a második fele úgy lecsúszott, mint 4 barackos-kakaós palacsinta.
Tetszett és kíváncsi vagyok a második részre, szerintem egy-két nap és nem is fogom tovább bírni. Viszont Hanna szülei kiakasztottak, komolyan muszáj majdnem mindegyik ifjúsági könyvben a szülőket félnótásként hozni?

julcseee P>!
Gimesi Dóra – Jeli Viktória – Tasnádi István: A körző titka

Előrevetítem hogy én szeretem az ifjúsági regényeket, de ez már nekem is túl ifjúsági volt. Alapvetően nem nagyon tudom mi nem fogott meg benne, mert egyébként a sztori érdekes lenne, de mégis alig bírtam végig olvasni. A vége is nyitott, de szinte biztos vagy benne hogy nem fogom folytatni.

zsofigirl>!
Gimesi Dóra – Jeli Viktória – Tasnádi István: A körző titka

Kivettem a könyvtárból, újra csak az alapján, hogy néha (ezt tényleg nem sokszor) láttam a molyon, olyan érdekes volt a borító, gondoltam ez is valami most menő külföldi sorozat, és itthon meglepődve láttam, hogy ez bizony magyar. És méghozzá milyen jó! Megvan benne sajnos, ami sok könyv hibája, hogy próbál trendi és fiatalos lenni, de kicsit erőltetettre sikerül, mint amikor felnőttek rosszul használnak menő(nek gondolt) szlengeket, de őszintén, még ez sem annyira zavaró. (De hogy minden tinikönyv főszereplőjének az anyukája dilis legyen? Egyikben főzni nem tud, ebben itt ez az ezo-izé…)

Izgalmas történet, szerethető (és utálható) szereplőkkel, úgyhogy megbocsátom a hibáit. Következő könyvtárazásnál jöhet a második rész! (Addig meg elkezdem hallgatni a rádiójátékot.)

Trudiz>!

– Tudod, kik azok a szabadkőművesek?
– Mi van?
– A szabadkőművesek – ismételte meg Hanna.
Tibi a fejét vakarta.
– Akik… oda építkeznek, ahová akarnak?

tataijucc>!

– Ó, szóval nem voltam elérhető.
– Bécsben voltál.
– Alexander Bell, Puskás Tivadar. Van egy nagyszerű találmányuk, a telefon!

Kapcsolódó szócikkek: Dr. Bujdosóné Dr. Bakonyi Edit · Géza bá'
Chöpp P>!

– Például azt kell megtanulnod, hogy amikor a Mester olvas, akkor nem szólunk hozzá, csak végszükség esetén.
    – És mi a végszükség? – érdeklődött Kobak, mert semmiképpen nem szeretett volna rossz tanuló lenni, és a nádpálcával megismerkedni.
    – Tatárjárás, árvíz, tűzvész, fehérnép – okította türelmesen a Mester.
    – Fehérnép? – nézett bambán a fiú. – Az miért?
    – Majd rájössz magad is – mondta a Mester, és újból beletemetkezett a könyvébe.

Miss_Laky>!

Nem vagyok itt! A test, amit látni vélsz, csupán a képzeleted virtuális kivetülése.

Kapcsolódó szócikkek: Bulcsú
Nocharity>!

Hanna: Jaj, de jó, hogy írtál! Már azt hittem, te is utálsz!
Tibi: Mert?
Hanna: Hát tudod… Zsófi miatt.
Tibi: Ja, utállak.
Hanna: Köszi.

159. oldal, 13. fejezet - Látogatás a levéltárban

Kapcsolódó szócikkek: Arató Tibor · Kalász Hanna
Arabella>!

De a kalandot ki kell élvezni, nem csak úgy túlesni rajta! Az életben olyan ritka, szép, sűrű pillanatok ezek!

Kapcsolódó szócikkek: Sándor
P_Zsoofi>!

Az új osztályomat elnézve azt hiszem, hivatalosan is kijelenthetem: Pesten mindenki idióta. Van például három lány, képtelenség őket megkülönböztetni, és valami olyan frekvencián visítanak, hogy én olyat még nem hallottam. Előző életükben nyilván denevérek voltak.

Kapcsolódó szócikkek: Edina · Kalász Hanna
ginny13 >!

– Szakkör vagy egylet, tök mindegy! Most meg kell tanulnom csipketerítőt hímezni! – fakadt ki Hanna. Sándor nyögve feltápászkodott.
– Remek. Akkor hát első óra: a csipkét azt nem hímezzük…

Időfutár sorozat · Összehasonlítás

Említett könyvek