A ​tündér csizmája 22 csillagozás

Gimesi Dóra: A tündér csizmája

Egy aprócska város aprócska utcájában él egy vidám cipészmester, aki meg szeretné tanítani a három fiának is a mesterségét, ám a fiai erről hallani sem akarnak: az egyik bankigazgatónak áll, a másik centercsatárnak, a harmadik meg feleségül vesz egy királykisasszonyt, és attól fogva csak heverészik a kanapén.
A cipészmester ezután már nem mosolyog és nem fütyörészik, egyre kevesebb cipőt készít, míg egy napon végül bezárja a műhelyét. Karácsony előtt néhány nappal azonban bekopog hozzá egy tündér, aki hétmérföldes csizmát szeretne csináltatni magának…
Vajon ajtót nyit a szomorú suszter? Vajon hajlandó még valaha cipőt készíteni? És kiteszi-e még a lábát a műhelyéből? Kövesd a mese fonalát, majd a lábnyomokat a hóban, és nézd meg, hova készül a tündér az új csizmájában!

Eredeti megjelenés éve: 2018

Kiadói ajánlás: 5 éves kortól · Tagok ajánlása: Hány éves kortól ajánlod?

Pagony, Budapest, 2018
32 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634104100 · Illusztrálta: Szegedi Katalin

blueisthenewpink SP
Gimesi Dóra: A tündér csizmája

Ez valami csodaszép, illusztrációstul, mindenestül. Nem gondoltam, hogy egy jajdekarácsonyi történet meg tud hatni, de most adjon valaki egy zsepit gyorsan. A macskaherceg hangulatát idézte a csendes-szép-szomorú hanggal (ez lehet a gimesidórás hang), de itt a finom humor és a remény is helyet kapott. Apró, melengető fény a sötétségben. Szerintem a gyerekeknek is tetszeni fog, becsomagolom, megy a fa alá.

Uzsonna
Gimesi Dóra: A tündér csizmája

Tökéletes időzítés volt szentestére! Szépséges mese gyönyörű köntösben!

katen P
Gimesi Dóra: A tündér csizmája

A legtündéribb karácsonyi szösszenet, amit mostanában olvastam! Szívet melengető, őszintén szerethető.
A szerző összes könyve nagyszerű, de eddig ez a leg nekem.

bagie P
Gimesi Dóra: A tündér csizmája

Gyönyörű mese a karácsonyi szeretetről…azt hiszem szeretném a polcomon is látni ezt a könyvet.

dianna76 P
Gimesi Dóra: A tündér csizmája

Kétkedve olvastam a molytársak ötcsillagos értékelését, mert a könyvesboltban még decemberben csalódást éreztem, mikor leemeltem a polcról. Nos, most már hiszek az értékeléseknek, ez tényleg egy szép történet, karácsonyra vagy csak a hétköznapi malomharc utáni estére. Egy történet a megbocsájtásról, egymásra találásról.
S akkor miért vontam le fél csillagot? Mert ugyanúgy csalódott vagyok! Szerintem a kiadás ezzel a miniatűrségével nem túl méltó mindehhez a szépséghez. Legfőképpen Szegedi Katalin művésznő csodálatos illusztrációihoz! Amiket nagy alakban a legjobb nézegetni, és bogarászni az aprólékosságukat.
Míg nálam van a könyvtárból, lesz belőle újraolvasás. Már csak azért is, hogy a centercsatáron ismét nevethessek.

Pagony, Budapest, 2018
32 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634104100 · Illusztrálta: Szegedi Katalin
atalant I
Gimesi Dóra: A tündér csizmája

Gyönyörűen megírt, modern tündérmese – és persze Szegedi Katalin káprázatos illusztrációi!

A könyv számomra az év végi olvasások egyik legnagyobb pozitív csalódása, mert – bevallom őszintén – csak az illusztrációk (és a karácsonyi tematika) miatt vettem meg. Azonban sokkal többet kaptam, mint vártam. Habár én nem is biztos, hogy gyerekmesének mondanám (kicsit felnőtt mesének hat, de leginkább már-már novellának), ettől még a legjobbak közül való. Nincs sok felesleges rész, nincs köntörfalazás, tömören halad a történet a végkifejlet felé, hogy aztán végül megkapja az egyik legjobb lezárást, amit mostanában mesében olvastam. Kicsit szégyellem, hogy eddig nem akadt a kezembe Gimesi Dórától semmi, de most felkerült nálam a térképre.
Az illusztrációk pedig nagyon szépek, de Szegedi Katalinnál most éreztem először déjà vu-t. Hatalmas rajongója vagyok, és hihetetlenül tisztelem benne a folyamatos törekvést a megújulásra. Lehet, hogy csak a tény, hogy nagyon sok könyve megvan, de ezek a képek most nem hatottak rám olyan átütően és újszerűen. Mintha már láttam volna őket. Persze, ettől még bármelyiket szívesen kiakasztanám a falra, hogy naphosszat gyönyörködhessek bennük :)

ilder P
Gimesi Dóra: A tündér csizmája

Bájos történet ez, ami balzsamozza a kérges lelkeket. Is.
Karácsony előtt különösen.

A rajzokat most is imádtam.
(Nekünk is volt ilyen zöld fotelünk. A világ legkényelmesebbje volt. Kár, hogy már nincs meg.)

Kérem szépen a következő mesét, kedves Gimesi Dóra

dora_horvath_cat IP
Gimesi Dóra: A tündér csizmája

Bájos-humoros-emberi, ahogy mindig, de továbbra is a Macskaherceg az etalon.
Kissé rövidke (történetileg és "kötetileg").
Az illusztrációk gyönyörűek, ahogy mindig.

Mandula8
Gimesi Dóra: A tündér csizmája

Kedves, aranyos történet, szép arányosan keverednek benne a klasszikus mesei elemek a modernebb részletekkel.

Ezt a könyvet itt említik