Mi ​nők 20 csillagozás

9 pszichológiai és spirituális eszköz, amire minden nőnek szüksége van
Gillian Anderson – Jennifer Nadel: Mi nők

Ez ​a mű egy olyan hívó szó, amely a világ minden nőjének szól!
Nyisd ki a könyvet találomra!
Ahol kinyílik, ott találod a neked szóló felszabadító igazságot!

A könyvben a szerzők azt a kérdést feszegetik, hogy vajon miért nem tud szabadulni oly sok nő a depresszió, a függőségek, az önkritika, sőt akár az önkárosítás börtönéből. Mennyivel lehetnénk hatékonyabbak és erősebbek, ha jelenlegi – versenyre, kritikára és összehasonlításra épülő – mintáinkat együttműködésre és együttérzésre cserélnénk? Ezeket az értékeket előtérbe helyezve ugyanis sokkal boldogabbak és erősebbek lehetnénk. A könyv éppen ezért arra biztat, hogy bizonyos szokásainkat cseréljük pozitívabbakra, békésebbekre, olyanokra, amelyek boldogsággal és jó érzéssel töltenek el minket.

A könyv felemelő, időszerű és gyakorlatias. Olyan kézikönyv, amely megmutatja, hogy hogyan teremthetnek változást a nők az életükben. Kilenc univerzális alapelvet ismerhetünk meg, amelyek segítenek szembenézni… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2017

Édesvíz, Budapest, 2017
346 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789635297115 · Fordította: Hadarics Piroska
Édesvíz, Budapest, 2017
346 oldal · ISBN: 9789635297122 · Fordította: Hadarics Piroska

Izland

Bunney P>!
Gillian Anderson – Jennifer Nadel: Mi nők

Gillian Anderson – Jennifer Nadel: Mi nők 9 pszichológiai és spirituális eszköz, amire minden nőnek szüksége van

Jó volt, jó volt, de nem hatott rám annyira. Látszik, hogy igyekeztek összeszedni, csoportosítani 9 alapelvbe a dolgokat, de nagyon mély tartalmat vagy újdonságot nem adott.
Mikor beszélgetsz valakivel hosszasan, de másnap már azt sem tudod mi volt a lényeg :))

Kíváncsi voltam Scully ügynök, Gillian Anderson mit tud hozzátenni ehhez a könyvhöz :) Ő és a másik írónő a saját meglátásaikat, tapasztalataikat is megosztják. Ezt pl érdekesnek találtam, hogy a színésznő is milyen hétköznapi gondokkal küzdött és nagyon emberivé és még szimpatikusabbá tette. off
A gyakorlatok sem jöttek be. A többségük sok időt igényel… Pl. leülni, összeírni valamit. Nem mind, de nagy részük.
Nem vártam igazán sokat ettől a könyvtől, elment egynek.

Lady_L>!
Gillian Anderson – Jennifer Nadel: Mi nők

Ha tömören kéne megfogalmazni, szerintem ez egyfajta Konmari-módszert próbál nyújtani az agyadnak meg a gondolataidnak (és ezen keresztül az életednek, és még az egész világnak is!). Hogy mennyire hatásos, az már persze attól függ, mennyire veszed komolyan, mennyire vagy kitartó, meg persze a vérmérsékletedtől spoiler. Nem vagyok az önsegítő könyvek nagy fogyasztója, sőt, egyáltalán nem vagyok a fogyasztójuk, így nem tudom más hasonló témájú könyvekhez hasonlítani, az egyetlen, amiből ki tudok indulni, az pont a pozitív gondolkodás hátrányairól szól, és nem ütik egymást, sőt, csak egy-két dolgot hiányoltam, hogy kinevezzem a hozzátartozó munkafüzetnek.
Nagyon tetszett az elképzelés, hogy két igazi, hétköznapi nő, vagyis nem megélhetésből ezoterikus író, coach, stb, megpróbál egy univerzális útmutatót írni a nőknek – de mindenkinek ám, kortól, vallástól, anyagi helyzettől függetlenül – abból az egyszerű elvből kiindulva, hogy ha rend van a fejedben, és békességben élsz magaddal, akkor körülötted is az lesz, rend és békesség, mindenkire átragat, és ez ha mindenkinek sikerült, akkor itt a szépségkirálynők álma, a világbéke! gyorsan kérek ide egy utópia cimkét! Jó néha kinyitni bármelyik oldalon, ha már túlságosan belekergültem a hétköznapokba, mintha egy bölcsebb barátnővel beszélgetnék, aki helyretesz és szépen, nyugodtan emlékeztet arra, hogy hagyjam már abba a fölösleges kattogást én meg azt mondom, hogy jóóóóóól van naaaaaaa, túúúúúúdóóóóóóóóm! Csak érted, ez és ez és ez… Ő meg érti. De tényleg! Nem bosszant ezoterikus dolgokkal, moderáltan ismétel, csak olyan dolgokat, amiket tényleg a fejedbe akar verni. De ez egy lassú olvasmány, benyelni fölösleges.
Rábeszélni, lelkesíteni most senkit sem akarok, egyénfüggő, kinek mi jön be. De ha kell valami néha, ami fejbekólint, mert túlpörögtél, akkor adhatsz neki egy esélyt.

Félidős megjegyzés, előértékelés, vagy ilyesmi: sok mindenre fel voltam készülve, de arra pont nem, hogy ennyire nehéz olvasmány lesz, tényleg belenyúl az ember megszokott kis kényelmes önámításaiba. És hol vagyok még a feladatok tényleges végrehajtásától?
Az Édesvíz kiadó könyveivel finoman fogalmazva is előítéletes vagyok, de ez kérdés nélkül jött velem, mert ha meg kéne neveznem egyetlen számomra igazán inspiráló nőt, akitől még a közhelynek hangzó idézeteket is elfogadom, akkor Gillian Anderson lenne az (mint inspiráló személyiséget, mert azért Kate Middleton is roppant inspiráló, csak ő a divat terén:D). Kár volt a magyar verziót ennyi gépelési hibával ledegradálni, így a kiadóról most még mélyebb véleménnyel vagyok, főleg, mert látszólag még igyekeztek is, a borító a minőségi tartalmat sugallja. Haragszom, ja.

eeszter>!
Gillian Anderson – Jennifer Nadel: Mi nők

Elsősorban Gillian Anderson miatt olvastam el a könyvet. Nem azt mondom, hogy nagy rajongója lennék, inkább csak felkeltette az érdeklődésemet, hogy vajon miféle könyvet írhatott. A témával kapcsolatban úgy éreztem, hogy elég sok mindent olvastam már effélét, tehát csak amiatt valószínűleg nem kezdtem volna el mostanában. Összességében viszont nagyon örülök, hogy olvastam, inspiráló kötet, amelyet személyessé tesznek a szerzők rövid kis visszaemlékezései egy-egy szituációra. Apró kis életmódbeli változtatásokat ajánl, amik nagyon könnyen beépíthetők a mindennapokba.

EliEmi>!
Gillian Anderson – Jennifer Nadel: Mi nők

Átrágtam. Aztán mégegyszer. És hihetelen igazságokat találtam benne. A gyakorlatokat még nem követtem le. Az lesz a következő lépés.
Nem a megszokott, sablonos dolgokat adja ez a kötet az olvasónak, hanem felelősségre von, segít megbocsájtani, letol, amikor kell, de vigaszt is nyújt, ha éppen arra van szükség.
Ugyan mindössze huszonhat éves vagyok, de engem sem kímélt már eddig sem az élet. Nem aranykanállal a számban születtem és az én szüleim sem tökéletesek, már belátom, bármennyire is feltétel nélkül szeretem őket.

Tökéletes annak, akinek változás zajlik az életében, vagy változtatni szeretne. Kimozdulni a mindennapok taposómalmából.
Nekem segített már most is. Kíváncsi leszek, ha belezsúfolom a napjaimba mindazokat a gyakorlatokat, amik a könyvben szerepelnek, vajon milyen változásokban lesz részem.
Nos, rosszat nem teszek vele, az biztos.

Zituci>!
Gillian Anderson – Jennifer Nadel: Mi nők

Ez a könyv egy gyakorlati útmutató ahhoz, h milyen szokásokat, praktikákat tudunk bevezetni az életünkbe, ha kibillentünk az egyensúlyunkból. Pontokba szedve taglalja, h hogyan induljunk el a legegyszerűbb apróságoktól a legnehezebb lépésekig annak érdekében, h változást hozzunk az életünkbe, h az elakadásainkon túl tudjunk lépni. A szerző páros saját életükben bekövetkezett krízisből áll fel, hosszú évek és nehéz harcok árán. Ebben a könyvben foglalták össze, h nekik mi a történetük, h hogyan vesztek el a mindennapokban és hogyan találták meg a kivezető utat abból az útvesztőből, amit úgy hívunk, hogy élet.

Semmi máshoz nem fogható érzés, amikor ki tudod mondani, hogy: „Ez vagyok én valójában”, és ennek őszintén örülni is tudsz.

Bunney P>!

Az elme szeret úgy tenni, mintha mindent tudna, és sajnos ezt túl gyakran el is hisszük neki. Az igazság az, hogy az elme nagyszerű szolga, de borzalmas főnök. Remekül fejt keresztrejtvényt, vagy értelmez vonatmenetrendet, de nem jó abban, hogy segítsen nekünk megtalálni a beteljesülést és a szeretetet.

Még akkor is nehéz megváltoztatni a viselkedésünket, ha tudjuk, mi hibádzik. Képzeld el, hogy van egy alvási gondokkal küzdő lányod. Mit tanácsolnál neki? Jól gondold meg. Azt ajánlanád neki, hogy ne vigye a telefonját vagy a laptopját az ágyba? Hogy éjfél előtt feküdjön le? Hogy ne igyon kávét délután négy után? Bármit javasolj, fogadd meg a saját tanácsodat.
Szintén nagyon fontos, hogy legalább egy szünetet tartsunk a nap közepén. Ha nem mehetsz ebédszünetre, akkor is iktass be egy kis pihenőt. Nézz fel az égre, nézd meg a hőmérsékletet, lélegezz mélyeket, és összpontosíts, mielőtt felkészülsz az élet következő körére.

Kapcsolódó szócikkek: alvás · pihenés
Tigrincs P>!

A fizikai adottságaink kritizálása arra is jó lehet, hogy elkerüljük a valódi érzelmeinket. Egyszerűbb utálni a testünket, mintsem bevallani, hogy boldogtalanok vagyunk, vagy hogy magányosnak és cserbenhagyottnak érezzük magunkat. Ha a testünket okoljuk a helyzetünk miatt, akkor egyből van egy bűnbakunk. A tudattalanunk azt gondolja: „A testem a hibás. És tehetek ellene: éheztethetem, összeesésig hajszolhatom, vagy figyelmen kívül hagyhatom.”

Ahogy a testünkkel bánunk, az elmond valamit a testi és lelki állapotunkról. Ha nem érezzük jól magunkat a bőrünkben, az azt jelenti, hogy belső munkát kell végeznünk, és vannak érzelmi sebeink, amelyeket meg kell gyógyítanunk. A végső célunk az, hogy könnyedén, örömmel és bűntudat nélkül elfogadjuk a testünket.

Kapcsolódó szócikkek: testkép

„Egy anya, akiről süt, hogy szereti és elfogadja magát, valósággal beoltja a lányát az önbizalomhiány ellen.”
NAOMI WOLF

Naomi Wolf

Kapcsolódó szócikkek: anya · lány · önbizalom
korneliak >!

„Ha valaki önmaga lehet, egyszerűen csak önmaga, az annyira nagyszerű és utánozhatatlan élmény, hogy az ember el sem hinné, hogy ez mindenkivel megtörténhet.”
SIMONE DE BEAUVOIR

Simone de Beauvoir

Kapcsolódó szócikkek: Simone De Beauvoir
introverted_astygmia P>!

„Sokáig kerestem a módját, hogyan gyógyíthatnám meg magamat, és arra jutottam, hogy a kedvesség a legjobb módszer.”
LADY GAGA

Lady Gaga

Kapcsolódó szócikkek: kedvesség

„Nézz a szívedbe, és vedd észre, mi okoz fájdalmat. Semmilyen körülmények között se okozz ilyen fájdalmat másoknak.”
KAREN ARMSTRONG

Karen Armstrong

Kapcsolódó szócikkek: fájdalom

A tettek a kétségbeesés ellenszerei.
JOAN BAEZ

Kapcsolódó szócikkek: Joan Baez · kétségbeesés · tett

Mindenki csinálja. Azt mondjuk magunknak, hogy minden rendben, pedig nincs. Azt mondjuk, nem zavar, pedig igenis zavar. Azt mondjuk, nem vagyunk rá képesek, holott azok vagyunk. Igent mondunk, amikor nemre gondolunk, és nemet, amikor legszívesebben helyeselnénk. Felülbíráljuk az ösztöneinket csak azért, hogy gyakorlatiasak vagy udvariasak legyünk. Eltemetjük az álmainkat, aztán segítünk megvalósítani másokéit. Elrejtjük, leborotváljuk és átformáljuk a testünket, hogy megfeleljünk egy mesterséges nőideálnak, majd szenvedünk a következményektől: depressziótól, kapcsolati problémáktól, haragkezelési gondoktól, függőségektől és kétségbeeséstől.

Kapcsolódó szócikkek: hazugság · őszinteség