Salvador ​Dalí 17 csillagozás

Gilles Néret: Salvador Dalí

„A szürrealisták és köztem az a különbség, hogy én szürrealista vagyok.” Salvador Dalí

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Taschen Basic Art

Taschen / Vince, Budapest, 2005
96 oldal · puhatáblás · ISBN: 9783822864852 · Fordította: Béresi Csilla
Taschen / Vince, Budapest, 2000
96 oldal · puhatáblás · ISBN: 3822864854 · Fordította: Béresi Csilla

Kyupirappa
Gilles Néret: Salvador Dalí

Rajztanárom révén figyeltem fel Dalìra, látszott rajta, hogy lelkes rajongója, ő mutatta meg nekünk az Andalúziai kutyát és a Meglóduló csendélet című festményét.
Többet szerettem volna megtudni róla, így egészen megörültem, mikor kiderült, hogy nagybátyámnak megvan ez a könyv és kölcsönadja nekem.
A könyv remekül összeszerkesztett kiadás, képek és a szöveg elegendő mennyiségben szerepel.
Dalì az az ember, aki mellett nem lehet csak úgy elhaladni, a festményei elrángatnak egy olyan világba, ahonnan nehéz szabadulni, elveszni viszont könnyű, minden apró részletben. Ezekkel kapcsolatban mindig tartogat meglepetéseket.
Ezt a zseniális érzést sajnos kevés festmény tudta eddig nyújtani, Dalì munkáinak sikerült.
A szöveg is rengeteg újat adott Dalìról, örültem, hogy mélyebben belemerülhettem a festményei és az élete történetébe.

Taschen / Vince, Budapest, 2000
96 oldal · puhatáblás · ISBN: 3822864854 · Fordította: Béresi Csilla
krlany I+SMP
Gilles Néret: Salvador Dalí

Én őt nagyon, a látásmódjáért, nemcsak a képeit, hanem a filmjeit is. Már csak a regénye van hátra. Ez a könyv ez teljesen rendben van, tele képekkel, informatív, idézetek, gondolatok, minden helyet kapott benne.

lutza
Gilles Néret: Salvador Dalí

Jól megszerkesztett kis könyv, rengeteg képpel. Tetszett.

EBrody I
Gilles Néret: Salvador Dalí

„Így aztán a híres aktív módszeremet, a paranoia-kritikai analízist alkalmaztam a merő, passzív automatizmussal szemben és Meissonier ultrareakciós, szubverzív technikáját szegeztem szembe a Matisse és az absztrakt irányzatok iránt rajongókkal.”
Ehhez hasonló mondatokkal tarkított, amiket nem sikerült mindig értelmeznem (de ezek az én hiányosságaim). Csak 90 oldal, de sokáig rágódtam rajta, mert sokáig nézegettem a képeket, utána a leírást, Dalí gondolatait és életrajzi adatait hozzá, majd mindezt megemészteni. Csak látszat szürrealisták lehettek, ha képesek voltak kizárni őt a körükből.

EBrody I