A ​mozgás-kép – Film 1. 6 csillagozás

Gilles Deleuze: A mozgás-kép – Film 1. Gilles Deleuze: A mozgás-kép – Film 1.

A filmművészet nagy alkotói egyenrangúak nemcsak a festőkkel, építészekkel és zenészekkel, de olyan gondolkodókkal is, akik fogalmak helyett mozgás-képekben és idő-képekben gondolkodnak. A jelentéktelen művek hatalmas aránya a filmgyártásban nem mond ennek ellent: nem rosszabb ez az arány, mint másutt, igaz ugyan, hogy gazdasági és ipari következményei összehasonlíthatatlanok más területekéivel. A film a művészet és a gondolkodás történetének szerves része.

A következő kiadói sorozatokban jelent meg: Osiris Könyvtár - Film Osiris · Palatinus Filmkönyvek Palatinus

Palatinus, Budapest, 2008
puhatáblás · ISBN: 9789639651982 · Fordította: Kovács András Bálint
Osiris, Budapest, 2001
304 oldal · puhatáblás · ISBN: 963379627x · Fordította: Kovács András Bálint

lencsemate IP>!
Gilles Deleuze: A mozgás-kép – Film 1.

a legjobb olvasmányom volt a filmelmélet szigorlatra. szinte az egyetlen fontos, kortárs és átfogó elmélet a filmről, ráadásul borzasztó élveszetes is olvasni csak elég nehéz, neki kell majd még állni párszor (pláne, hogy nem teljesen olvastam végig), de az idő-képet tervbe vettem. persze majd ha kihevertem a sokkot, ami a szigorlati-felkészülés okozott :)

enceladus93>!
Gilles Deleuze: A mozgás-kép – Film 1.

Én Deleuze-t nem értem. Szétmegy tőle a fejem, felrobban az agyam. És mégis kínlódnom kell a szövegeivel.
Szótár kell minden egyes mondatához.