Szimat ​és a kolbásztolvaj (Blökiakadémia 1.) 13 csillagozás

Ismerd meg a BLÖKIAKADÉMIA diákjait:
egy sor bátor kutyust, akik munkakutyának tanulnak.

Szimat leghőbb vágya, hogy ő is rendőrkutya lehessen, mint az anyukája és az apukája.
Amikor lecsap a kolbásztolvaj, a kis kutyalány bizonyíthatja rátermettségét.

Eredeti megjelenés éve: 2015

Studium Plusz, Budapest, 2016
112 oldal · keménytáblás · ISBN: 9786155611155 · Fordította: Stier Ágnes · Illusztrálta: Sarah Horne

buzavirág>!
Gill Lewis: Szimat és a kolbásztolvaj

A Blökiakadémia első része meghozta a kedvet a folytatáshoz, a büntény sikeresen megoldva. Csak a lány kutya neve zavart, a Szimat név szerintem fiú kutyának való.

Alíz_Simon P>!
Gill Lewis: Szimat és a kolbásztolvaj

Ez egy remek mesesorozat! Biztos vagyok benne, hogy akinek csak a kezébe kerül élvezni fogja az egész kicsitől a kisiskolásig, meg persze a felolvasó felnőtt is :))
A Blöki Akadémia ötlete szuper, a szereplők nagyon aranyosak és a történetek nemcsak érdekesek, hanem pont a megfelelő mértékben tartalmaznak a gyerekek számára érzékenyítő, erkölcsi fejlődést segítő szituációkat. Ráadásul mindegyik rész végén szerepel két-két olyan dupla oldal, ahol a való életre vonatkozó rövid érdekességeket is találhatunk az adott részben szereplő hegyimentő / segítő / vízimentő / nyomozó igazi kutyusok életéről és feladatairól.

Uzsonna >!
Gill Lewis: Szimat és a kolbásztolvaj

Kezdő olvasóknak ajánlom ezt a kutyusos-nyomozós történetet.

Vaklarma P>!
Gill Lewis: Szimat és a kolbásztolvaj

Szerintem új kedvencet avattunk. Milyen jó, hogy van még pár része! A kislányom imádja a kutyákat, meg a kutyás könyveket, így aztán szép lassan lefedjük a teljes kínálatot. De a negédes, humortalan édibédi könyvecskéket már kezdem unni. A Blöki akadémia végre nem ilyen! Fordulatos, pörgős, jól olvasható, végig izgalmas és még a szereplőket is nagyon bírtuk! A rajzok is aranyosak, és mint a felolvasó és szülő, azért örülök annak is, hogy nem csak „nyomokban kolbászt”, hanem mellesleg némi erkölcsi tanítást is tartalmaz. De csak pont annyit, hogy még ne legyen zavaró, és csak a lelkes felnőtt szúrja ki. Kedves Szimat! Üdvözlünk a könyvespolcon!

eeszter>!
Gill Lewis: Szimat és a kolbásztolvaj

Ez a könyv tökéletes lehet első olvasmánynak, mert jó nagy betűkkel íródott, sok illusztráció van benne, ráadásul cselekményben sincs hiány. Igaz, nem a történethez kapcsolódik, de nekem nagyon tetszett, hogy az író is bemutatásra kerül a végén, és a könyv megírásának motivációja is :)

Blökiakadémia sorozat · Összehasonlítás