A ​legértékesebb dolog 1 csillagozás

Gill Lewis – Louise Ho: A legértékesebb dolog

Kis Mackó elhatározza, hogy megkeresi a legértékesebb dolgot a világon. Elsőnek egy gyönyörű kék drágakövet talál, majd egy csodálatos rózsát, utána egy finom puha tollat, nem sokkal később pedig egy szép lepkét. Mindegyikre azt hiszi ennél csodálatosabb dolog már nem is létezhet a világon. De édesanyja azt mondja ez még nem a legértékesebb dolog amit meglelhet az életben. Vajon mi az a dolog és Kis Mackó megtalálja-e? Egy történet, ami csodálatos festményekkel illusztrálva jeleníti meg nekünk a szeretet mélységeit.

Eredeti cím: The Most Precious Thing

Eredeti megjelenés éve: 2006

Mirax, 2008

molke P>!
Gill Lewis – Louise Ho: A legértékesebb dolog

Nem voltam teljesen elégedett.
Nagyon szeretik azunokáim a mackós könyveket, elég sok aranyos van belőlük mostanában. Ezért és a fülszövegben olvasottak miatt vettem meg nekik, és azzal a lendülettel el is olvastuk vagyis ők lapoztak, én olvastam.
Kezdem az illusztrációval, ami gyönyörű, de tényleg! Aranyos és szép, de nem teng túl a cukiság, szóval pont jó. Kisgyerekeknek meg ez a legfontosabb ugye.
A történet maga szintén nagyon jó, Kis Mackó az anyukájával erdőn-mezőn kóborol és játszik, mindig talál valamit, amit a világon a legértékesebbnek gondol, de sose az a legértékesebb – persze végül kiderül, hogy mi az.
A gondom az első dolog, amit megtalál – egy drágakő. Hát egy kisgyereknek nincs róla fogalma, hogy az meg mi. Pozitív dolog viszont, hogy utána a pillangó jön, ami értékesebb :) és ezt már értik a gyerekek.
Ami viszont nem tetszett: nagyon rossz a helyesírás? szerkesztés? Sok írásjel hiányzik, ami a gyerekeket nem zavarja persze, mert egy kis rutinnal el tudjuk olvasni úgy, mintha ott lennének, de egyszer majd el tudja olvasni, és akkor??