A ​táncoló zsiráf 35 csillagozás

Giles Andreae: A táncoló zsiráf

Zsizsi, a nyakigláb zsiráf nem tud táncolni. Szegény minden évben retteg a nagy Dzsungeltánctól. Egy szép holdfényes éjszakán aztán rájön, hogy csak meg kell találnia a saját ritmusát. A szeretetre méltó zsiráf története több mint húsz éve a gyerekek kedvence, s a mai napig a nemzetközi sikerlisták élén áll.

Eredeti megjelenés éve: 2000

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Teknős könyvek Central Könyvek

Central Könyvek, Budapest, 2018
32 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789633412787 · Fordította: Szabó T. Anna · Illusztrálta: Guy Parker-Rees

Chöpp >!
Giles Andreae: A táncoló zsiráf

Igen, mindenkinek meg kell találnia/hallania a saját zenéjét. Nekem csak a rímekkel volt egy csöpp bajom. Lehet az is, hogy annyi sok remek verses mesét olvastam mostanában, hogy nagyon-nagyon magasan maradt a léc.

Honey_Fly P>!
Giles Andreae: A táncoló zsiráf

Szívmelengető, csodásan lefordított mese önmagunk elfogadásáról. Fél csillagot a borító miatt vonok le. Kedves és igényes a magyar is, de az angol olyan szép csillámos.

Uzsonna >!
Giles Andreae: A táncoló zsiráf

Milyen jó, hogy már angolul sem kell tudni, hogy elolvashassuk ezt szép történetet! :-)

dianna76 P>!
Giles Andreae: A táncoló zsiráf

Aranyos volt, tetszett a képi világa, a történet mondanivalója, a rímes szöveg. De nem az a Hűűű! mesekönyv. A zsiráf viszont naaagyon cuki! Táncolni pedig mindenki tud! legfeljebb nem tökéletesen.

Central Könyvek, Budapest, 2018
Ingryd>!
Giles Andreae: A táncoló zsiráf

Nagyon kedves, tanulságos rímes mesekönyv. Az illusztráció is aranyos. De elég rövid és egyszerű…

Röfipingvin P>!
Giles Andreae: A táncoló zsiráf

Egy kis önbizalom, egy kis egyediség, nem kell egyformának lennünk… Kedves mese ^^

Mon>!
Giles Andreae: A táncoló zsiráf

Ha külön kellene értékelni, akkor azt mondanám, hogy a történet talán ér 2*-ot, az illusztrációk viszont 5*.
Nagyon rövid kis történet, de nekem olyan kusza. Az illusztrációk viszont színesek, aranyosak.

matka>!
Giles Andreae: A táncoló zsiráf

Nagyon kedves mese vicces rajzokkal és pozitív üzenettel.

Zalkodi_Erna>!
Giles Andreae: A táncoló zsiráf

Elfogult vagyok ez nem kérdés, de akkor is 5 csillag. A könyvet magamnak vettem. Zsiráfról szól, nem hagyhattam a boltban.
Elolvasva a történet is tetszett. Szövege dallamos, a képek gyönyörűek. Arra tanít, hogy nem baj ha kilógsz a tömegből, értékes vagy.
Szeretem…

dittab>!
Giles Andreae: A táncoló zsiráf

Nagyon szeretik a gyerekeim. Ahogy nőnek, már egyre kevesebbszer kérnek egy könyvet többször olvasni, ezt mégis sokszor kérik esti mesének is :)

Kek P>!

Hat csámpás csimpánz csacsacsáz,