Márti ​Meseországban (Márti) 18 csillagozás

Gilbert Delahaye: Márti Meseországban

Egy esős délutánon Márti mesekönyvet olvas Pepe kutyus társaságában. Azonban hamarosan elnyomja az álom, és a mesekönyv oldalain találja magát. Hogy mennyi érdekes kalandban lesz része, kiderül a mese végére.

Holló és Társa, Kaposvár, 2005
22 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789636842741 · Fordította: Balla Katalin · Illusztrálta: Marcel Marlier

kuruczbia
Gilbert Delahaye: Márti Meseországban

Gyermekkorom kedvenc meséje. :) Az illusztrációk gyönyörűek!

Jenis
Gilbert Delahaye: Márti Meseországban

Kedves, vidám, izgalmas. Kifejezetten az óvodás korú gyermekeknek szóló könyv.
Egyetlen hátránya, hogy a szöveg és a kép együtt alkotják a mesét, nincs mindig leírva minden mozzanat. Ez persze csak akkor okoz apróbb fennakadást, ha három csemete furakszik. :)

Pál_Janka
Gilbert Delahaye: Márti Meseországban

Az összes Márti-könyv nevében ezt jelöltem meg, mert ez a kedvencem <3 (a többit azért nem , mert nem ilyen vékony és illusztrált könyvekkel akarom feltornázni az olvasmánylistám)

AllyD
Gilbert Delahaye: Márti Meseországban

Imádom benne a képeket, amióta láttam, azóta így látom a világot, és minden vágyam találkozni a Satyakos Kandúrral, egyszarvúakat látni, és eltölteni egy napot Rigó Robival! :)) ♥

jancsibohi +SP

Ha az ember tud olvasni, barátokra talál, ezer kalandot él át, és mindenhová elutazhat.

Kapcsolódó szócikkek: barát · kaland · olvasás · utazás
I_luv_Krisztián

Papír és tinta szagát érzem… fura dolog bekerülni egy könyvbe.

I_luv_Krisztián

– A mindenit! Kékek a fák, kék a fű, minden kék! Vajon miért?
A gyerekek eltátják a szájukat: még az állatok is kékek, hogy észrevétlenek maradjanak – hiszem a kék árnyékban megbújva ott kéklik… egy kék farkas!
– A farkas! Most már rá is emlékszem – ijedezik Márti. – Szaladjunk gyorsan a következő oldal felé. Remélem, ez a kékség nem fogja meg a ruhánkat!

AllyD

Pszt! Ezen az oldalon nem szabad zajt csapnunk. Megérkeztünk a Satyakos Kandúr barlangjához. Ő a Csizmás Kandúr távoli rokona. Akkorára nőtt, mint egy ház, az étvágya meg olyan, hogy tíz hozzánk hasonló mada… gyereket is bekap egyszerre!

I_luv_Krisztián

– Mindig érdekelt, mi lehet odalent… Mély a szakadék? – érződik az izgalom Márti hangján.
– Senki sem tudja, a rajzoló nem rajzolt oda semmit!
– Hát így még félelmetesebb!

I_luv_Krisztián

A macskáktól mindig vacog a csőr… bocs, a fogam!