Márti ​– kedvenc esti mesék 7 csillagozás

Gilbert Delahaye: Márti – kedvenc esti mesék

6 népszerű Márti történet egy kötetben színes illusztrációkkal. Kötetben található mesék: Márti az állatkertben – Márti a repülőn – Márti és a kis póni – Márti egy menyét és egy esernyő – Márti szereti az öccsét – Márti a bébiszitter

Holló és Társa, Kaposvár, 2022

noni55 P>!
Gilbert Delahaye: Márti – kedvenc esti mesék

Hat kis történetet mesél el a szerző Márti kalandjairól. Az állatkertbe látogat Márti és kisöccse, Jani kiskutyájukkal, Pepével. Sok egzotikus állatot megnéznek. A nyári szünetben repülővel elutazik anyukájával Olaszországba. A nyár egy részét a nagyszülőknél tölti, ahol izgalmas kalandokban van része. A nagyinál új állatok vannak, a kis lovacskák rengeteg szórakozást és gondoskodást igényelnek. A veteményest és a virágokat nyulak teszik tönkre, egy menyét oldja meg ezt a problémát Márti segítségével. Márti és kisöccse aztán összekapnak valamin, Jani megsérül, Márti pedig nagyon sajnálja a történteket. Lelkiismeret furdalása van, ezért bocsánatot kér és egy kedves ajándékot is készít neki. Végül Márti a nagynénje gyerekeire vigyáz, imádja az ikreket és sok mókában van részük.
Nagyon aranyos kis történetek, amelyből a kisebb gyerekek is tanulhatnak, okulhatnak. Az illusztrációk sokkal érdekesebbé teszik a történeteket, a rajzok gyönyörűen, élethűen ábrázolják Márti mindennapjait.

Sellita>!
Gilbert Delahaye: Márti – kedvenc esti mesék

Gyerekkorom óta odáig vagyok a Márti könyvekért. A gyönyörű illusztrációk mindig is lenyűgöztek. Olyan szépen kidolgottak. Bár a történetek néha nagyon egyszerűek, azért mégis tetszettek. A gyerekek is nagyon szerették.

Tímea_Bernadett_Lőrinczné_Molnár P>!
Gilbert Delahaye: Márti – kedvenc esti mesék

Gyermekeim polcán volt több mesés kötet Mártiról, de elajándékoztam őket, így nagyon örültem, amikor felfedeztem, hogy 3 kötetben megvásárolhatóak a mesék többsége. Jó volt nosztalgiázni, olvasni a kedves történeteket és gyönyörködni az elbűvölő, részletgazdag, színpompás grafikában.

Holló és Társa, Kaposvár, 2022
kedaiyun>!
Gilbert Delahaye: Márti – kedvenc esti mesék

A gyűjteményes Márti-kötetekből ez volt a második, amit olvastam. Ebben is szerepel egy olyan mese, amit már gyerekkoromban ismertem a Marika-sorozatból, ez pedig a repülős. Emlékszem, hogy akkor mennyire tetszett az illusztráció, hogy nagyon fényképszerű, de mégis teljesen egyértelmű, hogy rajz.
Ebben a kötetben is különböző korszakokból szerepelnek történetek, például a repülős a 60-as évekből származik, viszont a Márti szereti az öccsét már újabb (2007), kicsit más a stílus, és például egy laptop is szerepel a képeken.
Ismét egy nagyon cuki kötetet olvashattam, és még hátravan egy kötet!