Márti ​és a kóbor kiscica (Márti) 24 csillagozás

Gilbert Delahaye: Márti és a kóbor kiscica

Márti ezúttal naplóírásba fog. Már az első nap tartogat olyan izgalmas eseményt, melyet mindenképp meg kell örökíteni a naplóban: egy kóbor cica okoz bosszúságot a kirándulás alkalmával. A macska még aznap délutánra újabb meglepetéssel szolgál a gyerekeknek: öt kiscica kuporog mellette nagypapa karosszékében. Márti és Jani azonnal óvó zugot alakít ki a sufniban a kis jövevényeknek. Az éjszaka azonban hatalmas vihar tombol, s reggelre három apróság hiányzik az alomból…

Eredeti cím: Martine et la chaton vagabond

Eredeti megjelenés éve: 1994

Holló és Társa, Kaposvár, 2016
22 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789636846350 · Fordította: Balla Katalin
Holló és Társa, Kaposvár, 2008
22 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789636842680 · Fordította: Balla Katalin
Holló és Társa, Kaposvár, 2008
22 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789636846350 · Fordította: Balla Katalin · Illusztrálta: Marcel Marlier

Niphrendil IP>!
Gilbert Delahaye: Márti és a kóbor kiscica

Ez az egyik legaranyosabb Mártis könyv, még úvy is, hogy utálom a macskákat. Igazi valóságszagú. A gyerekek pont így viselkednének egy ilyen szituációban, és nagyon jó, hogy a mese vége nem arra bátorítja a hallgatóságot, hogy mindenképpen szerezzenek maguknak háziállatot, hanem, hogy próbáljanak meg az állatnak megfelelő gazdit találni.

Lahara IP>!
Gilbert Delahaye: Márti és a kóbor kiscica

Ez az a giccses francia gyerekkönyv, ami kiskoromban úúúúúúúgy tetszett. De azt nem értem, hogy miért nem lehetett meghagyni az eredeti neveket.
A cicák aranyosak voltak, és úgy is lettek megrajzolva.

szanes1>!
Gilbert Delahaye: Márti és a kóbor kiscica

Ebben a sorozatban én a rajzokat szeretem a leginkább. Nyelvileg ez volt a legrosszabb eddig. Nem vészes, csak egy gyerek nem így ír naplót (egy felnőtt sem), pl. a naplóhoz képest nagyon sok a párbeszéd.

Aemitta>!
Gilbert Delahaye: Márti és a kóbor kiscica

Valamiért úgy rémlik, ez a történet nem tetszett, pedig sokat vártam egy kiscicás történettől.

all_the_books_i_ve_read_before>!
Gilbert Delahaye: Márti és a kóbor kiscica

Kedves történet. Nekem személy szerint tetszenek az illusztrációk is benne. És nagyon-nagyon kedvesek a Márti-történetek a szívemnek, egész gyerekkoromat átszőtte, az egyik kedvenc mesekönyveim voltak. Emellett rövid is, gyorsan elolvasható/felolvasható. Nem nehéz a nyelvezete, gördülékeny. Akár csak nézegetni is jó a benne lévő illusztrációkat, ha az aki olvassa nem akar olvasni/még nem tud olvasni, mert szinte leírják a történetet.