Levelek 16 csillagozás

Gigi Forte: Levelek

„Egyikünk sem időmilliomos. Az életünk, az időnk túl drága ahhoz, hogy évekig várakozzunk, gondolkozzunk, és közben ne lépjünk előre, más emberek idejét is rabolva. ”
Klára, a kissé komoly fiatal lány élete gyökeresen megváltozik, amikor egyetemre megy. Csoporttársa, a nyitott és közvetlen Marci, naponta küld neki kedves, gyengéd hangvételű leveleket. A levelekben rejlő érzelmi töltet elindítja Klárát a nagybetűs ÉLET, és a mély érzelmek hullámvasútján. A lány a vágyakozás izgalma után, hirtelen a kétely és a csalódottság útvesztőjébe kerül, ahonnan csak az őszinteség és az igazi szeretet jelenthet kiutat.

NewLine, Bakháza, 2021

kratas P>!
Gigi Forte: Levelek

Ez egy nagyon-nagyon jóindulatú hármas, ha nem lennék most kedves hangulatban, akkor kettest adnék…
Klári húgocskánk úgy nagyjából az 1900–1910-es évekből került ide a mai világunkba. Fájdalmasan naív a szentem, de nem csak a pasikkal, hanem minden kapcsolatában. Elvileg pszichológus végzettséggel rendelkezik, de nem lehet túl jó benne – bár nem igazán gyakorolja –, mert nem ismeri fel, hogy mindenki kihasználja, de minimum irányítja az ő életét.
Egyik hülye döntést hozza a másik után és nem igazán érzem, hogy a könyv végére fejlődött volna. spoiler
Szóval fejlődést a főszereplőben nem találtam, de ez a brazil szappanopera-átirat drámában határozottan exponenciálisan változott. Már a végén azt hittem, hogy az lesz a poén, hogy José Armando felébred és kiderül, hogy csak álmodta, hogy ő Klári, de nem.
Volt itt ugye viszonzatlan szerelem, hamis levél, villámcsapás, vetélés, szülés közben elhunyt anyuka, öngyilkosság, terhesen elhagyott nő, eldobott szüzesség, álnok nagymama, családból való kitagadás, pár kiló összetört szív, összeborulás a végén… és mindezek mellett még idő volt arra is, hogy legalább két-három oldalanként mindent megtudjunk Klárikánk éppen viselt ruhájáról, vagy hogy csak diszkréten sminkelt.
Na inkább nem gondolkodom tovább azon, hogy még mi volt a könyvben, mert még a csillagok látják kárát.

Ferger_Jolcsi P>!
Gigi Forte: Levelek

A kötet főszereplője, Klári egy nagyon talpraesett, szorgos, elkötelezett lány, aki a tanulásnak szenteli az életét, ezáltal harcolva egy reményekkel teli jövőért és egy jó munkahelyért. Az egyetemen azonban összetalálkozik Marcival, aki kezdetekben azonnal elvarázsolja őt, aztán a végén jól összetöri a lány szívét. Klári maga mögött hagyja a fővárost, hogy a sráctól távol kezdjen új életet, de egy idő után rossz hírt kap, ami miatt újra fel kell vennie a kapcsolatot Marcival. Jó sok dráma, megtévesztés és ármánykodás megy a háttérben, ezeknek köszönhetően Klára szíve is megkeményedik egy kicsit, de végül a tiszta szíve győz és szerencsésen megtalálja a boldogságát a sok-sok rögös út után. Az írónő nagyon szépen ruházta fel a szereplőit a jó és a rossz tulajdonságokkal, a történetvezetése és a stílusa is nagyon tetszett, úgyhogy bízom benne, hogy olvashatok még tőle hasonlóan csodás történeteket.
Bővebben: link

Gigi Forte: Levelek

Gigi Forte stílusa légies, fogalmazása olvasmányos, frenetikus módon vezet be a főszereplő életébe. Kiválóan forgatja a cselekményszálat, az érzelmeket pedig játszi könnyedséggel társítja a megfelelő pillanatban. A Levelek során számos könnyfakasztó, ugyanakkor mosolyt csalogató momentummal találkozunk, melyek egytől egyig átjönnek az olvasónak, s ezáltal sokkal életszerűbbé válik a történet.

Összességében egy-két apróságtól eltekintve nagyszerű élménnyel gazdagodtam. A Levelek című regény magával ragadt, s szembesített az élet valódiságával – a főszereplő nem volt tökéletes, egy kicsit mintha én lettem volna, ezáltal szinte teljesen azonosulni tudtam vele és minden aggodalmat, félelmet és értetlenséget vele együtt megéltem. A kötetet ajánlom a romantikus lányregények kedvelőinek!

A teljes értékelésem itt olvasható:

Gigi Forte: Levelek

Nagyon kíváncsi voltam az írónő első könyvére. Legelőször ennek a könyvnek is a borítója varázsolt el, most már elmondhatom, hogy a történet is. Gigi Forte írónő magasra tette a lécet az első könyvével, nagyon szerettem. Igazi kincs. Az egész könyv egy kedves, ám mégis szívszorító, fordulatos történet.

Klára történetét olvashatjuk ebben a könyvben. A főszereplő lány egyetemista lesz, ahol megismerhetjük a barátait, csoporttársait. Marcival jobban összebarátkoznak, majd levelezni kezdenek. Ezek a levelek számomra olyanok voltak, mint a régi időkben, amikor még csak kézzel írt levelekkel beszéltek egymással a barátok. Ezek még színesebbé tették a történetet. Vajon tényleg csak barátság az, ami kettejük között kialakult?

Több szereplőt pozitívan jellemeznék, míg vannak, akiket negatívan. Sok érzelmet éltem át ennek a könyvnek az olvasása közben is, nevettem és majdhogynem sírtam is. Egy roppant érzelmes, megható könyv. Kitartásról, barátságról, de legfőképpen a család támogatásáról. Mindenkinek jó szívvel ajánlom.

BookTime>!
Gigi Forte: Levelek

Magam is meglepődtem, hogy mekkora lelkesedéssel olvastam ezt a regényt, annak ellenére is, hogy teljesen távol áll tőlem a műfaja. De úgy érzem pont jókor talált meg ez a történet, valahogy szükségem volt a könnyedségére, az üzenetére, úgy magára a történetre. Szóval köszönöm, hogy olvashattam, nekem egy teljesen pozitív élmény maradt a maga ki hibái ellenére is.

Gaby70 P>!
Gigi Forte: Levelek

Érdekes, olvasmányos, romantikus történet. A szereplők valóságos, hús-vér emberek, olyanok, hogy bármelyikünk lehetne.

K_A_Hikari I>!
Gigi Forte: Levelek

”A mosolya olyan volt, mint a felhők közül előbukkanó napsugár.

Nagyon-nagy szerepe volt a borítónak abban, hogy olvasni akarjam.
Sajnálom, hogy Klárival ennyire nem sikerült megtalálnom a közös hangot.
Összességében úgy gondolom, hogy ki lehetett volna hozni ebből a történet valami többet és jobbat is: kicsit kevesebb sértődés-komplikálás, több beszéd és őszinteség. Olyan strandkönyv érzésem van most: elolvassa az ember, mert éppen ráér, és nincs jobb dolga, de igazából nem kiemelkedő, inkább egyszer olvasós élmény.

Blogbejegyzés: https://irasaimtarhaza.blogspot.com/2023/07/gigi-forte-…

Katalin_Budai_2>!
Gigi Forte: Levelek

Ez a regény kicsit emlékeztet engem, a két világháború közötti lányregényekre! Alapvetően Klára rokonszenves, de néha nagyon szeretném jól megrázni! Marci bár alapvetően nem rossz, de elkényeztetett gyenge jellem! Klára mélyérzésű kedves, de neveltetésénél fogva kicsit merev, gátlásos! Igazi régimódi levelezésbe kezdenek, annak ellenére, személyesen ismerik egymást! Nekem ez aranyos! Klára és Marci, viszont nagyon különböznek egymástól, és bár szeretik egymást, ez, és Marci gyenge jelleme, és azért Klára gátlásos merevsége, és eltérő értékrendjük, lehetetlenné teszik a szerelmet! Az, hogy egyikük sem tudja elengedni ezt szerelmet tragédiájához vezet, és Klára majdnem elveszíti azt a férfit, aki őszintén szereti! Az írónőnek kell még fejlődnie, tanulnia, de a történet nem rossz! Ajánlom azoknak akik romantikus, könnyed nyári regényre vágynak!

Angi_könyves_blogja>!
Gigi Forte: Levelek

Az első regényem az írónőtől de bátran kijelenthetem, hogy nem az utolsó. Gigi Forte írónő stílusa egyedi, különleges és figyelemfelkeltő. A borító gyönyörű, letisztult külsőt kölcsönöz és hívogató hatással bír. Nagy kíváncsisággal és izgalommal kezdtem bele a könyvbe. Már az első pár sor után tudtam, hogy ez egy szívhez szóló tartalommal bíró, reményekkel teli történet. Egy elgondolkodtató mű, mely millió érzelmet vált ki az olvasóból. Legyen szó fájdalomról vagy éppen a szerelmről. Az olvasás során sokszor felvetődött bennem a Mi lett volna ha? kérdés ugyanúgy, mint a főszereplő Kláriban is. Azonban erre a kérdésre is megkapjuk a válaszunkat a történet folyamán. Szívbe markoló jelentekben gazdag, izgalmas, gyönyörűen megírt könyv. A szereplők mind izgalmas karakterek, figyelemreméltó az ábrázolásuk. Klári egy érzékeny, okos, csodálatos, visszahúzódó, barátságos nő. Ábel az első pillanattól kezdve nagyon szimpatikus karakter volt a számomra, aki figyelmes, tisztelettudó és bátor férfi. A Levelek című történet megmutatja, hogy olykor milyen törékeny és fájdalmas is tud lenni az emberi élet és milyen gyötrelmekkel jár az érzelmeink eltitkolása. Gördülékeny cselekmény, érzelmekkel teli történet, mely kiváló kikapcsolódást nyújt a szürke hétköznapokban. Imádtam minden egyes pillanatát. Én ezt a regényt megkönnyeztem annyira szép és ellenállhatatlan volt. Nagyon szépen köszönöm az élményt az írónőnek. Szívből ajánlom az olvasók számára ezt az érzelmes és gyönyörűen megírt történetet. ♥

KTamara P>!
Gigi Forte: Levelek

A borító gyönyörű, bevallom miatta vettem meg a könyvet csak utána olvastam el az értékeléseket. Összességében tetszett, jó a történet, jó kis nyári olvasmány. Fél pontot levontam, mert néhol nekem kissé erőltetettek voltak a levelek, néha olyan érzésem volt, mintha nem is ebben a korban íródott volna egy kettő, személy szerint egyik másik levélen inkább kínosan vigyorogtam. Marci nekem nem volt szimpi,kb. úgy elhajtottam volna már az elején, mint a sicc. Még is ajánlom elolvasásra, igazán szívet melengető a történet.

Bookish_Moments_Blog>!

Egész életemben azt tanultam, hogy nem mutathatom ki az érzelmeimet, mert azzal sebezhetővé válok, de most pont ez okozta a nagy fájdalmat.

Bookish_Moments_Blog>!

Ahogy belenéztem a szemébe, akkor, és csak akkor tudtam felfedezni a tekintetében a legszebb, legmélyebb emberi érzést, amit én lobbantottam lángra a szívében. Perzselő forróság mardosta a torkomat és a mellkasomat egyaránt. Hirtelen könnyek szöktek a szemembe. A határtalan boldogság könnyei.

Bookish_Moments_Blog>!

A mosolya (..) olyan volt, mint a felhők közül előbukkanó napsugár.

Bookish_Moments_Blog>!

Felszakadni éreztem a régi, beforrtnak hitt sebeket a lelkemen.

SzemreValó_könyvek>!

Szerintem a világot alapvetően hasonlóan látjuk, de nem mindenben értünk egyet.

SzemreValó_könyvek>!

– Ez egy próbatétel, amit ki kell állnom, és tudom, hogy emelt fővel jövök majd ki a helyzetből.

SzemreValó_könyvek>!

[…] Őrzöm az álmodat. Hidd el, úgy foglak szeretni, mintha valóban az anyukád lennék. Te leszel nekem a fény az alagút végén. A remény csillaga.

SzemreValó_könyvek>!

Szegény Rita az élő példa rá, hogy bármikor megtörténhet velünk a tragédia. Az életünk, az időnk túl drága ahhoz, hogy évekig várakozzunk, gondolkozzunk, és közben ne lépjünk előre, más emberek idejét is rabolva.

SzemreValó_könyvek>!

Köszönöm, Istenem, hogy rám bíztad őket!

Bookish_Moments_Blog>!

Végre volt az életemben egy értelmes ember, akivel szemben úgy éreztem, őszinte lehetek, mert elfogad olyannak, amilyen vagyok.