Palabras, ​palabras 4 csillagozás

Tematikus spanyol szókincsgyűjtemény érettségizőknek és nyelvvizsgázóknak
Gidró Gabriella: Palabras, palabras

A ​könyvet elsősorban azoknak a nyelvtanulóknak szánjuk, akik az érettségi vagy a nyelvvizsga előtt felfrissíteni, rendszerezni, bővíteni szeretnék a szókincsüket, de kézikönyv gyanánt ott a helye minden spanyolul tanuló könyvespolcán már a kezdeti lépésektől.
A könyv tizenhárom fejezetbe gyűjtve mutatja be a nyelvi vizsgákon és a hétköznapi életben leggyakrabban előforduló témák szókincsét.
Minden témakör 4-5 altémára és ezeken belül is további szócsoportokra tagolódik, ami a könnyebb eligazodást, a keresett szó gyorsabb megtalálását szolgálja.
A nehezebb szavak, kifejezések jelentését megadjuk magyarul vagy példamondatokban világítjuk meg, jelöljük stílusértéküket, és felhívjuk a figyelmet a használatuk során elkövetett típushibákra is.
A szógyűjteményt számtalan autentikus szöveg, fotó, rajz és hozzájuk kapcsolódó, önállóan és párban elvégzendő gyakorlat egészíti ki, amelyekkel az olvasási és a beszédkészség fejlesztését szeretnénk elősegíteni.
A… (tovább)

Nemzeti Tankönyvkiadó, Budapest, 2006
152 oldal · puhatáblás · ISBN: 9631957276 · Illusztrálta: Nagy László Ervin

Camelia>!
Gidró Gabriella: Palabras, palabras

Gidró Gabriella: Palabras, palabras Tematikus spanyol szókincsgyűjtemény érettségizőknek és nyelvvizsgázóknak

Hasznos, mivel tematikusan ki vannak gyűjtve a szavak, és a hozzá tartozó, szintén tematikus kérdések, amik előfordulhatnak szóbeliben.
Ami még nagyon jó, hogy a szókincset gyakorló feladatok is vannak a könyvben, bár én ezt nem használtam ki, ugyanis 2 nap alatt kellett kiolvasnom, és felkészülnöm normálisan nyelvvizsgára belőle. :D
Nekem volt ennél hasznosabb könyv, de szerintem ez is nagyon alkalmas lehet egy alap nyelvtudás megszerzéséhez. :)