Torta ​az égen 10 csillagozás

Gianni Rodari: Torta az égen Gianni Rodari: Torta az égen Gianni Rodari: Torta az égen

A nálunk is jól ismert és szeretett író meseregénye nemcsak a gyerekek, a felnôttek képzeletét is megmozgatja.
Az olasz városkában nagy port kavar az égen megjelenô azonosítatlan tárgy, amely a felnôtteket rögtön a hadviselésre sarkallja, a gyerekeknek pedig izgalmakkal teli kalandokat ígér.
Felolvasásra és önálló olvasásra egyaránt alkalmas könyv.

Kun Fruzsina rajzaival

Eredeti cím: La torta in cielo

Eredeti megjelenés éve: 1965

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Gianni Rodari sorozat Móra

Móra, Budapest, 2014
104 oldal · ISBN: 9789631195989 · Fordította: Sziráky Judith · Illusztrálta: Békés Rozi
Minerva Nova, 2003
76 oldal · ISBN: 9639492132 · Illusztrálta: Kun Fruzsina
Móra, Budapest, 1972
88 oldal · keménytáblás · Fordította: Sziráky Judith · Illusztrálta: Réber László

kratas P>!
Gianni Rodari: Torta az égen

Ez édes volt, a szó minden értelmében.
És csodás a mondanivalója, hogy mennyivel jobb lenne a világ, ha a bombák helyett tortákat készítenénk.
A könyv végén azért elgondolkodtam, hogy hogy is nézne ez ki valójában – azon kívül, hogy természetesen a „támadnak a marslakók” nagyon is reális forgatókönyv… az emberek fele azt kérdezgetné, hogy vajon ez a lepény paleo vagy legalább vegán-e. Van-e benne glutén, esetleg laktózmentes… :DDD

kaede>!
Gianni Rodari: Torta az égen

Nem nyerte el a tetszésünket, a gyerekeknek végül nem is olvastam végig, csak magamnak.
Nem igazán tudom eldönteni, hány éveseknek szánta ezt a történetet az író, de volt benne szó atomháborúról, tortákról, belekeveredett a rendőrség is… a mondanivaló rendben van (tortákat gyártsunk, ne bombákat), de a tálalás nekem nem jött be.