Az ​utolsó istenek 32 csillagozás

Gianluigi Zuddas: Az utolsó istenek

Mintha csak Vallejo, a neves sci-fi illusztrátor szoborszerű, démonikus, de rideg szépségű amazon félistennői és középkori páncélokba öltözött, csillogó kardpengéket forgató, duzzadó izmú barbár lovagjai elevenednének meg az olasz író regényének lapjain. Az igazi főhős azonban mégiscsak Balthis, ez a rongyokba öltözött, alig 13 éves kis csavargó gyermeklány, aki romlatlan kamasz bájával és érzelmi tisztaságával isteneket, varázslókat és ábrándos, vagy éppen kegyetlen ifjú lovagokat képes megbabonázni. Természetesen eleinte ő maga sem tudja, hogy miért kerül a gonosz szépségének kínzókamráiba, s csak fokozatosan döbben rá, hogy a világméretű küzdelem, amelybe egyre jobban belekeveredik, végül majd éppen az ő kezébe adja az emberiség megmentésének titokzatos kulcsát.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Galaktika Baráti Kör Könyvklub Móra

Móra, Budapest, 1990
304 oldal · ISBN: 9631166554 · Fordította: Mészáros Katalin

Hanaiwa>!
Gianluigi Zuddas: Az utolsó istenek

Még Galaktikás koromban kaptam meg ezt a regényt klubkönyvként, és úgy emlékeztem nagyon szerettem… Most újraolvastam e-formátumban és most is szerettem:)
Nincs benne semmi újdonság, semmi nagy ötlet, egyszerű fantasy kalandregény ami olvastatja magát. Balthis a főszereplő nagyon szerethető karakter, egy tizenéves kislány a felnőtté válás buktatóival és csalódásaival küszködve. Nincs az égvilágon semmi különleges képessége, személyiségjegye, egyszerűen csak mindig oda sodorja a sors ahol történik valami. Nem eredeti ötlet az istenek valódi személyisége sem, de nagyon jól van tálalva, szintén eltalált figurák. Ahogy a mellékszereplők is, a beképzelt lovagtól kezdve a harácsoló kereskedőn át a hóbortos feltalálóig.
Jó volt olvasni, néha hiányoznak az ilyen „csak” kalandregények…
( no és váratlan öröm volt, amikor leemeltem a polcomról az eredeti könyvemet kiesett belőle az Andromédia 1990-es első száma:))

Noro P>!
Gianluigi Zuddas: Az utolsó istenek

Egy primitív korban, ami nem a múlt, bár annak látszik, egy lány találkozik az istenekkel, akik nem istenek. Afféle tanmese arról, hogy az erő nem minden, talán a Fény ura ifjúsági változatának szánva? Mondjuk itt az „ifjúsági = lebutított” képlet érvényes… Az azért érdekelne, hogy a fülszöveg első mondatát ki a bánatos fenének szánták… ez ugyanis egy Galaktika klubkönyv, annak a tagjai pedig talán nem csak Vallejo-képekről ismerték a fantasyt.

nagy_anikó>!
Gianluigi Zuddas: Az utolsó istenek

Egy történet a jövőből amely a múlttal fonódik össze.Minden emberi gyarlósággal „megáldott” istenek, mágusok, lovagok, kapzsi kereskedők, földönkívüliek. A történet középpontjában a 13 éves Balthis, akarva-akaratlanul összekuszálja a szálakat, de végül eszére hallgatva meg is oldja. Néha jókat mosolyogtam a történéseken, látszik, hogy nem most íródott sci-fi, de egészében tetszett.

Helyna I>!
Gianluigi Zuddas: Az utolsó istenek

Na, akkor írok egy pozitív véleményt is. Persze talán azért volt olyan jó élmény, mert fiatalon olvastam, mikor még sok egyéb sci-fi vagy fantasy nem került a kezembe ez előtt. De tetszett a világa, meg az 'istenek' magyarázata. Újraolvasandó, már csak azért is, hogy megtudjam, vajon a nosztalgia teszi-e széppé. :)

Eltiron>!
Gianluigi Zuddas: Az utolsó istenek

Bennem egy erős közepes fantasy-ként maradt meg, talán sort kéne keríteni az újraolvasásásra.

Gianluigi Zuddas: Az utolsó istenek

Semmi eget rengető magasság, semmi igazi mélység, de meg kell vallanom, élveztem. Jó volt, merz egy izgalmas kalandregény, tele fordulatokkal, ármannyal, barátsággal és egy kislány önzetlenségével. Most olvastam el másodszor, és bár mindig be-bezgrottak emlékek, élvezetes volt.
És tény, ebből a könyvből abszolúte hiányzott a szellemi mondanivaló, de muszáj lenne mindenben lenni? Egyszerűen egyjól megírt történet volt. Ma már ez is ritka.

Enisz>!
Gianluigi Zuddas: Az utolsó istenek

Kamaszkoromban olvastam (ha jól emlékszem, annyi idős voltam, mint a főszereplő) és akkor nagyon-nagyon tetszett. Nem tudom, ha újra elővenném, akkor is ennyire lenyűgözne-e. Valószínűleg nem…

Szekeres_Beáta>!
Gianluigi Zuddas: Az utolsó istenek

Szerintem se erős könyv. Olvastam már sokkal rosszabbat is, mert ez olvasmányos, valóban „élőek” a szereplők, de túl sok benne a véletlen, amik nélkül elakadna a történet. Véletlenül pont akkor, pont ott – egyszer OK, de folyton? De vannak benne jó ötletek – esős délutánon egyszer elmegy.

csartak P>!

A Bronne-hágóról a Jensei sziklás dombjai közé vezető úton lefelé Balthis megállapította, hogy ez az elhagyatott vidék még csúnyább, mint ahogy gondolta.

csartak P>!

Közismert volt tehát, hogy a virágzó és harcias Stelaire-i Négyes Uralom istene, Darth Larimani Bambolisa Grenthszel együtt Sabra Gwenaura legkérlelhetetlenebb ellenségei közé tartozik, akárcsak a perverz Bradhar Onnerix a Throna-Ylla Köztársaságból..

BakosJuci>!

A megismerés azonos a fájdalommal, a fájdalom maga az igazság, és az igazság teszi képessé az embert a mártíromság elviselésére.

BakosJuci>!

Mivel vége felé járt már a nap, a formulák a „Gyötrelmes éjszakától” az általánosabb „Kellemes szenvedésig” terjedtek, s ezek többnyire mélyen, alig hallgatóan hangzottak el.