Karol ​története 4 csillagozás

Az ember, aki pápa lett
Gian Franco Svidercoschi: Karol története

A könyv Karol Wojtyla életének pápává választása előtti, lengyelországi éveiről szól. Azt az embert mutatja be, akiből később a sokak által szeretve tisztelt II. János lett. A könyv legnagyobb része egy lengyel fiatalemberről szól, aki a történelmi viharok megpróbáltatásai okán csakis a papi hivatást választhatja. Látva Lengyelország pusztulását a II. világháborúban, a krakkói a gettóban élő emberek nyomorúságát, elveszítve személyes jó barátait – lelkiismerete nem enged számára más utat választani, mint Isten és az emberek szolgálatát. De mivel kivételes tehetség és személyiség volt, környezete hamar kiemelte. És Karol Wojtyla huszonhat évesen elindult Rómába…

Róla szól: II. János Pál

Mandorla-ház, Dunakeszi, 2010
236 oldal · ISBN: 9789638693877 · Fordította: Simonné Kajsza Krisztina

Gian Franco Svidercoschi: Karol története

Érdekes volt. Annak ellenére, hogy irodalmilag (stílusa, szerkesztése stb) szerintem annyira nincs a toppon. Viszont tetszett, hogy párhuzamosan olvashattunk arról, hogy hogy lett Karolból II. János Pál, ill. a II. világháború és az azt követő sztálinizmus történelmi eseményeinek menetéről, eseményeiről.
Aki látta a filmet, annak azért, aki nem látta, annak azért ajánlom. meg egyébként is: akár vallásos vagy, akár nem, II. János Pál mindenkihez szólt és egyetemes tanokat, gondolatok adott át nekünk emberi nyelven. Számomra ő a szeretet és a béke pápája volt. :)

egy_ember>!

Szép idő esetén arra is volt lehetősége, hogy könyvet olvasson.

Röfipingvin P>!

A Szerelem és felelősség című esszéjében a szexualitással és a női frigiditással foglalkozott, amit ő bizonyos esetekben a férfiak egoizmusának tulajdonított.
A férfi – írta –, miközben gyakran brutális módon a saját beteljesülését keresi, nem tudja és nem is akarja megérteni egy nő szubjektív vágyait, sem pedig a benne lejátszódó szexuális folyamat törvényeit.

227. oldal 3. bekezdés

egy_ember>!

Wadowice egy XIII. századi kisváros, mely a Skawa folyó mentén, a Beschidi hegység lábánál…

egy_ember>!

A lengyel hagyományokhoz híven a légkör mindig toleráns és vendégszerető volt: olyannyira, hogy a reformkorban kiérdemelte a „máglyák nélküli város” címet.

egy_ember>!

A mű szerzői, Goddin és Daniel atya a francia társadalom elkeresztényesedésére – vallástalanságára hívták fel a figyelmet.

egy_ember>!

Bierut, Lengyelország vezetőjét annyira felkavarta az eset, hogy még ott, Moszkvában infarktust kapott…

Röfipingvin P>!

A templomban volt egy latin feliratú napóra, mely folyton a lélek gondolatára emlékeztette a hívőket: Az idő múlik – és vár az örökkévalóság.

Röfipingvin P>!

De végül, hála vallásos hitének, sikerült megtalálnia a remény útját: azt hiszem szabadulásunk Krisztus kapuja lehet.

Röfipingvin P>!

Szemeik előtt a pokol legmélyebb bugyrai tárultak fel. Az Auschwitz és Birkenau közötti 40 négyzetkilométeren a történelem legiszonyatosabb bűntetteit vitték véghez.

161. oldal 4. bekezdés

Röfipingvin P>!

Ekkor egy újabb felfedezést tett: rájött az emberi szeretet fontosságára. Megértette, hogy ez a szeretet volt a legerősebb láncszem, amely a fiatalokhoz fűzte. Úgy vélte, hogy a fiataloknak meg kell tanítani a szeretetet.
A szeretet nem olyasvalami, amit meg lehet tanulni, ennek ellenére nincs még egy dolog, amit ennyire fontos lenne megtanulni.