Casanova ​Velencéje 3 csillagozás

Irodalmi útikalauz
Giacomo Casanova: Casanova Velencéje

Az ​Atlantisz Könyvkiadó Világváros sorozatának legújabb kötete a velencei születésű Giacomo Casanova emlékiratain, kalandjain keresztül mutatja be a XVIII. századi Velencét, azt a várost, amely a világ színházi fővárosa, meghatározó kulturális centruma volt. E városban több színház volt, mint egész Franciaországban, s egymásba ért a zárdák, karneválok, kéjlakok és kaszinók világa. A főinkvizítor itt maga is színháztulajdonos volt, s nem habozott lecsapni egyes kritikusokra.
A Casanova-szövegeket más olasz, német és francia szerzők velencei feljegyzései egészítik ki, köztük Montesquieu, Goldoni, Lorenzo de Ponte vagy Goethe apjának visszaemlékezései. Megtudhatjuk, mit gondoltak a prostituáltak Rousseauról. A mai utazó számára is bejárható-bejárandó helyszíneket kínáló, zsebbe férő irodalmi útikalauz gazdag képanyaggal is érzékelteti a frivol és nagystílű Velence szellemét.

Az előszót Lothar Müller írta.
A könyvet Kovács Ilona állította össze, ő fordította… (tovább)

Atlantisz, 2010
222 oldal · ISBN: 9789639777088 · Fordította: Kovács Ilona

Gabber777>!
Giacomo Casanova: Casanova Velencéje

Nagy rajongója vagyok Casanova életrajzi írásának, ezért ezt a könyvet is örömmel vettem a kezembe. A korról átfogó képet kap aki kevésbé jártas a velencei intrikák és maszkok mögé rejtett kalandok körében. A térképe aranyat ér. Egy részét sikeresen bejártam Casanova emlékezetes történeteinek színhelyeit keresve.