Bulik, ​balhék, sztorik 17 csillagozás

Gesztesi Károly: Bulik, balhék, sztorik

„Gesztesi ​Károly vagyok, barátoknak Tobi. Claudiának Uram. Pankának Papa. A gyerekeknek Shrek. A taxisnak Művész Úr. A sorozatfüggőknek Füredi. A filmbuziknak Keszeg, Feri, Mehár, Álmos, Kölesatya, Telki, Paskó, Ricsi, Rényi stb… Az amerikai producernek Nagydarab Kelet-európai Figura, a holland szállodaigazgatónak Karoli a magyar zongorista. A szomszéd sávban tíz perce indexelő Swiftes srácnak Hülye Majom, az APEH-nak adóalany. A kilencvenes években feltörni készülő táncos lányoknak Nagyvadász, a hajdani kollégáknak Szinkroncápa. És ez csak a jéghegy csúcsa. Gesztesi megdöbbentő őszinteséggel mesél vad korszakáról, a végeérhetetlen csajozásokról, az öltözőszagú balett táncosokról, ételről, italról, barátokról, ellenségekről, sikerről és kudarcról egyaránt. Szó lesz még színházról, eszement filmtervekről, átverésekről, szerelmekről, szakításokról, házasságokról és válásokról. Visszatérésekről, jó borokról, finompálinkáról, reklámokról, velőspacalról, golfról és milliós fogadásokról.… (tovább)

Kelly, Budapest, 2008

BMKata>!
Gesztesi Károly: Bulik, balhék, sztorik

Érdekes volt olvasni magánjellegű dolgokról. Hol humoros volt, hol kissé szomorú. Az egyik kedvenc szinkronszínészem.

Gesztesi Károly: Bulik, balhék, sztorik

Meglepődtem, hogy ilyen vicces figura ez a Gesztesi. Könnyű, érdekes s nagyon vicces olvasmány, szerettem olvasni és kikapcsolódni általa. Kiváncsivá tett mi mást írt (Macsó papák).

Szédültnapraforgó>!
Gesztesi Károly: Bulik, balhék, sztorik

Furcsa egy könyv volt, néhol vicces, de úgy éreztem átesett sokszor a ló túloldalára. A poénok már nem voltak azok, amikről beszélt, inkább nagyzásnak tűntek. Sokszor dicsekvésként jött le, amiket írt és majd úgy jár, mint a Csala Zsuzsa, hogy nyugdíjas korában majd panaszkodik, hogy nem tud megélni Idegesítő volt számomra az örökös kajálás, piálás. Már én voltam rosszul a magához vett mennyiségtől. Egy nagy pozitívuma van, leszokott a cigiről. A nagy-nagy negatívum a sok ivás, amit már kis jóindulattal alkoholizmusnak is bélyegezhetnénk. A csajozásai sem voltak bizalomgerjesztőek, túlzásba vitte.
Szomorúan jegyzem meg, hogy rengeteg hiba volt a könyvben. (Mondatvégi írásjel hiányzott, betűkihagyás, kötőjel lemaradt a sorvégén)
Egyedül a szinkronos története volt nagyon ütős! Mr. Shrek:)

Mpattus P>!

Röviden:
Egy fröccsben-pálinkában-sörben tocsogó sztoricsokor.

Kicsit hosszabban:
Pozitívumként emelném ki, hogy betekintést nyújt a film – és szinkronszerepek kulisszáinak mögé, különösképp a Shrek szinkronizálásáról szóló sorok tetszettek.

Ugyanakkor fogalmam sincs, mi alapján válogatta a történeteket (ha válogatta), az időrendet nem tartja, a ~260 oldalas összeállításnak egyáltalán nincs koncepciója. Egyes eseményeket és szereplőket felnagyít vagy többször említ, mások felett pedig gond nélkül átsiklik (a második feleségéről például szinte említést sem tesz, miközben a könyv bő negyedéig az első felesége erősen jelen van, Claudia pedig az egész folyamban fel-felbukkan, hol „rettegett felügyelő néniként”, hol újdonsült barátnőként vagy anyaként).

Nyelvezete nem egységes. Azt az érzést kelti, mintha itt-ott valaki átfogalmazott volna mondatokat, kicserélt volna kifejezéseket. A szerkesztés említésre sem méltó. Betűkihagyások, rossz központozás, értelmetlen mondatok. A könyvnek véleményem szerint, irodalmi értéke nincs, akárhogy igyekszik „önéletrajziként” beállítani a könyvet, vitathatatlanul egy bulvárkönyvről van szó. Talán a kiadásból befolyó összegből sikerült egy újabb házat felhúzni ;)

Ciklon>!
Gesztesi Károly: Bulik, balhék, sztorik

Ezt a könyvet imádtam! Szuper Gesztesi humora, jópofák a sztorik, egy pillanatra se válik unalmassá. Nem fényezi magát, nem lesz egyhangú, nincs mit ragoznom: öt csillag!!! Nagy kár, hogy már nem írhat többé ilyet. :-( Amikor az életről és a halál közelségéről beszél, beleborzongtam…

Molu P>!

A csapat magját három tagbaszakadt fószer képezte. Első látásra még meggyőzőek voltak, de pár szó után kiderült, hogy egyikőjük IQ-ja sem éri el az életkorukat.

Molu P>!

Volt nekem egy barátom, nevezzük Dezsőnek az egyszerűség kedvéért. Ez a legegyszerűbb, mivel így is hívták. Dezső.

Molu P>!

Egy párizsi randevú, egy csodálatos nővel, langyos szellős reggelen, a már magasan járó nap fényében fürdő Notre Dame előtti téren…nos, ez minden férfi álmainak netovábbja!
Úgy éreztem magam, mint Humphrey Bogart. Álltam a tér közepén, frissen vásárolt kalapom a szemembe húzva, kezem a zsebemben, szám sarkában hanyagul fityegett a meggyújthatatlan Gitanes Mais, hónom alatt a Le Parisien aznapi száma, amit frissen loptam a kávézóból.
Az összképet egyedül MÉTA-feliratú tréningfelsőm, bőrszandálom és a lábamhoz támasztott, KERIMPEX-feliratú kötélfülű szatyor ronthatta, de ezek is csak a mániákus szőrszálhasogatóknak tűnhettek fel.

Kapcsolódó szócikkek: Humphrey Bogart
Molu P>!

Anélkül, hogy megint fényezném magamat, el kell mondanom, hogy akkoriban egészen egyszerűen csak Nagyvadásznak hívtak engem a haverok. És urambocsá', rá is szolgáltam erre a megtisztelő gúnynévre. Késő estétől kora hajnalig jártam az éjszakákat, hogy friss hódításokra tegyek szert. Egyéjszakás kalandokba csak azért nem mentem bele, mert nem szerettem hosszú távra tervezni.