Mudrák 10 csillagozás

Az ujjak jógája
Gertrud Hirschi: Mudrák Gertrud Hirschi: Mudrák

A keleti gyógyításból ismert kéztartásokat, a mudrákat szinte bárhol és bármikor végezhetjük, hiszen csak ujjainkat kell ehhez használnunk. Gertrud Hirschi könyvéből megtudhatjuk, hogy – mik is azok a mudrák, és miben rejlik csodálatos hatásuk, nbsp;- hogyan használhatjuk ezeket az egyszerű kis gyakorlatokat a betegségek és lelki problémák megelőzésére és gyógyítására, – hogyan segíthetjük elő velük spirituális fejlődésünket, – hogyan erősíthetjük hatásukat légzéssel, megerősítésekkel, vizualizációval, gyógynövényekkel, táplálkozással, zenével és színekkel. A szerző bátorító, közvetlen stílusa megkönnyíti a gyakorlatok elsajátítását, és ösztönöz kipróbálásukra.

Eredeti megjelenés éve: 1998

Bioenergetic, Budapest, 2019
204 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789632914107 · Fordította: Szabó Judit · Illusztrálta: Ito Joyoatmojo
Bioenergetic, Budapest, 2017
204 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789632913056 · Fordította: Szabó Judit · Illusztrálta: Ito Joyoatmojo
Bioenergetic, Budapest, 2014
204 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789632911175 · Fordította: Szabó Judit

múzeum

Gertrud Hirschi: Mudrák Az ujjak jógája

Hasznos könyv, részletesen tárgyalja a mudrákat, ezen kívül sok megerősítést, gyógynövényeket és vizualizációs gyakorlatokat is bemutat a szerző, amikkel erősíthetjük a mudrák hatását.

Bioenergetic, Budapest, 2002
202 oldal · ISBN: 9789639343535 · Fordította: Szabó Judit

Gertrud Hirschi: Mudrák Az ujjak jógája

Végigolvastam a könyvet, de úgy érzem többször vissza fogok térni hozzá. Biztos, hogy hasznos, segítő-könyv.

Kimmuriel>!

Gertrud Hirschi: Mudrák Az ujjak jógája

A kéz mindig kéznél van, ahogy tartja a mondás, és pont emiatt kezdtem el érdeklődni a mudrák iránt, hisz olyan gyakorlatsorok jelent, amiket akár közlekedés közben is elvégezhetünk. Mindig bosszantott, hogy napi szinten rengeteg időt pazarlok el utazásra, és a tömeg miatt sokszor képtelenség olvasni a buszon/metrón/villamoson. Ezért valami mással szerettem volna kitölteni ezt a holtidőt. Nos, a mudrák gyakorlása erre kiválóan alkalmas! Nagyon örültem, hogy ehhez segítséget leltem ebben a könyvben!

Bencuska>!

Gertrud Hirschi: Mudrák Az ujjak jógája

Gyönyörűek a kézmozdulatok, sokat kell gyakorolni és memorizálni.Két éve jógázom rendszeresen onnan volt ismerős néhány kéztartás.Mindenkinek megér egy próbát az egészsége érdekében, veszteni való nincs.

Raizo >!

Önmagunknak és másoknak megbocsátani a legnagyobb dolog, amit egy embertől el lehet várni.

Raizo >!

Ha nem tudjuk megváltoztatni környezetünket, akkor változtassuk meg a környezetünkhöz való hozzáállásunkat, és kis lépésekben haladjunk.

Qwerf>!

A görögországi múzeumokban például megfigyelhető, hogy a látogatók testtartása kiegyenesedik, miután sok istenszobrot megnéztek.

Spirituális mudrák (144. oldal)

Kapcsolódó szócikkek: múzeum
eeszter>!

Becsülje meg a „haszontalan” növényeket is, őket is a kozmikus erő teremtette, és különös titkokat hordoznak magukban.

eeszter>!

A nyíló virágok azért örvendeztetnek meg bennünnket, mert magukban hordják és árasztják az örömöt, Isten orcáját.

Kapcsolódó szócikkek: öröm · virág

6. Pran-mudra
(Élet-mudra)
Mindkét kézzel: Érintsük össze a hüvelyk-, a gyűrűs- és a kisujj hegyét, a többi ujjunk legyen kinyújtva.
[…]
Ez a mudra általánosan növeli a vitalitást, csökkenti a fáradtságot és az idegességet, javítja a látást, és szembetegségekre is használható. Lelki-szellemi szinten kitartást, megvalósító erőt, egészséges önbizalmat ad, és bátorságot az újrakezdéshez.
[…]
Ha ebben a mudrában a hüvelykujjával nem a többi ujj hegyét, hanem a körmét nyomja, akkor Kim da Silva szerint a jobb és a bal agyfélteke egyformán működik, egyaránt aktívak lesznek, és kiegészítik egymást, ami nagyon fontos az egészség szempontjából.

Kapcsolódó szócikkek: mudra

16. Apan Vayu-mudra
[…]
Mindkét kézzel: A mutatóujjat behajlítjuk, hegye a hüvelykujj párnájára ér. Eközben a középső és a gyűrűsujj hegyét összeérintjük a hüvelykujjéval. A kisujjat kinyújtjuk.
Sok szívpanaszra jó.

Kapcsolódó szócikkek: mudra