Maxi 35 csillagozás

Gerti Tetzner: Maxi

Mit csináljon az a gyerek, aki úgy érzi, hogy nem elég okos, nem elég szép, aki egy ébresztőórasor berregésére ébred, a lakáskulcsot a nyakában hordja, aki szenved a gyakori egyedülléttől? A Móra Kiadó új regényének hősnője, Maxi, egy napon kitalálja magának a Nagy Szellemet, beszédbe elegyedik vele, s ráveszi, hogy teljesítse három kívánságát. Kalandjainak sorát megismerhetitek, ha elolvassátok Gerti Tetzner könyvét, melyet Somorjai Éva kedves illusztrációi díszítenek.

Eredeti megjelenés éve: 1979

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Pöttyös könyvek Móra

Móra, Budapest, 1985
120 oldal · keménytáblás · ISBN: 963113878x · Fordította: Rónaszegi Éva · Illusztrálta: Somorjai Éva
Móra, Budapest, 1985
120 oldal · keménytáblás · ISBN: 9631143244 · Fordította: Rónaszegi Éva · Illusztrálta: Somorjai Éva
Móra, Budapest, 1985
120 oldal · keménytáblás · ISBN: 9631143236 · Fordította: Rónaszegi Éva · Illusztrálta: Somorjai Éva

Szandika_>!
Gerti Tetzner: Maxi

Szerettem, sokat olvastam kislányként. Bár első olvasásra furcsa hangulatú, szomorkás regény volt. Nyuska? és Maxi kapcsolata, Maxi belső világa nagyon tetszett. És igen spoiler
Úgy emlékszem a tanárok megkülőnböztették benne a jó tanulókat és a rosszakat és ez borzasztóan nem tetszett már akkor. Milyen igaz ez manapság is egyes tanárokra! Továbbra sem tetszik ez a viselkedés.

szmelus P>!
Gerti Tetzner: Maxi

Igazán tanulságos történet. Valóban egyedül vagyunk? Lehet hogy másoknak sokkal jobb? Ha okosabb lennék, ha jobb jegyeket szeretnék, mint ő, ha szabadabb lennék, ha nem mondanák meg mit tegyek, vajon tényleg boldogabb lennék? Csak ki kell próbálni. Láss más szemével s rájössz, te úgy vagy jó ott ahol vagy.

Parlandorka IP>!
Gerti Tetzner: Maxi

Lássuk be, Maxi eléggé magára van hagyva. Többet tölt a gondolataival, mint hús-vér emberekkel, és ezért ezek a gondolatok igen könnyen elcsalinkáznak. Aztán, mire a történet végére érünk, már mi se tudjuk igazán, hogy mindez megtörtént-e vele, vagy csak a fejében játszódott le.
Én mindenesetre megszerettem Maxit, talán azért is, mert a különös gondolataival, és azzal, amennyire szereti a természetben található vizeket, eléggé hasonlít rám.

Anó P>!
Gerti Tetzner: Maxi

Kedves kis könyv. Maxi mindennapi kislány, aki nehezen birkózik meg a hétköznapokkal. Óhatatlanul úgy érzi, mindent elront, neki semmi nem sikerül – mennyivel könnyebb mások élete! S innen már csak egy lépés, hogy az álmodozó kis kamaszlány másik életet/más életeket álmodjon magának…
Tetszett, ha mai kislány lennék, nyilván még inkább tetszett volna!

dianna76 P>!
Gerti Tetzner: Maxi

Réges-régen kaptam névnapomra egy osztálytársamtól. Akkor belekezdtem, majd félre is raktam, mert nem igazán tetszett. Pedig a borító nagyon hívogató volt. Felnőttként olvasva nyilván másként hatott, mintha 9 évesen tettem volna. Akkoriban különlegesnek és izgalmasnak számított a testcserés történet. Most inkább a lélektani, mélyebb dolgok voltak fontosak. Nem kell más bőrébe bújni, hogy átéljünk vágyott dolgokat, hogy másképp gondolkodjunk és viselkedjünk. Elég tenni a változásért, mert minden bennünk van, és rajtunk múlik, hogy elő tudjuk hozni, vagy szunnyadni hagyjuk. Megszeretni nem tudtam, de örülök, hogy annyi év után, már nem olvasatlanul szomorkodik a polcon.

erabig>!
Gerti Tetzner: Maxi

Nagyon tanulságos történet arról, hogy ne akarj más lenni, hanem próbált érteni és élvezni azt, aki vagy.

Delena>!

Amikor Maxi már nem volt kisgyerek, de még nagylány sem igazán, különös dolog történt vele.

Delena>!

Kedves patak, miért nem ülsz zajt, amikor mászol fölfelé? Én mászás közben mindig hangosan zihálok. Hogyan lehetsz ilyen derék, rendes fickó?

Delena>!

Az előző órán most hallotta először, hogy a víz nemcsak leeshet az égből, hanem vissza is juthat oda. Azóta is ezen töprengett: hogy csinálja? Talán a vízcseppek létrával másznak föl az égbe, esetleg kötelet használnak, vagy luftballonon repülnek föl? És vajon miért nem csörgedezik a víz fölfelé éppúgy, mint lefelé?

szmelus P>!

Így volt ez mindig a felnőttekkel: vagy fáradtak, vagy dolgozniuk kell. Ha süt a nap, ha nem, mindig akad valami tennivalójuk. Mire kell nekik akkor egyáltalán a tavasz meg a nyár? Nagy Szellem, tedd, hogy soha ne legyek felnőtt!

Kapcsolódó szócikkek: felnőtt
Delena>!

Bárcsak megint kisbaba lehetne! Egész nap csak a kocsiban kellene feküdnie, egy kicsit mosolyognia, és az emberek máris örülnének neki, meg lennének vele elégedve. Semmit sem kellene megbánnia, és félnie sem kellene a másnap reggeltől.