Megtorló 23 csillagozás

Gerry Conway – Steven Grant – Jo Duffy: Megtorló

MEGTORLÓ KÉTSZER CSAP LE!
VÉRKERINGŐ

Megtorlót, a Marvel leghírhedtebb antihősét senkinek nem kell bemutatni. Brutális, vérfagyasztó és kegyetlenül precíz, de főleg halálos és igazságra éhes.

A Marvel legnagyobb hősei: Megtorló című kötetben tanúja lehetsz a fegyveres igazságosztó első feltűnésének, ami során célba veszi Pókembert.
Azután Steven Grant és Mike Zeck Vérkeringő című történetében egy egészen új arcáról ismerheted meg Frank Castle-t. Ez volt az a képregény, ami Megtorlót tényleg a Marvel egyik ikonjává tette.

A KÖTET TARTALMA:
AMAZING SPIDER-MAN 129.
és PUNISHER: CIRCLE OF BLOOD 1-5.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: A Marvel legnagyobb hősei Hachette Hungary

168 oldal · keménytáblás · Fordította: Kóbor Róbert · Illusztrálta: Ross Andru, Frank Giacoia, Dave Hunt, Mike Vosburg, Mike Zeck, John Beatty

Megtorló / Frank Castle

ftamas>!
Gerry Conway – Steven Grant – Jo Duffy: Megtorló

Annak idején gyerekkoromban eljutott hozzám pár Hepiend képregény. Amióta elolvastam, azóta szeretem Megtorlót (és persze Conant) és számomra ez a tökéletes megtorló. Feldolgozható, nincs tele vér és csontdarabkákkal, mint a Megtorló Max. Az író, bár használja a Wilson Fisk és a Vezér neveket, de ha valaki nem tudja kik azok, mint mondjuk én gyerekkoromban, akkor észre sem veszi, hogy a Marvel univerzumban jár. A rajzok pedig tökéletesen adják vissza Frank személyiségét, koncentráltságát és karakterért. Nekem ez volt a tökéletesen megformált megtorló és minden később megjelent megtorló kötetet automatikusan ehhez hasonlítok.

Örülök, hogy megjelent a piros sorban és úgy gondolom, hogy ha a piros sor 1 szám után megszűnt volna, de az első szám ez, akkor is megérte volna és hálás lennék nekik, hogy kiadták újra.

Th3DarkKn1ght>!
Gerry Conway – Steven Grant – Jo Duffy: Megtorló

A Marvel Legnagyobb Hősei sorozatból azon kevés kötetek egyik, amit szándékomban állt beszerezni, mert hát a Megtorló az Megtorló! A kötetben helyet kapott az Amazing Spider-man 129, ami a karakter első feltűnése, és itt még Pókember ellenségeként szerepel. A Kingpin korábban már kiadta, és most sem tudok többet mondani róla, minthogy egy fogyasztható kis történet. A főfogás a Vérkeringő címet viseli, ami a Megtorló első (mini)sorozata. Frank önbíráskodó tevékenységének az eredménye, hogy börtönbe kerül, ahol az elítéltek és még mások is már nagyon várják. Miután sikerül megakadályoznia egy szökést, a Tröszt elnevezésű szervezet kijuttatja, és támogatásáról biztosítja a bűn elleni háborújában. Ezzel kezdetét veszi a 80-as évek (egyszerűbb) akciófilmjeire hajazó cselekmény. Van egy-két csavar, ami működik is, de a daráláson van a hangsúly, a végén az elmaradhatatlan nagy leszámolással! Frank egy komor karakter, de mégis csak egy képregényvilágban tevékenykedik és ezt a kettőt sikerült jól összehozni. Ahogy haladtam, úgy kellett rádöbbennem, hogy bizonyos részeihez már volt szerencsém, csak még fekete-fehérben egy Conan képregényt is tartalmazó magazinban. Ebből csak annyi maradt meg, hogy sok Megtorló, de most már minden világos! :D A rajzok a 80-as évek stílusát hozzák, teljesen rendben vannak! Aki szereti a karaktert, annak már úgyis megvan ez a kötet, ha esetleg még sincs, akkor pótolja!

Havasi_Máté I>!
Gerry Conway – Steven Grant – Jo Duffy: Megtorló

Bár a keményfedeles sorozatokat eszem ágában se lenne beszerezni (annyi pénz és hely nincs a világon :), ezt a darabot mindenképp meg akartam venni.
Egyrészt tartalmazza Megtorló első megjelenését, amelyet a Pókember egyik hosszabb történetén belül sütöttek el, szóval se eleje, se vége, mégis jó volt elolvasni, bár ez inkább csak érdekességként süthető el, nekem meg kis nosztalgia, mert anno a Kandi-lapok Pók-sorozatát éveken át olvastam.
Ez utóbbi miatt a fő történet, a Vérkeringő már ismerős volt, hiszen azt a Pókemberben, ill. a Hepiend magazinban is leadták. Ez egy kellően vérgőzös sztori (bár az újhullámos füzetek ismeretében egész enyhe).
Mindkét esetben a hetvenes-nyolcvanas évekre jellemző rajzstílus dominál. A Vérkeringő grafikailag szebb, bár a színvonal kissé bukdácsoló. Vannak nagyon hatásos, számomra felejthetetlen képek, de sajnos néhány gyengébb képsor is.

Dolph>!
Gerry Conway – Steven Grant – Jo Duffy: Megtorló

Mindig is szerettem a Megtorlót. Ez is egy remek sztori, bár nem hagy nyugodni, hogy én ezt már valahol olvastam…………..mindegy, akkor is nagyon tetszett.
Jöhet még több Megtorló!!!!!!

Th3DarkKn1ght>!

Kiröhögik a törvényt… A gazdagok is, akik a pénzükkel kényük-kedvük szerint torzítják. Azok is, akiknek nincs vesztenivalójuk, nem törődnek sem magukkal, sem másokkal. Ahogy azok is, akik azt hiszik, a törvény fölött állnak, vagy kívül esnek rajta… Mind tudják, hogy a törvény csak arra való, hogy a jó embereket kordában tartsa. Mindenki más röhög. Kiröhögik a törvényt… De rajtam nem röhögnek.

Kapcsolódó szócikkek: Megtorló / Frank Castle