Vakáció ​a Las Egeras Hotelben (Geronimo Stilton 24.) 57 csillagozás

Geronimo Stilton: Vakáció a Las Egeras Hotelben

Ki találta ki, hogy Puerto Turóba utazzam és a Las Egeras Hotelben szálljak meg? Borzalmas nyaralás volt: cápák és svábbogarak üldöztek, leégett az orrom, ejtőernyőznöm és siklórepülőznöm kellett…
Ezer mozzarella! Alig vártam, hogy hazaérjek, és pihenjek egy kicsit!

Tagok ajánlása: 6 éves kortól

Alexandra, Pécs, 2013
118 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789633694114 · Fordította: Kotsis Orsolya · Illusztrálta: Larry Keys
Alexandra, Pécs, 2011

stílus: 4
szereplők: 4
élmény: 4
mondanivaló: 4

Határozottan úgy érzem, hogy most egy kis szünetet kell tartanom a Geronimo történetekben. Ugyanis kezdenek fárasztani ezek a bénázások. Mindig minden rossz csak Geronimoval történhet meg. A körülötte élők nem értik meg, kinevetik. Pedig ez már nem mulatságos.
A végén, amikor a könyv születik a sztoriból, akkor sem érzem a család részéről a támogató szeretetet, ami eddig azért megvolt. Trappola eddig sem volt szimpatikus, most azonban végleg eljátszotta a kegyeimet.
Nem tudom, hogy mindez hogyan hat a célzott korosztályra, de engem már nyomasztott.

LiliAndi>!
Geronimo Stilton: Vakáció a Las Egeras Hotelben

Kislányként mindig is nagyon szerettem Geronimo Stilton könyveit, mert nagyon aranyosak, humorosak és szépen illusztráltak voltak, még azt is mondhatom, hogy gyerekkönyv ellenére még a nyelvezete is szép, kicsit bonyolultabb volt, mégis szórakoztató. A történet maga iróniával teli, hiszen azt hinné az ember, ha csillagászati összegeket költ nyaralásra, akkor biztosan felejthetetlen élményekkel tér haza. Mondjuk, ez igaz volt, de nem a fokozott luxusban fürdőzés miatt olyan emlékezetes Geronimo nyaralása :D
Talán az egyik kedvenc könyvem az „írótól”, nagyon szórakoztató még úgy is, hogy már bezony a 20-at betöltöttem :)

Skeletrino>!

Puerto Túró …. :D :D :D
Nagyon szórakoztató, felnőtteknek is vicces poénokkal teli, már értem miért imádják a gyerekek. Így elsőre, nekem Geronimo kicsit lúzernek tűnik, bár az is lehet hogy csak a béna nyaralás miatt, egyébként pedig ő a helyi menő.
Jöhet a következő!

vudura06 P>!
Geronimo Stilton: Vakáció a Las Egeras Hotelben

Hááát azért GS már irt sokkal jobb könyveket is, mint ez. Trappolát pedig már egyáltalan nem tudom poénosnak tartani. Inkabb már irritál. Ettől függetlenül várom, hogy egy újabb GS könyvet olvashassak.

Geronimo Stilton: Vakáció a Las Egeras Hotelben

Olvastam már pár Gerorimo-könyvet, ezért azt hittem: könnyed, vidám kikapcsolódás lesz, hisz pont a címe miatt igen aktuális… Aztán nagyot csalódtam, mert túl bugyutának és erőltetettnek éreztem. Valahogy nem jött át ez a „humor”, túl olcsó és lejáratott poénok voltak csak benne. Valahogy nem sikerült élvezni. Túl langyos, túl híg, túl…. kevés.

Cs_N_Kinga>!
Geronimo Stilton: Vakáció a Las Egeras Hotelben

Jajj de megsajnáltam szegény Gerottimót! :DDDD Az az igazság, hogy a könyv olvasása közben arra gondoltam, elég valószerű a dolog sajnos. Ha eltekintek a körülményektől, hogy került és milyen helyzetekbe került akkor is. Mi is ha elindulunk valahova, néha annyira feszülten jól akarjuk magunkat érezni, hogy minden idegesít, ami nem úgy megy, hiszen pihenni jöttünk volna. Néha az ember jobban elfárad a nyaralásban, mintha egyszerűen otthon maradna, mégis elvágyunk…..

zamil>!
Geronimo Stilton: Vakáció a Las Egeras Hotelben

Sokadik Geronimo, de ez már kifejezetten idegesített, sok volt a cincogás, és a történet is bugyutább, semmitmondóbb az eddigieknél. Semmi tanulság, pedig egy mesénél ezt várom el.

Angieolvas>!
Geronimo Stilton: Vakáció a Las Egeras Hotelben

Nagyon régen olvastam és akkor imádtam. Azt hittem most is ugyanúgy tetszeni fog, de tévedtem. Nyilván kinőttem belőle…csak furcsa, hogy akkor imádtam most meg bugyuta az egész. Hjaj..

marcipáncica P>!
Geronimo Stilton: Vakáció a Las Egeras Hotelben

Igazából nem jó, hogy értékelem, mert sikerült a sorozat 24. kötetét elolvasnom elsőnek, de ha már így alakult, lássuk. Számomra kicsit unalmas volt, kicsit sok felesleges résszel (tényleg, egy 120 oldalas mesekönyben), a történet szórakoztató volt, de valami csavart elbírt volna (nem tudom ez mennyire jellemző a Geronimo Stilton könyvekre amúgy). A rajzok nekem nagyon tetszettek, a picik aranyosak voltak az egész oldalasok pedig kifejezetten szépek.
Ami biztos, hogy következő Geronimo kötetemet valahonnan a sorozat elejéről fogom választani.

Millázs>!
Geronimo Stilton: Vakáció a Las Egeras Hotelben

Végig azt vártam, mikor áll már a sarkára Geronimo, de csak nevettek a szerkesztőségben is a kalandjain. Trappolát fenéken billenteném legszívesebben. A tanulság pedig az, hogy lerobbant utazási irodába ne menjünk be. Ennyi.
Nem kellene, tudom, komolyan venni, de más szerencsétlenkedésein, még ha az egy mesehős is, nem nagyon tudok kacarászni. Valami más végkifejletnek jobban örültem volna.

Rettenetes nap volt.
Kimerülten zuhantam az ágyamba.
– Holnap délig alszom – határoztam el. – Akkor legalább kipihenem magam. Végtére is nyaralok, vagy nem? Sőt, lehet, hogy egész nap ki sem kelek az ágyamból.

Vigasztalásképp elmentem reggelizni.
Észrevettem, hogy a szálloda előtt
K      Í      G      Y      Ó      Z      Ó           S      O      R      áll.
– Van sorszáma? – kérdezte egy rövidnadrágos, napégette pocok.
– Sorszám? Milyen sorszám? – kérdeztem vissza döbbenten.
A sorra mutatott.
– Hát sorszám, amivel beállhat a sorba. Legalább három óra, mire az egér reggelihez jut, ez sajtbiztos!

Kek P>!

– Mennyibe kerül? – kérdeztem elővigyázatosan.
– Ne aggódjon, hitelkártyát is elfogadunk! – vágta rá.
Rögtön tudtam hát, hogy igenis van okom aggódni!

Kapcsolódó szócikkek: hitelkártya
Kek P>!

– Hogyhogy ennyire esik? – kérdeztem.
– Nem mondták az irodában, hogy ezen a szigeten vagy zuhog, vagy POKOLI HŐSÉG van?

Kek P>!

Csak most vettem észre, hogy a 313-as szobát kaptam…

Döbbent hangokat hallottam mindenhonnan:
– Ki ez a tökkelütött?
– Á, biztos valami DILIS POCOK…
– Egy újabb bugyuta egér…
– Ennek sincs ki a négy kereke…
– Biztos idegösszeroppanása volt…
– Szerintem inkább napszúrást kaphatott…

Kek P>!

Már majdnem belekortyoltam az italba, amikor megéreztem a szagát. BORZALMAS volt!
– Mi ez?
– Légyturmix. Roppant egészséges, tele van foszforral, szelénnel, kalciummal, magnéziummal és…

Kek P>!

Hegyezd a füled, mert nagy hírem van számodra! Elviszem hozzád az unokatestvéremet, aki egy kis nyaralásra vágyik… Igen, igen, jól hallottad, az unokatestvéremet… Hogy mondod? Nem, nem egy utazgatós pacák, vagyis pocok… Legfeljebb egy laza buszos kirándulás a szigeten. Tudod, milyenek a hozzá hasonlók, fikarcnyit sem értenek az utazáshoz, semmi CÁPAVADÁSZAT vagy nyolcezer méter magasra szervezett hegyi túra… Keress neki valami nyugdíjasoknak való kirándulásfélét, egy kis tengerparti napágyas mókát, ahol a legnagyobb rizikó, hogy LEÉG egy kicsit a farka vége a napon, ha-ha-ha.

Kek P>!

Kapásból megmondom én, mi kell neked, jó orrom van az ilyesmihez, amigo! Csak rád kell néznem, és már tudom is, mire van szükséged!

Geronimo Stilton sorozat · Összehasonlítás