Rémálom ​a múzeumban (Geronimo Stilton – Szuperhősök 5.) 25 csillagozás

Geronimo Stilton: Rémálom a múzeumban

A szuperhősök nem ismernek lehetetlent!
Végre itt vannak! Szuperhatalmukkal megvédik Cin Cityt a Csatornatöltelékek Bandájától.
Legyőzhetetlenek, mert ők a… Szuperhősök!
Rémálom a múzeumban
Vajon mit keres két megvadult dinoszaurusz Cin Cityben? És miért akarják péppé verni a szuperhősöket? A fenyegető őskori veszedelem mögött megint a Csatornatöltelékek Bandája áll, akik ezúttal hozzájutottak egy különleges hatású, titkos fegyverhez. Szupercin és barátai sajnos közelebbről is megismerkednek a rettegett szerkentyűvel, de szerencsére a szuperhősök nem ismernek lehetetlent!

Eredeti cím: Supereroi – La trappola dei super dinosauri

Alexandra, Pécs, 2015
192 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789633575628 · Fordította: Túri Zsuzsanna · Illusztrálta: Giuseppe Faccioto, Daniele Verzini

BertaPalikSzilvi P>!
Geronimo Stilton: Rémálom a múzeumban

Kisfiam a szuperhős korszakát éli, úgyhogy ez a könyv minden szempontból telitalálat volt.
A képek jópofák,a színes különböző betűtípussal kiemelt szövegrészek külön tetszettek a kisfiamnak.
Még én is élveztem felnőtt fejjel a mókás helyzeteket.
Ugyan a borítón szereplő dinóval ellentétben az agyagkatonák akit főként le kell győzni,jó kis történet.
A nevek nekem külön tetszettek,Debella Bon Bon,Galilea Bukta vagy éppen Mindenbebele Cincogo,de Lepropolisz is igen ötletes.
A nagyobbik fiam 7 éves, az ő korosztályának tökéletes olvasmány.
A nagy betűk miatt akár önálló olvasásra is jó lehet.

zamil>!
Geronimo Stilton: Rémálom a múzeumban

Ez tipikusan az a könyv amit, ahogy megkaptak a gyerek már rögtön mesélni is kellett. Igazán hatásvadász a borítója, és a dinók midig betalálnak. (Kicsit csalódottak is voltak, hogy csak pár oldalas szerep jutott nekik.)
Ez amúgy a jobbik könyvek közé sorolandó a szuperhősök sorozatból.

anesz P>!
Geronimo Stilton: Rémálom a múzeumban

Igazi szuperhősök jelentek meg ebben a könyvben különböző, nagyon ötletes képességekkel. A legjobban persze a titokzatos kék hölgy tetszett. A nevek most is szenzációsra sikeredtek, nagyon vigyorogtam. A címlap azért megtévesztő, mert nem a dinók a fő legyőzendő ellenségek, hanem az agyagkatonák. Jókat mosolyogtam a megoldásokon, hogy hogyan állítsák meg őket úgy, hogy közben ne törjék össze ezeket a ritka régészeti leleteket. Ebben kevesebb a kép, és több a szöveg, mint az alapsorozatban, de végig izgalmas tudott maradni.

Ginál_Oszvald_Beáta>!
Geronimo Stilton: Rémálom a múzeumban

Az első könyvhöz képest rengeteget ügyesedtek hőseink, szinte már profik! Különösen tetszett, hogy ebben a részben mind megmutatták képességeiket, azt, hogy mennyire leleményesek. A Kék Hölgynek is fontos szerepe volt, és az ő kilétére is fény derül.

Rendőrök ügyetlenek, akadályozzák a hősöket, de így tud folytatódni a történet. :)

Tetszett a múzeumos téma, ezért is olvastam hamarabb és nem sorrendben a könyveket. Nem fontos a sorrendet tartani, függetlenek.

berlin>!
Geronimo Stilton: Rémálom a múzeumban

A 7 éves kisfiam értékelése a könyvről (egyedül olvasta): vicces, könnyű volt olvasni, és nem volt túl ijesztő sem, vagyis szuper.

Szikomorfa>!
Geronimo Stilton: Rémálom a múzeumban

Kihívás miatt kezdtem bele a sorozatba. Nem az én korosztályomnak szól. Nekem nem jött be. Próbáltam belegondolni, mi lett volna, ha gyerekként olvasom. Lett volna esélye. A gyerekeim szívesen forgatják.

Geronimo Stilton – Szuperhősök sorozat · Összehasonlítás