Mentsük ​meg az olimpiát! (Geronimo Stilton – Képregények) 14 csillagozás

Geronimo Stilton: Mentsük meg az olimpiát!

Geronimo Stilton Egér-sziget legolvasottabb napilapjának, a Rágcsáló Híreknek a főszerkesztője. Szabad idejében imád vidám és szórakoztató történeteket mesélni a barátainak. Ezekben a kalandokban Geronimónak legnagyobb ellenségeivel, a kalózmacskákkal kell szembeszállnia, akik ide-oda utazgatnak az időben, hogy megváltoztassák a történelem menetét..
Geronimo és barátai újabb időutazásra indulnak. Az úticél ezúttal nem más, mint Athén és az 1896-os esztendő: az első újkori olimpiai játékokat igyekeznek megmenteni. Volt professzor időgráfja ugyanis azt jelezte, hogy a kalózmacskák csalással próbálják bemocskolni a sporteseményt, hogy maguknak szerezzék meg az összes jutalmat. Geronimónak kell ravaszul közbelépnie, hogy megvédje a sportszerűséget…

Cartaphilus, Budapest, 2016
52 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789632665474 · Fordította: Kotsis Orsolya · Illusztrálta: Federica Salfo, Mirka Andolfo

BertaPalikSzilvi P>!
Geronimo Stilton: Mentsük meg az olimpiát!

6 èves kisfiam egyik kedvence ez a történet.
Sokszor ő olvassa nekem a kèpekről, úgyhogy a kèpregèny forma èlènkíti a kèpzeletèt.
Ebben a történetben a Rágcsáló hírek főszerkesztője, Geronimo Stilton a hírhedt kalózmacskákkal száll szembe,akik az időben ugrálva akarják megváltoztatni a törtènelmet.
Így Geronimo ès barátai visszautaznak 1896-ba.
Vicces de ugyanakkor nèmi ismeretet is ad, egy 6 èves számára pont jó a mese ès az ismeretek aránya.

Radics_Végh_Ivett>!
Geronimo Stilton: Mentsük meg az olimpiát!

Még most is bajom van ezzel a képregényes formával, és nagyon rövid. Kevésnek érzem. Túl sok minden történik. De vicces és valami kis történelmi ismeretet is kaphatunk.

SBJ>!
Geronimo Stilton: Mentsük meg az olimpiát!

Képregényes, kicsit hosszabb történet, 1-1 híres esemény köré felépítve. Rövid magyarázatok vannak benne a történethez kapcsolódóan.

Cs_N_Kinga P>!
Geronimo Stilton: Mentsük meg az olimpiát!

Aranyos, kedves, vicces. Nem csalódtam. Tetszik, hogy egy kis tudást is kapunk, és mégsem vesz el a történetből, mert nem túl sok van belőle, így a gyerkőc sem unja meg.

Cs_N_Kinga P>!

Hé! Hé, Te! Te ugye nem macska vagy?
Mi?! Persze hogy nem!
Még szerencse, mert a macskák utálják a vizet, és soha nem indulnának úszóversenyen!

Kapcsolódó szócikkek: macska · úszóverseny