Légyturmix ​a gróf úrnak (Geronimo Stilton 14.) 55 csillagozás

Geronimo Stilton: Légyturmix a gróf úrnak

Transzegéria. Olyan sűrű köd van ott, hogy az orra hegyéig sem lát az egér, lakói pedig bűzlenek a fokhagymától! A hely pedig a rejtélyektől. Miért fél mindenki a kastély lakóitól? Mi az a vörös ital, amit a gróf és vendégei fogyasztanak? Miért nappal alszanak és nem éjszaka? Miért nincs matrac az ágyakban? Ezekre a kérdésekre és még számos különös eseményre hőseinknek kell fényt deríteniük!

Alexandra, Pécs, 2012
118 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789633700396 · Fordította: Kotsis Orsolya · Illusztrálta: Mac Mouse, Larry Keys
Alexandra, Pécs, 2011
128 oldal · ISBN: 9789633700396 · Fordította: Kotsis Orsolya
Alexandra, Pécs, 2006
120 oldal · ISBN: 9789633700396 · Fordította: Kotsis Orsolya

Lillsz
Geronimo Stilton: Légyturmix a gróf úrnak

Kalandos, vicces, már-már fárasztó. :D De egyszeri olvasásnak tökéletes!
Egyedül az idegesített, hogy azt a bizonyos viccet nem írták bele. Bár tutira nem nevettem volna annyira mint a gróf, de mégis.. :/ Trappola inkább volt idétlen számomra, mint vicces. Geronimot szerettem, mint mindig! :D Ne aggódj én se bírom a vért! XD 5/5

Felixa P
Geronimo Stilton: Légyturmix a gróf úrnak

Vicces és kalandos volt. Továbbra is kedvelem ezeket a történeteket.
A tipográfia itt is nagyon ötletes. A szöveg szókincs bővítésére alkalmas, ami a célkorosztály szempontjából tekintve lényeges.

kitti_th P
Geronimo Stilton: Légyturmix a gróf úrnak

Még akkor olvastam, amikor általánosban egy rakás mesekönyvet kölcsönöztem ki. Imádtam a Geronimo könyveket, annyira látványosan voltak megoldva a történetek.

Szimirza P
Geronimo Stilton: Légyturmix a gróf úrnak

Hozta a megszokott színvonalat, vicces volt és szórakoztató :)

anesz P
Geronimo Stilton: Légyturmix a gróf úrnak

Na, ez megint jó volt, legalábbis az előzőnél jobb! Épp most olvastam egy vámpíros regényt, így egy kicsit rímelt rá. Az ételek nagyon találékonyak voltak. A végén a csattanó is tetszett. Kérem szépen: ilyen egy elkényeztetett grófkisasszony: finnyás, öntelt, parancsolgató és szép, hogy a férfiak se lássanak, se halljanak az elkápráztatástól!
Az illusztráció, a tipográfia megint hozta a színvonalat! :-)

Fanni_214
Geronimo Stilton: Légyturmix a gróf úrnak

Az abszúte kedvenc mind közül. Már gyerekként is „sötéten” láthattam a világot..:D
F*

Chöpp
Geronimo Stilton: Légyturmix a gróf úrnak

Természetesen Juditkám imádta, úgyhogy valószínűleg újra kell olvasni az Így neveld a sárkányodat c. könyvvel együtt!

vudura06 P
Geronimo Stilton: Légyturmix a gróf úrnak

Viszonylag rég olvastam már GS könyvet, de most nagyon jól esett. Egyszerű és könnyed volt. Bár itt még nem annyira tetszik az, ahogy a szereplők meg vannak rajzolva, de ez nem von le a történet értékéből. :)

Paulina_Sándorné
Geronimo Stilton: Légyturmix a gróf úrnak

Szeretem a vámpíros könyveket, valahol ez is az. :-) Igaz, csak spoiler szól ez a rész. :-) A sok finomságot, amit Trappola készített, azért nem kóstolnám meg. :-)

zamil
Geronimo Stilton: Légyturmix a gróf úrnak

Tetszett a történet, jók a mellékszereplők, és talán Geronimo se nyavalyog annyit, kicsit a háttérbe is van szorítva. Inkább Trappoláról szól, aki meglepő arcát adja ebben a történetben.

I_luv_Krisztián

Furák? Azt mondjátok, hogy fura szerzetek? Hiszen mindannyian furcsák vagyunk ezen a világon.

Geronimo Stilton sorozat · Összehasonlítás