Kirándulás ​a Niagara-vízeséshez (Geronimo Stilton 34.) 84 csillagozás

Geronimo Stilton: Kirándulás a Niagara-vízeséshez

Aznap reggel, amikor bekísértem Benjamint az iskolába, a tanító néni felírta a táblára, hogy hová megy az osztály kirándulni. Én orra buktam, és leesett a szemüvegem, ezért úgy láttam, a táblán az áll: Rágcsáló Hírek. Gyorsan felajánlottam, hogy elkísérem az osztályt a szerkesztőségbe… álmomban sem gondoltam volna, hogy ilyen extraegeres út vár rám!

Alexandra, Pécs, 2014
128 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789632972985 · Fordította: Kotsis Orsolya · Illusztrálta: Roberto Ronchi, Lorenzo Chiavini, Chiara Sacchi
Alexandra, Pécs, 2013
118 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789632972985 · Fordította: Kotsis Orsolya · Illusztrálta: Larry Keys
Alexandra, Pécs, 2011
118 oldal · ISBN: 9789632972985 · Fordította: Kotsis Orsolya

nicosia P>!
Geronimo Stilton: Kirándulás a Niagara-vízeséshez

Nem volt meg nekem most ez a Stilton. Kicsit untam,hogy Geronimo olyan esetlen, mint mindig. Osztályvigyázz Otíliának meg csak a neve vicces, amúgy meg egy parancsolgató kis…
A történet nem szól másról, mint hogy hogyan használják ki és gúnyolják Geronimo Stiltont. Az elgondolás, hogy jó sok infot tömjünk bele a történetbe alapból tetszett, érdekes kis környezetismereti anyag kerekedett ki, de az egeres megoldások nem jöttek be.

Ferger_Jolcsi P>!
Geronimo Stilton: Kirándulás a Niagara-vízeséshez

Nagyon tetszett ez a történet, aranyos volt. A Niagara vízesés személyes kedvencem, egyszer nagyon szeretnék eljutni oda, szóval a téma már alapból nagyon tetszett, pár érdekességet is tartalmaz róla a könyv. Geronimo ebben a kötetben ismét újabb kalandra indul, jelenleg a Niagara vízeséshez viszi el Benjamint és az osztályát osztálykirándulásra, ahol meggyűlik a baja jópár dologgal, pláne az utazással magával, amit ki nem állhat, de a látvány kárpótolja őt mindenért.

FeketeAlex I>!
Geronimo Stilton: Kirándulás a Niagara-vízeséshez

Annyira szeret(t)em Geronimo történeteit, aranyosak és mókásak. Mindig is tetszett a különleges formázás is, a színes, különböző méretű és típusú betűk.
Ebben a könyvben pedig külön tetszett, hogy hasznos tippeket kapunk kempingezéshez, és ismeretterjesztő jellegű cikkek vannak a Niagara-vízesésről.

Alexandra, Pécs, 2010
128 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789632972985 · Fordította: Kotsis Orsolya · Illusztrálta: Chiara Sacchi, Lorenzo Chiavini, Roberto Ronchi
BertaPalikSzilvi P>!
Geronimo Stilton: Kirándulás a Niagara-vízeséshez

Kissé egyedi sorrendben haladunk a sorozat köteteivel, igazándiból ahogy a könyvtárban megtaláljuk őket,de ezt semmit sem von le az olvasási élményből.
Ebben a könyvben is találkozhatunk vicces nevekkel,mint például Osztályvigyázz Otília,és persze kalandokkal is .
Geronimo elkíséri unokaöccsét Benjamint az iskolába,ahol pont aznap döntik el hova menjenek osztálykirándulásra.
Geronimo véleményét is kikérik,aki miután orraesett és a szemüvegét nem találja,a táblán szereplő Niagara helyett Rágcsáló Híreket olvas,és így készségesen felajánlja a segítségét.
Nagyvonalúan azt mondja, hogy mindenki a vendége és akár még aznap el is indulhatnak, amikor persze az igazság kiderül teljesen megdöbben.
Tetszett,hogy mindamellett, hogy humoros ,itt is tanulhatnak a gyerekek.Most éppen a kirándulás helyszínéről,a Niagara-vízesésről.Emellett egy kis történelmi kitekintést is kapunk azokról az indiánokról,akik sokáig maguk élvezték a vízesés látványát.
A sátor felállításáról és a szabadban főzés tudományáról külön kis leírás van,azt külön kiemelve,hogy a tüzet ne hagyjuk soha őrizetlenül.
A kirándulás alkalmával indián törzsekkel, vízesést övező legendákkal ismerkedhetünk, különböző fákat és azok leveleit nézhetjük meg,de azt is megtudhatjuk, hogy az Észak – Amerikai erdőkben milyen állatok élnek.
Mindamellett, hogy ez a rész is tele van kalamajkával,az egyik legérdekesebb az eddig olvasottak közül.

Camelia>!
Geronimo Stilton: Kirándulás a Niagara-vízeséshez

Mint minden Geronimo Stilton könyv ez is nagyon fantasztikus volt. Elkalandozhattunk az egerekkel a vízeséshez, és átélhettük azokat a kalamajkákat amikbe ők is keveredtek.

Paulina_Sándorné P>!
Geronimo Stilton: Kirándulás a Niagara-vízeséshez

Szegény Geronimo. Jó sok pénzébe került a csetlése-botlása. De legalább gyönyörű helyre mentek. A Niagra-vízesés az egyik hely a sok közül, amit én is szívesen megnéznék. Így nagyon örültem a sok apró részletnek, amit olvashattam róla.

Szimirza>!
Geronimo Stilton: Kirándulás a Niagara-vízeséshez

Egyik legjobb rész a sorozatból! Aranyos, szép rajzokkal és érdekességek is vannak benne, ami csak még jobbá teszi a könyvet a gyerekek számára, mert így anélkül is tanulnak valami újat, hogy tudatában lennének a dolognak.

bookworm1227 P>!
Geronimo Stilton: Kirándulás a Niagara-vízeséshez

Ez kicsit kevésbé kötött le, de nem volt rossz, aranyos, mint mindig. Sokat lehet belőle tanulni, kicsiknek ez igazán jó lehet.:)

kte P>!
Geronimo Stilton: Kirándulás a Niagara-vízeséshez

Az első Stilton könyvem, alapvetően aranyosnak találtam. Egyenes vonalú történet, egyszerű szereplők, ismeretterjesztő szemlélet. A legtöbb információs kiegészítés tetszett, voltak állatokat bemutatók, a sátorozással, illetve a vízeséssel kapcsolatosak. Az indián törzsekről, illetve az észak-amerikai erdők állatairól és fáiról szóló rész lexikon jellegű, kisebb betűmérettel. Becsülettel elolvastam, de nem jegyeztem meg belőle sok újat. Nem vagyok benne biztos, hogy ezeket a célcsoport szívesen végigolvassa.
Az oldalak kinézete jópofa: színes, rajzokkal kiegészített, sokféle betűtípussal és helyenként a vízszintestől eltérő szövegirányokkal. (Vajon mennyire nehezíti meg ez a nyomdai munkát?) Nekem jól olvasható volt, a gyerekeknek talán fejlesztő jellegű?
A szereplők számomra egysíkúak és unalmasak voltak, a gyerekeknek a többnyire bénázó, szerencsétlen Geronimo esetleg vicces lehet, de nem mindenkinek.
Fiatalabb koromban rengeteget kempingeztem, bár tábori WC készítésére Európában már a 90-es években sem volt szükség. Ki tudja, hogy mi a helyzet más országokban, szóval még jól jöhet. A mai sátrak nem több rétegűek, szóval a benne lévő tudás kissé elavult, pedig nem régi könyv, csak a világunk változik gyorsan. Ezt tényként írom, nem negatívumként, hiszen az én korosztályom is szívesen olvasta a felfedezőkről, hajótöröttekről szóló vagy indiántörténeteket, habár nem volt esélyünk rá, hogy a leírtakhoz hasonló helyzetekbe keveredjünk.

Dia20646 P>!
Geronimo Stilton: Kirándulás a Niagara-vízeséshez

Nagyon gördülékeny a történet és emellett a Niagara-vízesést is megismerhetjük. Sokat megtudhatunk a vízesés felfedezéséről, a táborozásról és az indián törzseket is bemutatja a kötet.
Geronimo a könyv elején kényszerhelyzetbe kerül, de végül mindent megold és a történet hőse válik belőle ismét. Persze ehhez Tea húga is kell, a sok telefonos segítséggel.
Az illusztrációk szépek és szívesen nézegettem az olvasás közben őket.

Chivas>!

Azon az éjjelen hatalmas felhőszakadás volt. Az esőcseppek vadul verték az ablaküveget: kopp, kopp, kopp!

szszgreta>!

Hirtelen hétszínű szivárvány tűnt fel az égen. Olyan volt, mint valami csodálatos virág.

50. oldal, Niagara... a mennydörgő víz

Geronimo Stilton sorozat · Összehasonlítás