Hajóút ​a Níluson (Időutazás négy keréken 1.) 21 csillagozás

Geronimo Stilton: Hajóút a Níluson

Beszállás, kezdődik az időutazás! Szuper szórakoztató kalandok várnak rátok a messzi múltban… Vagy ne legyen a nevem Kolumbusz, az időutazó lakóbusz!
De mi történt Geronimóval?
Épp a jól megérdemelt tengerparti vakációmra készülődtem, amikor a padláson egy papirusztekercsre bukkantam – rejtélyes hieroglifák sorakoztak rajta. Mielőtt kettőt pislanthattam volna, már az ókori Egyiptom felé robogtunk Kolumbusz fedélzetén… Extraegeres utazás volt!

Eredeti megjelenés éve: 2016

Tagok ajánlása: 7 éves kortól

Kolibri, Budapest, 2018
154 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634372547 · Fordította: Túri Zsuzsanna

Geronimo Stilton

Geronimo Stilton: Hajóút a Níluson

Egészen új Geronimo sorozat ez. Ebben a részben megismerhettük az ókori Egyiptom kultúráját és egy izgalmas kis történetet, ami Szetiről szól, a fáraó fiáról, aki sose akar szót fogadni senkinek. Nagyon fontosnak tartom, hogy egy könyv ne csak egy jó történetről szóljon, hanem valamit tanulhassunk is belőle. Ebben mindkettő benne volt: Egyiptomot részletesebben megismertünk és a szófogadásról is szólt. Nagyon sok váratlan felfedezések ért a könyveben. Azt hittem, hogy a tudós GS sorozatokban az csak Volt Professzor, de itt kiderült, hogy az időutazó gépet, amivel utaztak nem ő tervezte, hanem Elmeél Elemér nevezetű egér. S itt találkoztam Geronimo unokahúgával, Trappyval először. Nem tudom melyik részben jelent meg elsőként, de ha valaki tudja szívesen leírhatja nekem. A történet ismét tele volt tűzdelve színes rajzokkal. Nagyon viccesnek találtam, hogy Kolumbusz, az időutazó lakóbusz sosem a nevén szólítja Dzseráldot, akarom mondani Geronimot. :D

Kolibri, Budapest, 2018
154 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634372547 · Fordította: Túri Zsuzsanna
Paulina_Sándorné P>!
Geronimo Stilton: Hajóút a Níluson

Nagyon tetszett, ahogy bemutatta Egyiptomot, a világot, az embereket. Én is szívesen kipróbálnám az időutazást. Szeti kópé egy kis pocok volt. Geronimo hozta a formáját, mulatságos volt.

PTJulia P>!
Geronimo Stilton: Hajóút a Níluson

Geronimoék a múltba utaznak ebben a sorozatban, ezúttal az ókori Egyiptomba visz útjuk. A fáraógyerek rendetlenkedése némiképp túltolt, meg ugye Geronimo a múltban is ugyanolyan szerencsétlen, mint a jelenben; de mindezek eltörpülnek a tényleg jó sztori és a rengeteg átadott ismeret mellett. Szerintem igényesebb is mint az alapkötetek.

padamak>!
Geronimo Stilton: Hajóút a Níluson

Lányom mindig szívesen utazik Geronimoval. Erre az Egyiptomba tartó Kolumbuszra én is felszálltam, és jót szórakoztam. Nyilván gyerekként még jobban lehet, és mellé még az ismeretanyagot is bővíteni, viselkedni és együttműködni tanulni szintén.
Ügyes időtöltető olvasmány!

vudura06 P>!
Geronimo Stilton: Hajóút a Níluson

Nagyon jó volt. :) Ez volt az első kalandom Kolumbusszal és nagyon élveztem. :D Nagyon tetszett, hogy a végén volt egy kis összefoglaló Egyiptomról :)

Dia20646 P>!
Geronimo Stilton: Hajóút a Níluson

Ez egy időutazós Geronimo-s történet. Megmondom őszintén a Mulatságos történetek sorozat részei jobban tetszenek. Ez a könyv viszont nagyon sok érdekességet és ismertetőt tartalmaz az ókori egyiptomi életről, a fáraók koráról. Nekem ez a rész inkább emlékezetesebb, mint maga a történet, mert túlzásnak éreztem a fáraó fiának az örökös szófogadatlanságát. A gyerekeknek viszont nagyon jó és tanulságos ismeretterjesztő olvasmány, tele illusztrációkkal.

Könyvmolyocska1 P>!

– Az igazi barátoknál nincs jobb és fontosabb dolog a világon!

Könyvmolyocska1 P>!

Aki csapatban játszik, mindig erősebb és eredményesebb.

Könyvmolyocska1 P>!

– Mindig mondtam, hogy az utazások egyik legjobb része az, amikor ismeretlen fogásokat ízlelhetünk meg!

Könyvmolyocska1 P>!

Kijelentem, hogy felelősséget vállalok minden kalandért (és balesetért!), ami az időutazás alatt adódik, és megígérem, hogy sosem fogok reklamálni.

Nílus-himnusz

Üdvözlégy, ó, Nílus!
Te élteted a mezőket,
Te oltod a sivatag szomját,
Te adsz életet a növényeknek
S az állatoknak sokaságának!
Ha késlekedsz, elemészt
Bennünket a bánat,
De ha felébredsz, és
Kilépsz medredből,
Egész Egyiptom ünnepel!
Te tündöklőbbé teszed, ami szép,
És megörvendezteted a szívünket;
Hálával telve mondjuk hát:
Köszönjük néked, ó, Nílus!

Kapcsolódó szócikkek: Nílus

Időutazás négy keréken sorozat · Összehasonlítás