Ezer ​mozzarella, nyertem a Pocoklottón! (Geronimo Stilton 25.) 71 csillagozás

Geronimo Stilton: Ezer mozzarella, nyertem a Pocoklottón! Geronimo Stilton: Ezer mozzarella, nyertem a Pocoklottón!

Rázdmegjól Rezső bárjában megittam egy extraegeres camembert-koktélt, aztán ahogy kiléptem a bárból, erős szél kerekedett. Épp kinyitottam az irodám ajtaját, amikor a szél egy papírdarabot repített az arcomba. Utánakaptam, és legnagyobb meglepetésemre egy lottószelvény volt. Egy Pocoklottó-szelvény! Először el akartam dobni, de aztán meggondoltam magam, és begyűrtem a zsebembe. Hát így kezdődött a következő kalandom.

Alexandra, Pécs, 2013
114 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789633708682 · Fordította: Kotsis Orsolya · Illusztrálta: Larry Keys
Alexandra, Pécs, 2012
128 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789633708682 · Fordította: Kotsis Orsolya · Illusztrálta: Christian Aliprandi, Sara Copernici, Larry Keys
Alexandra, Pécs, 2011
118 oldal · ISBN: 9789633708682 · Fordította: Kotsis Orsolya

Geronimo Stilton

bhannaa>!
Geronimo Stilton: Ezer mozzarella, nyertem a Pocoklottón!

Nagyon aranyos, tanulságos történet volt arról, hogy a család mindennél fontosabb és hogy a pénz nem boldogít!
Talán ez volt a második megvásárolt könyvem, és már akkor nagyon szerettem ezt a történetet és most is nagyon tetszett! :)

Cs_N_Kinga P>!
Geronimo Stilton: Ezer mozzarella, nyertem a Pocoklottón!

Hogy miért csak 4 csillag? Nem a mondanivalóért mert az 5 csillagos. Geronimo uncsija „nyer” ezermillót és megbolondul, a pénz megőrjíti, a rokonokat már kerüli de a véģére rendeződnek a dolgok megtanulja a leckét. Az egy csillag levonást Geronimo kapja 2 dologértbis. Az egyik hogy nem hozta a szokásos humort, a másik amit a végén tett spoiler, mert bármilyen nemes cselekedet is a valóságban sosincs ilyen.

Geronimo Stilton: Ezer mozzarella, nyertem a Pocoklottón!

Nagyon tetszett, igazán tanulságos volt.
Láthatjuk mire képes a sok pénz: Trappolát elvakítja a hirtelen jött gazdagság, és eltaszítja magától a családját, a barátait. De amikor minden odalesz, a szerettei ugyanúgy ott vannak neki, ők mindent megbocsátanak, rájuk számíthat.

aram76>!
Geronimo Stilton: Ezer mozzarella, nyertem a Pocoklottón!

Tanulságos példa arra, hogy a pénz nem pótol semmit, hogy aki szeret az mindent megbocsát, hogy amire szükséged van, az úgyis a tiéd lesz, sőt már régóta a tiéd is volt.

eeszter>!
Geronimo Stilton: Ezer mozzarella, nyertem a Pocoklottón!

Geronimo itt bemutatja a gyerekeknek, hogy a pénz nem feltétlenül boldogít. Ötletes és jó humorú rész.

Katona_Zsuzsanna P>!
Geronimo Stilton: Ezer mozzarella, nyertem a Pocoklottón!

Trappola nyer a pocoklottón és ettől teljesen kifordul önmagából, már nem foglalkozik sem a családjával, sem a barátaival. Ám a szerencse forgandó, a család és a barátok pedig megbocsátók.

LiliAndi>!
Geronimo Stilton: Ezer mozzarella, nyertem a Pocoklottón!

Geronimo Stilton mindig is szeret komolyabb morális ügyeket feldolgozni a gyerekek nyelvén, ide tartozik a gazdagság és a nagy lottónyereménnyel kapcsolatos érzelmi felfogás és megélés is. Trappola kezét nagy nyeremény üti, miután Geronimo szelvénye hozzá kerül, fel is fordítva így az életét, pazarló luxusba fulladva határolódik el a családjától az elit magányába. Tanulságos, nem olyan könnyed, mint a többi könyvecske, de a végén, ahogy lenni szokott, minden rendben van, ha a szegény(ebb)ség mást nem is hoz, de családot és barátokat biztosan, akik jóban-rosszban az egér mellett állnak.

Eftímea P>!
Geronimo Stilton: Ezer mozzarella, nyertem a Pocoklottón!

Ez a köny Trappoláról szól, akit megrészegít a gyorsan jött, nagy pénznyeremény, elfordul a családjától is. Amikor azonban bajba kerül, nincs más akikre számíthatna, és egy életre megtanulja, mi a fontos az életben.

Paulina_Sándorné P>!
Geronimo Stilton: Ezer mozzarella, nyertem a Pocoklottón!

Ez a rész inkább Trappoláról szólt. Örülök neki, hogy mese formában próbál átadni a gyerekeknek olyan fontos dolgokat, mint például azt, hogy a pénz nem boldogít, és hogy a család a legfontosabb a világon.

tmezo P>!

– És soha ne feledd, hogy az igazán fontos dolgokat: a szeretetet, a barátságot, a boldogságot nem lehet megvásárolni!

Kapcsolódó szócikkek: barátság · boldogság · Geronimo Stilton · szeretet

A barátság himnusza

A szerencse kereke forgandó,
Forog, forog, meg nem áll,
Egyszer fent és egyszer lent,
Néha rosszabb nem lehet.
De te ne csüggedj, fel ne add,
Egy barát mindig akad,
Kis segít rajtad…
Az arany, a gyémánt, mit sem ér,
Boldogságot nem kapsz a pénzedért,
Mert a barátság mindennél többet ér!

Geronimo Stilton sorozat · Összehasonlítás