El ​a mancsokkal, te sajtképű! (Geronimo Stilton 4.) 67 csillagozás

Geronimo Stilton: El a mancsokkal, te sajtképű!

Hogy kicsoda Geronimo Stilton? Hát, egy igen szórakozott pacák, pontosabban pocok, aki mindig a felhők fölött jár… Egy kiadó vezetőjeként dolgozik, de igazi szenvedélye az írás. Rágcsáliában, Egér-sziget fővárosában minden műve bombasiker. Nem olvastad még őket? Pedig igazán mulatságos történetek: könnyebbek, mint a mozzarella, kívánatosabbak, mint az edami és ízesebbek, mint az érett parmezán… Majd meglátod a színes, vidám könyvből!
Mi történik? Ki az a megátalkodott egér, aki úgy jár-kel a városban, mintha Ő én volnék? Ki akarja elvenni tőlem a Rágcsáló Híreket? Sosem gondoltam volna, hogy…

Alexandra, Pécs, 2013
Alexandra, Pécs, 2011
124 oldal · ISBN: 9789633693612 · Fordította: Kotsis Orsolya
Alexandra, Pécs, 2005
118 oldal · ISBN: 9633693616 · Fordította: Kotsis Orsolya

ziara
Geronimo Stilton: El a mancsokkal, te sajtképű!

Ez nem annyira volt jó sztori, ráadásul az öt éves kislányom is kicsit nehezen tudta követni a hasonmások sorát. „Most ki beszél?” stb. Mindenesetre azért a színvonal viszonylag állandónak mondható, de nem túl jó, se nem túl rossz, egynek elmegy, de megértem a gyerekek miért szeretik. Nem ez volt az utolsó Stiltonunk, az biztos!

Camelia
Geronimo Stilton: El a mancsokkal, te sajtképű!

Kicsit talán nem volt annyira jó mint az előző részek. De ettől függetlenül nekem nagyon tetszett. :D

Muki75 P
Geronimo Stilton: El a mancsokkal, te sajtképű!

A humor ebben a történetben sem hiányzott. Bájos kis mese, sarkított jellemű szereplőkkel. A kisfiam imádta és én is remekül szórakoztam Geronimo hasonmás sztoriján.

Geronimo Stilton: El a mancsokkal, te sajtképű!

Ez a rész kevésbé tetszett, bár az ötlet jó, hogy Geronimot az ellensége egy hasonmással járatja le, és veszi el tőle mindenét.
Bár nem értem, hogy lehet utálni így Geronimot.
Mindenesetre értékelem ezt a sok humort, ami benne van: Ereszdelamacskabajszát klub
Óvári Ottokár, aki régiségkereskedő, Fürgeürge Emőke, sajtillatú rózsák, GUCCInCIN táska és parmezán illatú fürdősó.
A rajzok aranyosak, a könyv színes, és vidám.
Kíváncsi lennék milyen rajzfilmen.

Alexandra, Pécs, 2005
118 oldal · ISBN: 9633693616 · Fordította: Kotsis Orsolya
Amrita IP
Geronimo Stilton: El a mancsokkal, te sajtképű!

Túlvárt találkozásom Geronimo Stiltonnal. Többet vártam, valahogy viccesebbet és nyomozósabbat. Egy egeres gyerek-Sherlock Holmest, fergeteges humorral. Hát ez nem ilyen volt. :( Volt valamiféle humora de sokszor egy kaptafára mentek a poénok, néha ismételte is. De látom az értékeléseken hogy nem ez a sorozat legerősebb darabja, majd lehet még egyet megnézek.

Zizu P
Geronimo Stilton: El a mancsokkal, te sajtképű!

Nagyon szeretem Geronimo Stilton világát. Nincs olyan, amikor ne vennék le szívesen egy-egy kötetet a könyvespolcról. Izgalmas, szórakoztató történetei vannak amiket mindig öröm olvasni. Hihetetlen ötletességről ad tanúbizonyságot akármelyik részt is forgatja az ember.
Szerintem felnőtt- és gyerekfejjel is ugyanolyan kikapcsolódást nyújt. Mindenkinek jó szívvel ajánlom.

Millázs
Geronimo Stilton: El a mancsokkal, te sajtképű!

Bosszantó dolog esett meg pockunkkal. Hasonmása átvette a helyét, elvette az életét. Fordulatos volt a cselekmény.
Ismeretterjesztő, plusz infó itt is megjelent (híres írókra utalt a könyv végén). A sorozatnak ezt a tulajdonságát értékesnek találom.

Geronimo Stilton: El a mancsokkal, te sajtképű!

Végre jobban is megismerhettem Trappolát, valamint a konkurens újság szerkesztőjét. Már az első jeleneten is lehetett nevetni, hát még a történet során a többin.
A „bosszú” jól ki volt tervelve, és példát mutat a gondok megoldására.

kanga021
Geronimo Stilton: El a mancsokkal, te sajtképű!

Vicces kis történet. Rövid kikapcsolódásnak tökéletes még rohanás közben is.

I_luv_Krisztián

Ahogy azt megboldogult nagyapám, Ínyenc Ferenc mondaná, amikor fizetni kell mindenki szenilissé válik.

I_luv_Krisztián

– Édes vagy, mint a mééééz
Tüzes szemed megigééééz
Olvadok, mint a vaj,
Ha rád gondolok, mint tavaly…

Szelén P

Lillára festette Trappola körmeit, végezetül, hogy az összhatás tökéletes legyen, Nelli szokásos parfümjével hintette be a bundáját.

Szelén P

Smink? Hát te meg miről beszélsz? – cincogta Trappola mit sem sejtve.

Szelén P

Nézzük csak: kék szemceruzára és műszempillára lesz szükségünk.

Szelén P

Minden helyiségben más és más színű a fal: cseresznyepiros, eperszínű, almazöld, szilvakék, citromsárga.

Szelén P

Geronimo, megtöltöttem neked a kádat forró vízzel, és szórtam bele egy kis parmezán illatú fürdősót is.

I_luv_Krisztián

Bölcs egér nem pazarolja sem a sajtját, sem az idejét!

Geronimo Stilton sorozat · Összehasonlítás