Csonkamancsú ​Miau kastélya (Geronimo Stilton 20.) 64 csillagozás

Geronimo Stilton: Csonkamancsú Miau kastélya

Ti féltek a szellemektől? Én bizony rettegek! Különösen, ha macskaszellemről van szó, ami ráadásul egy romos kastélyban kísért a Sűrű-sötét erdő kellős közepén… de a múmiák, boszorkányok, denevérek és vámpírok ijesztő seregének rémisztgetései közepette végül sikerül megfejteni a kastély titkát!

Alexandra, Pécs, 2013
116 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789633704745 · Fordította: Kotsis Orsolya · Illusztrálta: Larry Keys
Alexandra, Pécs, 2012

Aranyos olvasmány pipa
Gyors olvasmány pipa Kell ennél több? 5/5

Cs_N_Kinga P>!
Geronimo Stilton: Csonkamancsú Miau kastélya

Ez aranyos volt és vicces és rám is fért, egy nehéz könyv után olvastam. Szegény Geronimo inkább mindig otthon akart lenni. Most is Trappolának köszönhetően kerül bajba, de minden jó ha a vége jó, és a Halloween is jó lett. :)

ziara>!
Geronimo Stilton: Csonkamancsú Miau kastélya

Szokásos Stilton-sztori, kicsit több rémisztgetéssel. Nem komollyal, persze. ÉLveztük, mindig beszippant minket a világába ez az ijedős egér. Olyan hosszú, hogy esti vagy délutáni alvásra sok, de a kicsikém mindig alig várja, mi fog történni.

Geronimo Stilton: Csonkamancsú Miau kastélya

Geronimo ebben a kötetben is hozta a megszokott formáját: félénk és esetlen. De talán ez a történet több okot ad neki a félelemre, de persze utólag kiderül, hogy semmi ok nem volt az aggodalomra. :) Szegény Geronimot azért sajnálom, hogy mindig ráveszik a rokonai egy-egy kiruccanásra, ami egy cseppet sem telik jól Geronimo számára.

Eftímea>!
Geronimo Stilton: Csonkamancsú Miau kastélya

Geronimo ismét fura helyzetbe kerül, és a családja sem hazudtollja meg önmagát, mert Benjaminon kívül senki sem hisz neki. Kicsit idegesít ez a folytonos akadékoskodás, mert gonoszkodás, amit Geronimoval művelnek, még ha ő ilyen pacák, illetve pocok is.
Sarkára állhatna egyszer végre!
De a gyerekeknek tetszett ☺

zamil>!
Geronimo Stilton: Csonkamancsú Miau kastélya

Valahogy a gyerekek is jobban szeretik a rémisztő történeteket, ahol csontvázak, múmiák, kísértetek vannak, na ez egy ilyen rész. egy problémám volt a könyvel, nem nagyon érte el, hogy elaludjanak, annál jobban érdekelte őket.

eeszter>!
Geronimo Stilton: Csonkamancsú Miau kastélya

Az eleje kicsit ijesztőre sikerült – tudom, ez is volt a cél, de emiatt inkább csak nagyobb gyerekeknek olvasnám. Ami még annyira nem nyerte el a tetszésemet, hogy volt néhány fordulat, ami ebben a kötetben is és a következő, 21. részben is olvasható. Ha valaki sorban olvassa (én mondjuk nem, de még így is emlékszem), akkor annak zavaró lehet a hasonlóság.

Paulina_Sándorné P>!
Geronimo Stilton: Csonkamancsú Miau kastélya

Egy félős pocok és egy kísérteties kastély. :-) Szegény Geronimo-t mindig a számára kellemetlen helyzetbe hozza az író, de ettől lesznek viccesek, jópofák a történetek.

szblmelinda>!
Geronimo Stilton: Csonkamancsú Miau kastélya

Azt hiszem, ez a kedvencem az összes könyv közül. Még akkor is tetszett nagyon, amikor még anno olvastam. :) Nagyon örültem, hogy van egy kis „egeres horror” könyv Geromino Siltontól. Egyszerűen faltam ezt a könyvet. :)

Könyvmolylány20 P>!

A bejárat előtt két kő macskaszobor trónolt szélesre tátott pofával.

Könyvmolylány20 P>!

Mert igen, a könyvespolc mögött valóban volt valaki, csakhogy az illető nem egér volt, hanem macska. Egy egészen iciri-piciri macska, alig nagyobb, mint Benjamin!

Kapcsolódó szócikkek: macska
Papp_Fanna8>!

A kastélyban mama az úr,
Ne viselkedj hát gazul,
Mert nem jársz jól,
csak rútul!

beecebocaღ>!

Ezt az ajtót csupán egyféle kulcs nyitja…
Ha az érkező a mancsát a macska szájába dugja!

beecebocaღ>!

Milyen jó, hogy Geronimóból író lett! Ilyen fantáziával nem is lehetne más!

Könyvmolylány20 P>!

Milyen remek lenne, ha a világon mindenki szeretne mindenkit, és mindenki kedves lenne a másikkal! A világ így igazán csodálatos hely lenne… talán egy nap így lesz! Ki tudja? Végtére is ez csak rajtunk múlik…

beecebocaღ>!

Jeges szél borzolta a bundámat; körülöttem őszi levelek kergetőztek a szélben.

Geronimo Stilton sorozat · Összehasonlítás