Csapdában ​a saját házamban 1 csillagozás

Szabadulós könyv
Geronimo Stilton: Csapdában a saját házamban

Cinn, mi történik itt?! Távollétemben Volt professzor egy speciális biztonsági rendszert telepített a házamba, és most fogoly vagyok a saját otthonomban. Segítesz nekem kiszabadulni? Van egy alaprajzunk a házról, és rengeteg követésre váró nyom. Bajuszborzolóan izgalmas nyomozás lesz, szavamra!

Tagok ajánlása: 10 éves kortól

Kolibri, Budapest, 2020
96 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634376781 · Fordította: Dobosiné Rizmayer Rita

BrigiMoly P>!
Geronimo Stilton: Csapdában a saját házamban

Nem rossz az ötlet, még több hasonlóra lenne szükség. Egy nagy hibája azért van: túl van bonyolítva. Értem én, szabadulós könyv, nehogy túl egyszerű legyen, de alapvetően nem tartom túl jó ötletnek, hogy konkrétan csak egy-egy megoldás a helyes, az összes többi zsákutca és visszavisz ugyanoda, legfeljebb több lépcsőben. Bizonyos tárgykombinációkat kell használni a szabaduláshoz, de ezeket meg kell találni és csak akkor haladhatsz tovább, ha ezeket biztosan megtaláltad. Nem baj, tényleg végigolvasod a könyvet, de közben vissza-visszatérsz egy-egy helyre, ahol más útvonalon kell továbbindulnod, mert különben zsákutcába jutsz. Míg a betűméret teljesen alkalmassá teszi, hogy kezdő olvasók is kézbe akarják venni, én azért 10 éven aluliak nem nagyon ajánlanám. A sok zsákutca miatt hamar elvesztenék a lelkesedésüket… Még egyszer mondom: az ötlet jó, de túl lett komplikálva.