Csapdában ​a saját házamban (Szabadulós könyv 1.) 24 csillagozás

Geronimo Stilton: Csapdában a saját házamban

Cinn, mi történik itt?! Távollétemben Volt professzor egy speciális biztonsági rendszert telepített a házamba, és most fogoly vagyok a saját otthonomban. Segítesz nekem kiszabadulni? Van egy alaprajzunk a házról, és rengeteg követésre váró nyom. Bajuszborzolóan izgalmas nyomozás lesz, szavamra!

Eredeti cím: In trappola… dentro casa mia!

Kolibri, Budapest, 2022
96 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789635990559 · Fordította: Dobosiné Rizmayer Rita
Kolibri, Budapest, 2021
96 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634376781 · Fordította: Dobosiné Rizmayer Rita
Kolibri, Budapest, 2020

Nikolett_Kapocsi P>!
Geronimo Stilton: Csapdában a saját házamban

Klassz kis nyomozós játék, nagyjából két – három óra alatt teljesíthető a küldetés. A Geronimo könyvek stílusban íródott alaptörténet felejthető, de a fejtörős, szabadulószobás részei felnőttként is élvezhetőek. Jó kis kikapcsolódás egy közös családi estére.

Kicsibogár>!
Geronimo Stilton: Csapdában a saját házamban

Ez jó kis kaland volt, ahol nem csak A-ből B-be kelett eljutni, hanem közben különböző tárgyakat összeszedni és azokat használni/kombinálni. Roppant jól szórakoztam!

Könyvmoly33>!
Geronimo Stilton: Csapdában a saját házamban

Jujj, de klassz volt, ezt a könyvet korosztályi megkötés nélkül lehet élvezni. Nagyon ötletes, ahogy felépítik és érdekes hogy mi lesz a vége
És ami fontos velejáró volt még, hogy ezt mind Geronimosan írta le. 2 részre van osztva a könyv és azok közül is a második része az összetettebb, az első szint csak ilyen bemelegítőrész. Én húgomnak segítettem ezt megoldani de nagyon élvezte :)

vudura06>!
Geronimo Stilton: Csapdában a saját házamban

Az év első GS könyve és nem is csalódtam benne. Nem gondoltam volna, hogy ez ennyire izgalmas lesz :O Tetszett a könyv ötlete, már olvastam hasonló logikán alapuló könyveket. Viszont azt nem értettem, hogy hogy juthattam ki, ha nem voltam minden oldalon. :D Igaz utólag azokat is elolvastam csak ez így furcsa volt. Összeségében nagyon tetszett és szerintem a gyerekek imádnák ezt a kalandot. :)

TabbyKissa>!
Geronimo Stilton: Csapdában a saját házamban

Nem rossz az ötlet, még több hasonlóra lenne szükség. Egy nagy hibája azért van: túl van bonyolítva. Értem én, szabadulós könyv, nehogy túl egyszerű legyen, de alapvetően nem tartom túl jó ötletnek, hogy konkrétan csak egy-egy megoldás a helyes, az összes többi zsákutca és visszavisz ugyanoda, legfeljebb több lépcsőben. Bizonyos tárgykombinációkat kell használni a szabaduláshoz, de ezeket meg kell találni és csak akkor haladhatsz tovább, ha ezeket biztosan megtaláltad. Nem baj, tényleg végigolvasod a könyvet, de közben vissza-visszatérsz egy-egy helyre, ahol más útvonalon kell továbbindulnod, mert különben zsákutcába jutsz. Míg a betűméret teljesen alkalmassá teszi, hogy kezdő olvasók is kézbe akarják venni, én azért 10 éven aluliak nem nagyon ajánlanám. A sok zsákutca miatt hamar elvesztenék a lelkesedésüket… Még egyszer mondom: az ötlet jó, de túl lett komplikálva.

Renáta_G>!
Geronimo Stilton: Csapdában a saját házamban

Általában a Geronimo könyveket hat éves gyerekeknek már ajánlják, de ezúttal egy picit magasabb lett a léc. A hat éves gyerekkel még érdemes leülni, könnyű zsákutcákba futni, többször több tárgyat is meg kell találni, hogy tovább lehessen jutni. Nyolc-kilenc évesen pedig már egyedül is elboldogul vele a gyerek, de szerintem érdemes egy kis családi mókává alakítani a szabadulást.

Bővebben: https://kulturpara.blog.hu/2020/09/21/szabadulos_konyv_…

Emeze>!
Geronimo Stilton: Csapdában a saját házamban

Nagyon jó szórakoztató szabadulós könyv. Nekem nagyon tetszett és bátran ajánlom mindenkinek.

Ramada>!
Geronimo Stilton: Csapdában a saját házamban

Nagyon kis szórakoztató játék, mondjuk én csak előolvastam mert ajándékba szánom és a tényleges kitöltés nélkül nehezebb nyomon követni hogy mit találtam is már meg és hol tartok, de szerintem élvezettel fogja használni akinek szántam

Szabadulós könyv sorozat · Összehasonlítás