Bajuszokra ​vigyázni, itt jön Egeróni! (Geronimo Stilton 22.) 51 csillagozás

Geronimo Stilton: Bajuszokra vigyázni, itt jön Egeróni!

Egy félszemű rágcsáló tönkre akarja tenni a Rágcsáló Híreket… Én azonban mindenáron meg akarom menteni a kiadót: még arra is hajlandó vagyok, hogy részt vegyek egy rémisztő horrorkvízben, az Egérfogóban, ahol kis híján elveszítem a farkincámat! Végül pedig hála a híres Egeróninak, sikerül kiderítenem, ki a titokzatos rágcsáló…

Alexandra, Pécs, 2017
118 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789633706848 · Fordította: Kotsis Orsolya · Illusztrálta: Roberto Ronchi, Larry Keys
Alexandra, Pécs, 2011
118 oldal · ISBN: 9789633706848 · Fordította: Kotsis Orsolya
Alexandra, Pécs, 2008
118 oldal · ISBN: 9789633706848 · Fordította: Kotsis Orsolya · Illusztrálta: Larry Keys, Roberto Ronchi

Ninácska P>!
Geronimo Stilton: Bajuszokra vigyázni, itt jön Egeróni!

Nem túlzok, ha azt mondom, rengetegen dicsérték már ezt a könyvet nekem. Geronimo alapvetően is nagy kedvenc a gyerekeknél, de felnőttek is mesélték, hogy jókat nevettek a kötetek olvasása során.
Most ismerkedek csak Geronimo-val, de nekem is hamar a szívemhez nőtt. A történet is aranyos, a végkifejletnek örültem.
Tényleg humoros olvasmány, de a nevek kiolvasása néha nekem is gondot okozott.
Tetszett, ha lesz rá alkalom, a többi kötetet is szívesen olvasnám.

BertaPalikSzilvi P>!
Geronimo Stilton: Bajuszokra vigyázni, itt jön Egeróni!

Egy újabb humoros történet Stiltonról.A könyv kezdetén óriási gonddal kell hősünknek szembenézni,a Rágcsáló Híreknek úgy néz ki befellegzett.Utolsó reménység Egeroni,aki furcsa megoldásaival talán segíthet és még az is lehet, hogy kiderül ki a titokzatos félszemű rágcsáló aki minden baj forrása.
A kiadás most is igényes,a rajzok a nevek viccesek.
Tetszett,hogy az Egérfogó nevű kvízműsorban némi információt is csepegtettek, például a lovaggá ütésről.
Összességében ez is egy kellemes kikapcsolódást nyújtó történet,ahol fontos szerephez jut a segítőkészség,összetartás.

Paulina_Sándorné P>!
Geronimo Stilton: Bajuszokra vigyázni, itt jön Egeróni!

Kellemes kikapcsolódás volt a könyv számomra. Humoros történet, jópofa rajzokkal együtt. Bírom Geronimo-t, szegényt néha még az ág is húzza. De azért a végére megtanulta, hogyan ugorjon el a nyíló ajtó útjából.

loci93 I>!
Geronimo Stilton: Bajuszokra vigyázni, itt jön Egeróni!

Ezúttal egy igazán különleges alaphelyzetből indul a történet, ami megoldása tulajdonképpen csak csapatmunkának köszönhető. Geronimo és barátai igazán kitesznek magukért. Egeróni személye nekem kicsit sok volt. Eleve Deus ex machina érkezett, aztán meg tipikus túlbuzgó típus, aki pörög egész nap, mint egy zománcos lavór, lefröcskölve a körülötte állókat. Ennek az egyik legizgalmasabb következménye a kvízműsor volt, ahonnan szépen sikerült némi kultúrát csepegtetni az olvasókba. És végül kiderül, hogy pont a kultúra az, ami az egész cselekmény mögött áll. Ügyes motiváció. Lényegében egy egész élvezhető történet ez, remek mondanivalóval, és jó motivációkkal. Egy dolog zavart csak igazán. spoiler

Ezt a könyvet ajánlom, akik az összefogást és a csapatmunkát sokra értékelik. De akik nem szeretik a hiperaktív szereplőket egy történetben, azoknak nem tudom ajánlani.

E könyv elolvasása nekem 42 percet vett igénybe.

cirbu>!
Geronimo Stilton: Bajuszokra vigyázni, itt jön Egeróni!

Ez cuki volt, az első Stilton könyvem. Nagyokat mosolyogtam a sok mókás, alliteráló néven, a sajtokhoz való mindenféle kötődésen. Stilton kicsit keményebb pacáknak képzeltem, de végül a nagy sokk után összeszedte magát. Szerencsére egy szuper jó csapat vette körül, számíthatott a támogatásukra.

dorottya_k P>!
Geronimo Stilton: Bajuszokra vigyázni, itt jön Egeróni!

Nagyon aranyos kis történet, segít megszerettetni az olvasást a gyerekekkel. :)

Fleur_Rouge_Cerise>!
Geronimo Stilton: Bajuszokra vigyázni, itt jön Egeróni!

Egy fárasztó nap után nagyon lazító hatású tud lenni egy ilyen könyv.

Sajtkukac94>!

– És mindenekelőtt, a kereskedőmindenit, mennyi lesz a fizetésem?
Elkeseredetten próbáltam válaszolni a kérdésre:
– Azt hiszem…
Ő azonban nem hagyta, hogy befejezzem:
– Ma nagyon nagylelkű vagyok, a kereskedőmindenit, legyen duplája annak, amit ajánlani akart, és rögtön kezdek is.

Ninácska P>!

Ahogy elhaladtam a Krémsajt körút legnagyobb könyvesboltja előtt, egy pillantást vetettem a kirakatra.

Geronimo Stilton sorozat · Összehasonlítás