Az ​Óriáscsontvázak völgye (Geronimo Stilton 37.) 55 csillagozás

Geronimo Stilton: Az Óriáscsontvázak völgye

Egy izzasztóan meleg nyári napon épp a legújabb könyvem témáján gondolkodtam az irodámban, amikor váratlanul betoppant Trappola unokatestvérem. A mancsában régi térképet szorongatott, amely még az ük-ük-ükbácsikánké, Colorado Stiltoné volt. A térkép egy titokzatos kincset jelölt! Rögtön útra is keltünk Mongóliába!

Alexandra, Pécs, 2013
118 oldal · ISBN: 9789632974286 · Fordította: Kotsis Orsolya
Alexandra, Pécs, 2011
118 oldal · ISBN: 9789632974286 · Fordította: Kotsis Orsolya
Alexandra, pécs, 2010
118 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789632974286 · Fordította: Kotsis Orsolya

ziara>!
Geronimo Stilton: Az Óriáscsontvázak völgye

Ez volt a tegnapi olvasmányunk a kislányommal. Két részletben olvastuk el, nagyon izgultunk, hogy mi lesz a végkifejlet, de nagyon élvezzük a Geronimo-könyvek olvasását, bár ez volt még csak a második. Adélka érdekes információkat hall, kap, most éppen Mongóliáról és a dinoszauruszokról. Jókat derülünk a vicces megfogalmazásokon, élvezzük!!!

Paulina_Sándorné P>!
Geronimo Stilton: Az Óriáscsontvázak völgye

Mindig élvezettel olvasom Geronimo történeteit. Vicces, humoros, kalandos. Belemegy mindenbe, közben meg egy elénk félénk figura. Trappola-t kedvelem, bár rokonok, mindig elbolondítja Geronimo-t. Sok hülyeségre tudja rávenni őt. Érdekes helyen voltak, bár nagyon meleg van ott, de szép lehet a Góbi sivatag. Egy jurtát megnéznék élőben. Sajnáltam Geronimo-t, hogy egy egérlány így el tudta csavarni a fejét.

Beatrice8>!
Geronimo Stilton: Az Óriáscsontvázak völgye

Délutáni alvás helyett ezt olvastam el a kisöcsémnek. Nekem egy cseppett kimerítőbb :DD. Tíz percet is alig hagyott pihenni a felénél.
Nem a kedvenc részem, de nem rossz. Csak a szokásos Geronimo. Rejtély, szerencsétlenség, barátok, család, elfogadás, utazás. Hiába tetszett a Kicsinek is, rájöttem, hogy inkább 6-8 éveseknek való ez, akik már megtanultak olvasni, mert akkor tudják igazán értékelni a színes-formás betűket, a szójátékokat meg még talán akkor se.
Voltak benne logikátlanságok, de nem várhatom el egy gyerekkönyvtől, hogy minden szempontomnak megfeleljen. Gyerekeknek pont jó, még később is szórakoztató lehet, de a szint azért már feljebb van. :D
Egyébként én abszolút ajánlom, az első kedvenc könyvsorozatom volt. :))

Ferger_Jolcsi P>!
Geronimo Stilton: Az Óriáscsontvázak völgye

Igazán nagyszerű kikapcsolódást nyújtott most számomra ez a mese. Különösen azok a részek tetszenek, ahol elmagyarázzák azokat a dolgokat, amit egy gyerek még nem érthet/ismerhet. Hisz ez lenne egy gyerekkönyv feladata, hogy fejlessze, tanítsa a gyerekeket.

berlin>!
Geronimo Stilton: Az Óriáscsontvázak völgye

A fiam már egyedül olvasta, de mikor megkérdeztem, milyen volt a könyv, mindig ugyanazt a választ kapom, ahogy általában az összes Geronimo Stilton könyvnél: „Izgalmas.”, és már veszi is elő a következő részt.

Chöpp >!
Geronimo Stilton: Az Óriáscsontvázak völgye

Nekem már minden Geronimo Stilton ugyanolyan. Megszokott, nem okoz sem csalódást, sem extázist. Majd szólok, ha felülmúlja valamelyik a „geronimós” elvárásaimat.

zamil>!
Geronimo Stilton: Az Óriáscsontvázak völgye

Valahogy ez a történet nem volt az igazi, persze minden benne van ami a szokásos Geronimo könyvekbe benne szokott lenni, de érdekesebb is lehetett volna. Több olyan könyv is van amiben több valódi információkat kapunk a történet alatt, itt lehet ezt hiányoltam igazán, pedig lehetett volna olyan is.
Így a sokadik mese után kezdem úgy érezni, hogy érezhető különbség van a könyv szerzői közt, bár erre csak egy gyanú.

vudura06>!
Geronimo Stilton: Az Óriáscsontvázak völgye

Ez most kifejezetten jó volt. :) Rég olvastam olyan GS könyvet, ami ennyire tetszett. :)

Ferger_Jolcsi P>!

Ez a barátság mágikus hatalma! Úgy érzed, mintha otthon lennél, bárhol is vagy!

beecebocaღ>!

Igazán könnyű felismerni az igaz barátot…meghallgat, amikor beszélni szeretnél, őszinte tanácsot ad, mindig azt mondja, amit gondol, osztozik veled a jókedvedven, de a nehéz időkben sem hagy el, és megvigasztal, ha szomorú vagy!

Geronimo Stilton sorozat · Összehasonlítás