Ajjaj, ​micsoda baj! (Geronimo Stilton 35.) 55 csillagozás

Geronimo Stilton: Ajjaj, micsoda baj!

December volt, nagy pelyhekben hullt a hó. Az ablak előtt álltam és azon gondolkodtam, mi legyen az új könyvem témája. Ahogy így morfondíroztam, belépett az irodámba Benjamin. Nem sokkal ezután a Bűzös-csúcson álltam sílécekkel a lábamon. Nagyon élveztem a siklást, a csendet, a friss levegőt! Ám az örömöm nem tartott soká: egy szörnyen neveletlen pocok nekem jött és a következő pillanatban egyetlen óriási hólabdaként gurultunk lefelé a lejtőn…

Eredeti megjelenés éve: 2005

Alexandra, Pécs, 2014
128 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789632973852 · Illusztrálta: Silvia Bigolin, Christian Aliprandi, Davide Turotti
Alexandra, Pécs, 2013
126 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789632973852 · Fordította: Kotsis Orsolya · Illusztrálta: Silvia Bigolin, Christian Aliprandi, Davide Turotti
Alexandra, Pécs, 2011
118 oldal · ISBN: 9789632973852 · Fordította: Kotsis Orsolya

Geronimo Stilton: Ajjaj, micsoda baj!

Nagyon jó kis történet volt. Több hasznos és jó dolog is előkerült benne.
Családi kikapcsolódás, síelés, sípálya használat, valamint kórházban tartózkodás, és a lábadozás időszaka.
Nagyon barátságosan mutatja be a kórházi kezelést, és rávilágít arra, hogy el kell tudni fogadni a segítséget a szeretteinktől.

vudura06 P>!
Geronimo Stilton: Ajjaj, micsoda baj!

Ez a történet nagyon tetszett. :) Szépen bemutatta a síelés és az orvosok kórházak feladatát szabályait. :)

Paulina_Sándorné P>!
Geronimo Stilton: Ajjaj, micsoda baj!

Nagyon jól kikapcsolt ez a könyvecske. Nem tudom megunni Geronimó-t. Annyit csetlik botlik, de sajnos most másik pocok miatt került kórházba. A röntgen felvétel, amit készítettek róla, nem semmi volt. Nagyon jól megmutatja, bemutatja a kórházat az olvasónak.

anesz P>!
Geronimo Stilton: Ajjaj, micsoda baj!

Ez most nem tetszett annyira. Pedig jól bemutatta a kórház világát, tehát tanításra kiváló. A címlap nagyon tetszett. A sztori viszont nagyon halovány és humor sincs benne szinte semmi. Inkább egy tankönyv, mint mulatságos történet. Viszont kikapcsolódásnak elmegy.

zamil>!
Geronimo Stilton: Ajjaj, micsoda baj!

Ez is egy érdekes rész, nem is igazán cselekmény központú, inkább magával a kórházzal ismerkedhetünk meg. Jó ez így, mert azért gyerekfejjel elég rémisztő valljuk be ez az intézmény és ami benne, mögötte van.

Fleur_Rouge_Cerise>!
Geronimo Stilton: Ajjaj, micsoda baj!

Én 12-13 évesen az 5. Geronimo könyvemnél jöttem rá, hogy én ezt kinőttem és azóta is nagy „törés” volt ez számomra, mert tervem volt, hogy végigolvasom a sorozatot. Aztán rátaláltam molyra, el kezdetem meséket olvasni és újra rátaláltam…
Imádtam. Egyszerűen csak imádtam :) Nem is emlékeztem rá, hogy ezek a könyvek „nevelő célzattal” íródtak :) A cél jó, csak kár, hogy Magyarországon nem ilyenek a kórházak…

"Kérj meg egy felnőttet, hogy vágja ketté a zsemlét" :D Ez még mindig nagyon tetszik :DDD

LauraVivien>!
Geronimo Stilton: Ajjaj, micsoda baj!

Már sok Geronimo-t olvastam és ez a kedvencem mind közül. Nagyon szeretem a Geronimo-kat és mindegyiket ki szeretném olvasni annyira tetszenek:)))) Van még a tévében is Geronimo:))))

FLauraM>!
Geronimo Stilton: Ajjaj, micsoda baj!

Életem legrosszabb Geronimo Stilton könyve volt… Mese, jóltudom, de azért nem kéne annyira irreális dolgokat beleírni. Ráadásul a viccek is erőltetettek voltak.
"-Doktor úr,olyan rettenetesen horkolok, hogy néha magam is felébredek rá!
-Próbált már külön szobában aludni?"

Ráadásul nyelvtani hiba is volt benne.

tmezo P>!

– Tanuld meg elfogadni a segítséget azoktól, akik szeretnek!

Fleur_Rouge_Cerise>!

Jókedvszendvics
Hozzávalók: 1 kerek zsemle, 1 szelet sonka, 1 kanál olajos tonhal, 1 magozott olíva bogyó, majonéz, 1 fogpiszkáló

1. Kérj meg egy felnőttet, hogy vágja ketté a zsemlét.
2. Kend meg a zsemle egyik felét majonézzel.
3. Tedd a másik felére a sonkát, és add hozzá a tonhalat. Előtte alaposan csöpögtesd le az olajat róla.
4. Borítsd össze a zsemle két felét.
5. Tűzd az olívabogyót a fogpiszkáló végére, majd szúrd a szendvicsbe, hogy összetartsa!

Ferger_Jolcsi P>!

Az orvos előkészítette a röntgengépet, és így szólt:
– Most maradjon mozdulatlan egy picit, Geronimo! Tartsa vissza a lélegzetét!

Kapcsolódó szócikkek: orvos
tmezo P>!

– (…) Mi nagyon szerencsés rágcsálók vagyunk, hogy itt lehetünk a kórházban!
– Szerencsések vagyunk, mert orvosok vesznek körbe minket, akik mind-mind segíteni akarnak rajtunk. Hány és hány egérnek van a világon vakbélgyulladása, olyanoknak is, akik messze laknak a kórházaktól, ahol meggyógyíthatnák őket! (…) Én szeretném, ha a világon mindeni olyan szerencsés lenne, mint mi!

Kapcsolódó szócikkek: vakbélgyulladás
Fuvalla>!

– Valóban biztos benne, hogy az unokatestvéremnek csontja tört? Tudja, imád panaszkodni…

Geronimo Stilton sorozat · Összehasonlítás