A ​szeretet ereje (A Fantázia Birodalma 3.) 47 csillagozás

Harmadik utazás a Fantázia Birodalmába
Geronimo Stilton: A szeretet ereje

Tartsatok velem a Fantázia Birodalmába! A tündérek királynője nagy bajban van! Hogy megmentsük, ezernyi veszéllyel kell szembenéznünk. Át kell kelnünk a Rémálmok Birodalmán, meg kell küzdenünk a trollokkal, le kell győznünk Sztriát, és ki kell oltanunk a Hamuhányó vulkánt. Gyertek velem, és segítsetek visszahozni a tavaszt a Fantázia Birodalmába! Együtt biztosan sikerülni fog!

Alexandra, Pécs, 2013
384 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789632977379 · Fordította: Kotsis Orsolya
Alexandra, Pécs, 2011
384 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789632977379 · Fordította: Kotsis Orsolya

Geronimo Stilton

R4ms3s P>!

Geronimo Stilton: A szeretet ereje Harmadik utazás a Fantázia Birodalmába

Mint minden eddigi könyvben most is újítottak. Az eredeti történet mellett még kisebb mesékkel is lehetett találkozni (Pl.: Csizmás a kandúr). Így mesésebbé tette ezt a könyvet. Nekem az a rész is tetszett :)

Ferger_Jolcsi P>!

Geronimo Stilton: A szeretet ereje Harmadik utazás a Fantázia Birodalmába

Tetszett ebben a részben, hogy minden Geronimo mellé szegődő „hősről” kaptunk egy kis háttértörténetet, egy kis mesét, hogyan alakult eddig az élete, hogyan vált azzá a „hőssé”, aki lett. A sorozat 2. részét kihagyva álltam neki ennek a kötetnek, de szerencsére nem épül szorosan egymásra, így nem ért semmilyen hátrány emiatt. Kicsit szokatlan nekem, hogy nem a megszokott, esetlen, ügyetlen és botladozó Geronimot láthatjuk ezekben a kötetekben, de ettől függetlenül nagyon jó kikapcsolódás volt.

anesz P>!

borító: 5
tartalom: 5
stílus: 5
szereplők: 5
élmény: 5
mondanivaló: 5

Nagyon jó mese volt, és kellő vastagságú is. Itt is, mint minden Geronimo történetben a barátság áll a fókuszban. Szerettem, hogy minden nép tagja delegált valakit a mentőcsapatba. Az sem volt rossz elképzelés, hogy a szándék ellenére mindenkinek volt 1-1 gyenge pontja, ami miatt megakadt az úton. Ennek ellenére ugyanaz maradt benne a szeretet és a segíteni vágyás, csak ő a képességei határához érkezett. Ezt senki sem rótta fel neki. A rengeteg kép hozzátett a meséhez, szépen illusztrált kötet, méltó a témájához. Ő volt a szegedi négyesem harmadik tagja.

berlin>!

Geronimo Stilton: A szeretet ereje Harmadik utazás a Fantázia Birodalmába

Az alsós kisfiamnak nagyon tetszett, de a hallgatósághoz hamar csatlakozott az óvodás kislányom is.

Mona29 P>!

Geronimo Stilton: A szeretet ereje Harmadik utazás a Fantázia Birodalmába

Azt ismerőseink között jópár Geromino-rajongó van, így kisfiammal mi is nekikezdtünk egy pár résznek. Lehet, hogy nem a legjobb kötetekkel kezdtünk, de az is lehet, hogy ez tényleg nem ez ő világa, de egyáltalán nem jött be neki. Nemrég azonban nekikezdtünk ennek a sorozatnak kíváncsiságból. És nagyon bejött, csak úgy faltuk az oldalakat. Az átélt kalandok, a varázslatos helyszínek és a sok-sok különleges szereplő teljesen elvarázsolt minket. A különböző részek nagyjából egyforma minőségen vannak, nincs igazán alulteljesítő köztük.
A könyvek pedig csodaszépek, kívül-belül. Kemény fedeles könyv, vastag, jó minőségű lapokkal. A grafikák nagyon jók, plusz élményt adnak az olvasás során.

Radics_Végh_Ivett>!

Geronimo Stilton: A szeretet ereje Harmadik utazás a Fantázia Birodalmába

Izgalmas kalandot történet a szeretet erejéről, mely minden akadályt legyőz. Egy kicsit megint újítottak, az új szereplők hátterét egy- egy külön meséből tudhatjuk meg. Geronimo vicces és kétbalkezes, de soha nem hagy cserben senki, mindenkinek segít.

Chöpp >!

Geronimo Stilton: A szeretet ereje Harmadik utazás a Fantázia Birodalmába

A Fantázia Birodalma méltó folytatása. Juditkám szerette.

baba03 P>!

Geronimo Stilton: A szeretet ereje Harmadik utazás a Fantázia Birodalmába

Azt kell mondjam, ez a könyv teljesen levett a lábamról. Kifejezetten egy kihívás miatt választottam, de annyira tetszett, hogy szerintem sorra veszem majd a sorozat többi részét is. :)
Az alap Geronimo könyvek sem rosszak, de Thea könyveit jobban szeretem. Ez azonban még azokat is felülmúlta számomra. Az egész történet magával ragadt, tetszettek a lények, az összefogás, a szeret és a barátság ereje. Játékosan és olvasmányosan megfogalmazott fontos mondanivaló a gyerekeknek, csodaszép illusztrációval. Geronimo a Fantázia Birodalmába megy, hogy Bátorszív, aki óriás, Robur, aki az elfek királya, Alys, aki az ezüstsárkányokk hercegnője, Csizmás Kandúr, és Alga-Bella a beszélő hajó, vagyis a Fantázia Társaságának tagjaival együtt kiszabadítsa a tündérek királynőjét, akit a boszorkányok királynője rabolt el. Útjuk igencsak kalandos, de a szeret és az összefogás győzedelmeskedik, így a jó legyőzi a rosszat és a legvégén még 3 pár is házasságot köt. :)
A végén a térképeket nagyon bírtam és a különböző népek ötletei is nagyon tetszettek. Arról már nem is beszélve, hogy mint egy gyerek én is nagy lelkesen fejtegettem a fantázia ábécé segítségével a különböző feliratokat. :-)

csigahaju>!

Geronimo Stilton: A szeretet ereje Harmadik utazás a Fantázia Birodalmába

Kisfiam nagy kedvence, igazi izgalmas, kalandos, mesés, vicces Geronimo történet! Minden megvan benne, ami egy kisfiú fantázia világához kell, ugyanakkor bővelkedik plusz ismeretekkel (varázslatos, mitológiai, mesés lényekről). Nagyon tetszett .

Könyvmolyocska1 >!

Szóval minden így, pontosan így kezdődött…

Könyvmolyocska1 >!

Ezen a békés tavaszi délutánon ragyogóan kék volt az ég Rágcsáliában, az egerek városban. Az első, kissé még halovány napsugarak a TAVASZ ígéretet hordozták.

Könyvmolyocska1 >!

Szívem tiszta, ajkam igazat szól, és tisztellek téged mindenkor!

Könyvmolyocska1 >!

– Azt szeretném, ha egész évben tavasz lenne… és azt, hogy békesség lakjék minden ember szívében a földön!

Kapcsolódó szócikkek: Geronimo Stilton
Garbai_Ildikó P>!

Nem az a bátor, aki nem fél, hanem az, aki le tudja győzni a félelmét!

Könyvmolyocska1 >!

A sárkány lendületet vett a kertemben, nekifutott a virágágyak között… Kitárta a szárnyait, és felemelkedett a földről…
– Indulás a szivárvány felé! – kiáltottam.
A sárkány egyre magasabbra, magasabbra, és magasabbra szállt…

Geronimo Stilton: A nagylelkűség ereje Negyedik utazás a Fantázia Birodalmába

A Fantázia Birodalma sorozat · Összehasonlítás