A ​smaragdszem titka (Geronimo Stilton 12.) 75 csillagozás

Geronimo Stilton: A smaragdszem titka

Az egész kaland egy titokzatos térképpel kezdődött, amit Tea a húgom talált a bolhapiacon. A térkép egy távoli szigetet ábrázolt, amelyen titokzatos kincs lapul. Négyen nekivágtunk a tengernek egy vitorlás fedélzetén. Feledhetetlen kalandok sora várt ránk…

Alexandra, Pécs, 2013
120 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789633700044 · Fordította: Kotsis Orsoly
Alexandra, Pécs, 2011
118 oldal · ISBN: 9789633700044 · Fordította: Kotsis Orsolya
Alexandra, Pécs, 2006
118 oldal · ISBN: 9633700043 · Fordította: Kotsis Orsolya · Illusztrálta: Larry Keys

nicosia P>!
Geronimo Stilton: A smaragdszem titka

Nekem ez most kicsit egyszerű storynak tűnt a Geronimo sorozat köteteihez képest. Izgalmas volt az utazás, és a hajós kaland de alapvetően kiszámítható maga a cselekmény. Most Trappola és Geronimo is kevésbé volt bosszantó mint általában, de összességében mégis gyenge történetnek éreztem.

Kicsibogár>!
Geronimo Stilton: A smaragdszem titka

Nagyon tetszik ez a sorozat, a kivitelezése kellően bolondos, a történet meg aranyos. Kicsit olyan, mint a Tesz-Vesz Város régen. Jó is, hogy ennyi része van, mert lesz még mit felfedezni ebben az univerzumban. És kifejezetten tetszett a kincs, érdemes elolvasni, hogy kiderüljön, mi az.

anesz P>!
Geronimo Stilton: A smaragdszem titka

Eddig ez volt a kedvencem a sorozatból. Ez a hajókázós, kincskeresős történet nagyon bejött. A másik pozitívum, hogy végre megismerkedhettem Geronimo testvérével, Teával, aki igazán belevaló csaj. A megoldás pedig meglepő és a kis Benjamin reagálása rá igazán szívet melengető. Szórakoztató, humoros kikacsolódás nem csak kicsiknek.

zamil>!
Geronimo Stilton: A smaragdszem titka

Semmi extra, egy a sok közül, nekem már kezd nagyon sablonos lenni, de a kölyköknél még mindig sikere van. Van valami bája ennek a pacáknak, akarom mondani pocoknak.

k_dorka>!
Geronimo Stilton: A smaragdszem titka

Nosztalgiázás! A húgom új Geronimo könyvét, nekem is el kellett olvasnom. :) Jó volt, egy kicsit kikapcsolódni, és egy képes könyvvel szórakoztatni magam.

Syssy922>!
Geronimo Stilton: A smaragdszem titka

Ez volt a harmadik könyv, amit a sorozatból olvastam. Olvasás után még egyszer utánanéztem a sorozat sorrendjének és végre rádöbbentem, hogy olyan nincs ennél a sorozatnál, aminek nem örülök. Mármint nem lenne azzal semmi baj, hogy ha nem kapcsolódnának egymáshoz a történetek, de itt kapcsolódnak valamilyen szinten és így olyan össze-vissza. Ezt még emésztenem kell. Úgy érzem, hogy emiatt sose lesz kedvencem ez a sorozat.
Maga a történet tetszett, a vége egy kicsit meglepett, erre a kimenetelre nem számítottam. Trappolát még nem kedveltem meg, viszont Benjamint nagyon kedvelem az eddigiek alapján.
Biztos vagyok benne, hogy még olvasok a sorozatból. Azóta már olvastam is.

tashley>!
Geronimo Stilton: A smaragdszem titka

Az első könyv, amit kislányom egyedül kiolvasott 1. osztály után a nyári szünetben. Bár a történet nem kimagasló, a rajzok ötletesek és viccesek. A szöveget tagoló színes betűk és szöveg-effektek kimondottan segítik az olvasással barátkozó kisgyerekeket. Felnőttnek nem kimondottan élvezetes, de nem is rossz. Értem, hogy a gyerekek miért szeretik és bátorítani fogom a lányomat, hogy olvassa. Alkalmas arra, hogy megszerettesse a gyerekekkel az olvasást.

loci93 I>!
Geronimo Stilton: A smaragdszem titka

Ez a történet kicsit Indiana Jones-féle hangulatot idézett, persze hamisítatlan Stilton stílussal vegyítve. Voltak olyan események, melyek kifejezetten váratlannak tűntek, (pl. a S.A.LY.T.-os rész), de volt olyan is mely tökéletesen kiszámítható volt (lásd. a hajóút vége). De ami külön tetszett a smaragdszem igazi titka volt. Ötletes megoldás, amin a szereplők is meglepődtek. Apropó szereplők! Trappola még mindig a legidegesítőbb balfék, akit ismerek, de a többiek azért egész jól szerepeltek. Mindent összevetve nem volt annyira nagy szám a történet, de egynek egész szórakoztató.

Ezt a könyvet azoknak tudom ajánlani, akik a kalandor történetek szerelmesei. De akik a cím alapján egy vérbeli Indiana Jones-féle történetet várnak, azoknak nem tudom ajánlani.

E könyv elolvasása nekem 50 percet vett igénybe.

eDina_99>!
Geronimo Stilton: A smaragdszem titka

Eléggé jó könyv! Bevallom, nekem jobban tetszett a Cini Lisza mosolya, de ez is egy nagyon jó könyv!

Paulina_Sándorné P>!
Geronimo Stilton: A smaragdszem titka

Szegény félős Geronimo mindig a számára nehéz és rossz helyzetekbe kerül. :-) Éppen ez adja meg a történetek mosolyogtató világát. Ebben a részben hajóznak és kincset keresnek.

Geronimo Stilton sorozat · Összehasonlítás