A ​sajtpiramis titka (Geronimo Stilton 23.) 63 csillagozás

Geronimo Stilton: A sajtpiramis titka

Geronimot a nagyapja, Világjáró Vilmos fontos küldetéssel Egyiptomba küldi, ahol ki kell derítenie a sajtpiramis titkát, illetve hogy miként lehetséges hulladékból energiát termelni.

Alexandra, Pécs, 2013
128 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789633691632 · Fordította: Kotsis Orsolya
Alexandra, Pécs, 2012
118 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789633691632 · Fordította: Kotsis Orsolya · Illusztrálta: Daria Cerchi, Giuseppe Facciotto, Larry Keys
Alexandra, Pécs, 2011
118 oldal · ISBN: 9789633691632 · Fordította: Kotsis Orsolya

bhannaa P>!
Geronimo Stilton: A sajtpiramis titka

Aranyos kis történet volt, ám kicsit idegesítő volt hogy Geronimo folyamatosan panaszkodik. Szeretem a Geronimo Stilton világát, hisz kis aranyos vicces történetek általában off és teljesen érdekes a könyv felépítése is! Minden esetre egy kis laza, vicces könyvnek elment ;)

Skeletrino>!
Geronimo Stilton: A sajtpiramis titka

Eddig ez a könyvecske a kedvencem. A repüléses rész a legjobb, telis-tele volt poénokkal, jókat kuncogtunk. Imádtam.

kitti_th P>!
Geronimo Stilton: A sajtpiramis titka

Hát nem az igazi már ez a történet sem. Geronimo állandóan csak panaszkodik, közben meg mégis azt mondja, hogy mennyire élvezte a kalandot, de egész végig csak nyávogott arról, hogy jaj, milyen borzalmas nap volt ez. Kicsit unalmas is volt ez a történet, bár tetszett, ahogy a gyerekek számára felvezették az egyiptomi kultúrát, a múmiákat, a piramisokat. Nyilván ez egy olyan embernek, aki nem ismeri még ezt a kultúrát, annak ez tök érdekes lehet.

anesz P>!

borító: 5
tartalom: 4
stílus: 4
szereplők: 4
élmény: 4
mondanivaló: 4

Ez egy fokkal jobb volt, mint a habos kávés, ezért értékelem a fejlődést. Most nagyon összegyűltek az egyiptomi sztorik, nem is tudom, hogy sikerült ezt így összehozni!? Világjáró Vilmos nagyapa igencsak megkavarja hőseink életét a takarékosságával, vagy inkább a fukarságával. Az utazásnál egy csomó járművet kipróbáltunk, a legjobban a léghajós ötlet tetszett.
Maga a találmány igen bizarr és büdös, bár a tikos összetevő titkos is marad, de legalább betekintést nyerhettünk a Kheopsz piramisba. A kép és a tipográfia szokás szerint szép és szórakoztató.

Kiss_Melinda_Éva P>!
Geronimo Stilton: A sajtpiramis titka

Ez a történet tetszett. Sok vicces dolog történt benne és érdekes volt a piramisos rész is. Szórakoztató volt és ha ajánlani kellene Geronimo könyvek közül akkor ez a könyv rajta lenne a listámon.

Paulina_Sándorné P>!
Geronimo Stilton: A sajtpiramis titka

Vilmos nagypapa nem semmi figura. Bár egy csöppet túlzásokba esett. Szegény Geronimo körül csak úgy zajlik az élet. Vicces helyzetekbe kerül, de nagyon jó barátai vannak. Mindig számíthat rájuk.

Millázs>!
Geronimo Stilton: A sajtpiramis titka

Tetszik a vidám, színes betűtípusokkal írott szöveg.
A történet nem ragadott meg. Azontúl, hogy információt nyújt Egyiptomról, a piramisokról, az istenekről és az egyiptomi társadalomról gyermeknyelven (ez a része dicsérendő), nem látom a körítésnek szánt történet lényegét.

PTJulia P>!
Geronimo Stilton: A sajtpiramis titka

Engem idegesített ez a rész, szerintem nívósabb sorozatok vannak a gyerek-ifi nyomozós kategóriában, de a negyedikes lányom ezt hajlandó olvasni.

zamil>!
Geronimo Stilton: A sajtpiramis titka

Talán az eddig leggyengébb Geronimo ami eddig a kezembe akadt. A gyerekeket se érdekelte annyira, valahogy hiányzott a történet, olyan volt mintha kellett volna már egy egyiptomi részt is írni.

MrBones>!

A repülő tehát felszállt és mintegy két órán keresztül repült anélkül, hogy bármi említésre méltó történt volna.
Aztán egyszer csak hirtelen remegni kezdett.
Tonna Panna szólalt meg a mikrofonban:
– Kérjük kedves utasainkat, készítsék elő az útlevelüket, és szorítsák a foguk közé! Ezzel nagyban megkönnyíthetik a helyszínelők munkáját, akiknek az esetleges légi katasztrófa esetén azonosítaniuk kell a holttesteket.

Kapcsolódó szócikkek: Tonna Panna
Chabinho>!

A pult mögött egy közel százötven kilós légikísérő állt, akinek akkora bajusza volt, hogy a nagypapám is megirigyelte volna.

Geronimo Stilton sorozat · Összehasonlítás