A ​nagylelkűség ereje (A Fantázia Birodalma 4.) 16 csillagozás

Negyedik utazás a Fantázia Birodalmába
Geronimo Stilton: A nagylelkűség ereje

Tartsatok velem a Fantázia Birodalmába! Elrabolták az utolsó sárkánytojást, és a sárkányok népe veszélybe került! Átsétálunk a Hét Nővér csodálatos kertjén, megküzdünk a trollokkal, és harcba szállunk Sztria rémisztő hadseregével. Rágcsáló-becsületszavamra mondom, lélegzetállító kalandban lesz részetek!

Készen álltok egy újabb utazásra a Fantázia Birodalmába? Valaki elrabolta az utolsó sárkánytojást. Ha véletlenül összetörik, a sárkányok népe örökre kihal! Nincs más hátra, útra kell kelnünk! Számtalan izgalmas kaland vár ránk, és tengernyi veszéllyel kell szembenéznünk, hogy megmenthessük a sárkányokat, és újra elhozzuk a békét a Fantázia Birodalmába!

Eredeti cím: Quarto Viaggio nel Regno della Fantasia

Tagok ajánlása: 9 éves kortól

Alexandra, Pécs, 2013

Geronimo Stilton: A nagylelkűség ereje Negyedik utazás a Fantázia Birodalmába

Negyedik alkalommal utazik el Geronimo a Fantázia Birodalmába, hogy segítsen az ezüstsárkányok hercegnőjének, akit már az előző részben felvezetett már. Geronimo létrehozza az ezüstsárkányok társaságát, hogy annak tagjai segítségével visszaszerezzék az utolsó sárkánytojást. Mint mindig az illusztrációk gyönyörűek voltak. A történet izgalmas volt, s egyben tanulságos is. Tanulságként a nagylelkűség fontos szerepét taglalta, hogy mindig tudjuk megbocsátani, s legyen mindig béke. Igaz a háttérben megint spoiler tevékenykedett, de ez engem nem zavart, mert most háttérbe szorult. A könyv végén Aranytollú Tóbiás művét olvashattuk el Sárkányológia címmel. Melyben sok mindent megtudunk a sárkányok életmódjáról és viselkedésükről. Talán egyszer én is felcsapok Sárkány kutatónak, úgy mint Geronimo. :D Sokan azt mondják, hogy nem fontos kronológiai sorrendbe olvasni a sorozatot, mert mindegyik kötet mondhatni nem kötődik egymáshoz, de szerintem igen is számít, mert így kapsz minden információról tudomást sorrendben.

Alexandra, Pécs, 2013
anesz P>!

borító:5
tartalom:5
stílus:5
szereplők:5
élmény:5
mondanivaló:5

Végre egy Geronimo Stilton, amivel maradéktalanul elégedett vagyok! Az illusztrációk és a Fantázia Birodalom képei gyönyörűségesek. A mondanivaló is tetszett: béke, igazság és nagylelkűség. A hét nimfa volt a kedvencem és az, hogy ajándékaikon gondolkodni kellett. Az életben is kaphatunk olyan (nem tárgyi) ajándékokat, lehetőségeket, amik nem azonnal egyértelműek. A felhasználásukhoz leleményesnek kell lennünk, de ha ez sikerül kétszeres lesz a boldogságunk és a jutalmunk.
A sárkányok is ijesztőek és elbűvölőek voltak egyszerre. Szerettem.

Ferger_Jolcsi P>!

Geronimo Stilton: A nagylelkűség ereje Negyedik utazás a Fantázia Birodalmába

Az előző részek jobban tetszettek, talán azért, mert mindegyik ugyanarra a sémára épül fel szinte és így a 4. résznél már kicsit ráuntam. De egyébként élvezhető kis mese, legfőképp sárkányokról szól. Egy elrabolt sárkánytojást segít megkeresni Geronimo. Akárcsak az előző kötetekben, itt is az összetartás és a barátság erejére támaszkodva igyekszik felkutatni az ellopott kincset.

Millázs>!

Geronimo Stilton: A nagylelkűség ereje Negyedik utazás a Fantázia Birodalmába

Nem fogott meg túlságosan. A vége aranyos, de nem annyira emelkedik ki a Stilton-olvasmányaim közül, hiába ilyen nagy terjedelmű.

matka>!

Geronimo Stilton: A nagylelkűség ereje Negyedik utazás a Fantázia Birodalmába

A szokásos Geronimo Stilton stílus.
Nekem felnőtt szemmel kicsit bugyuta történet, de 9 évesem imádja!

Locator>!

Geronimo Stilton: A nagylelkűség ereje Negyedik utazás a Fantázia Birodalmába

A könyv tetszett, problémám sem volt vele, a kalanddal sem volt gond. Szerintem 5 csillag.

Könyvmolyocska1>!

– Az igazán nagy dolgok apró dolgokból lesznek, pont úgy, ahogy egy földbe vetett mag gyümölcsöktől roskadozó fává fejlődik.

Könyvmolyocska1>!

Néha képesek vagyunk nevetségessé tenni magunkat, csak azért, hogy olyanok legyünk, mint mások!

VAN ARANYAM ÉS ÉKSZEREM
LÁNDZSÁM, NYILAM, ÉKKÖVEM,
LÁNGGAL PERZSELT SISAKOM,
BEHORPASZTOTT PÁNCÉLOM.
VAN RUBINTOM NAGY HALOM
VÍGAN SZÓL HÁT A DALOM.
SMARAGDKÖVEM ZÖLDEN CSILLOG,
MELLETTE KUPACBAN CSONTOK.
MONDD, HA MERED, EZ NEM RITKA!"
TŰZSÁRKÁNYNAK EZ A TITKA!

Könyvmolyocska1>!

Én pedig tudtam jól, hogy sokkal könnyebb leküzdeni a nehézségeket, ha van mellettünk egy jó barát.

Könyvmolyocska1>!

– Amikor majd rosszul mennek a dolgok, és úgy tűnik, a háború elkerülhetetlen, ez a kis ág emlékeztetni fog arra, hogy a legértékesebb dolog a földön: a béke!

NEM SÁRKÁNY, ÉS NEM IS TÖRPE,
MESSZIRŐL JÖTT, NÉPÜNK HŐSE.
NAGYKÉPŰSÉG SZÖRNYŰ MÉTELY,
ÁM Ó SZERÉNY, NINCS ITT KÉTELY!
FÉNYES LÁNGPECSÉTET A TENYERE REJTI,
ANNAK, KI A TOJÁST NÉKÜNK VISSZASZERZI!
EGY NAP MAJD ELJÖN E FÖLDRE,
ELHOZZA A BEKÉT MINDÖRÖKRE.

Könyvmolyocska1>!

A nagylelkűség olykor csodákra képes: még az irigységtől és a haragtól megkeményedett szívet is képes meglágyítani.

Könyvmolyocska1>!

Míg a sárkány röpte görbe,
Fuss, vagy mégy a temetőbe!

Könyvmolyocska1>!

Nyugodt, őszi péntek este volt, s én már előre elképzeltem, hogy milyen csodálatosan nyugalmas hétvégének nézek elébe, amit kizárólag kedvenc időtöltéseimnek szentelek.

Könyvmolyocska1>!

– Lovagom, úgy tűnik, kissé megpirultál! Sőt mintha meg is pörkölődtél volna! Sőt egyenesen ropogósra sültél, mint egy grillcsirke!

Geronimo Stilton: A barátság ereje Ötödik utazás a Fantázia Birodalmába

A Fantázia Birodalma sorozat · Összehasonlítás